Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України. Сигнали оповіщення та дії працівників Департаменту за сигналами оповіщення

Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України. Сигнали оповіщення та дії працівників Департаменту за сигналами оповіщення

Назва:
Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України. Сигнали оповіщення та дії працівників Департаменту за сигналами оповіщення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему
Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України. Сигнали оповіщення та дії працівників Департаменту за сигналами оповіщення.


План:
1. Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України.
2. Сигнали оповіщення цивільної оборони.
3. Дії працівників Департаменту за сигналами оповіщення під час загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціально-політичного характеру
1. Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України.
Однією із складових частин системи Цивільної оборони України є система зв’язку, оповіщення та інформаційного забезпечення.
З метою виконання завдання у всіх ланках міських і позаміських пунктів на основі автоматизованих систем централізованого оповіщення, мережі зв’язку та радіомовлення, а також спеціальних засобів створюється система оповіщення та інформаційного забезпечення. Вона являє собою комплекс організаційно-технічних засобів для передачі відповідних сигналів і розпоряджень органам державної виконавчої влади, адміністрації підприємств, установ і організацій, силам цивільної оборони і населенню.
Автоматизована система оповіщення та інформаційного забезпечення створюється на базі загальнодержавної мережі зв’язку та радіомовлення і поділяється на державну і регіональну. Система має забезпечити циркуляційне оповіщення посадових осіб із застосуванням для цього міської телефонної мережі, засобів радіомовлення і телебачення.
Система оповіщення та інформаційного забезпечення використовується централізовано.
Оповіщення підпорядкованих штабів, сил цивільної оборони і населення організовує вищестоящий штаб.
2. Сигнали оповіщення цивільної оборони.
Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні НС – це передача повідомлення по мережі повідомлення через квартирні і зовнішні гучномовці, а також через місцеві радіомовні станції та телебачення. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби.
Звук сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільної оборони “УВАГА ВСІМ!”.
Почувши такий сигнал, необхідно негайно увімкнути гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухати повідомлення управління, відділу або штабу ЦО з питань НС та цивільного захисту населення області, міста обласного підпорядкування або сільського району.
На кожний випадок НС управлінням, відділом або штабом ЦО з питань НС та цивільного захисту населення області, міста обласного підпорядкування або сільського району готуються приблизні варіанти повідомлень і записуються на магнітні носії інформації. З урахуванням конкретних подій вони можуть корегуватися.
Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів.
Вислухавши це повідомлення управління, відділу або штабу ЦО з питань НС та цивільного захисту населення, кожний повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.
Повідомлення містить наступну інформацію:
місце і час виникнення НС;
розміри та масштаби НС (загальнодержавного – 2 і більше областей, регіонального – 2 і більше адміністративних районів, або міст обласного значення, місцевого – виходить за межі потенційнонебезпечного об’єктового – всі інші, які не підпадають під зазначені визначення;
час початку та тривалість дії факторів ураження;
територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження;
порядок дій при НС;
інша інформація.
Повідомлення передаються у наступних видах НС.
- При аварії на радіаційно небезпечному об’єкті.
- При аварії на хімічно-небезпечному об’єкті.
- Про можливий землетрус.
- Про повінь або катастрофічне затоплення.
- Про штормове попередження.
- Про повітряну небезпеку.
- Про закінчення повітряної небезпеки.
- При загрозі хімічного зараження.
- При загрозі радіоактивного зараження.
За планами цивільної оборони Департаменту на випадок повітряної небезпеки працівники Департаменту укриваються у бомбосховищі відкритого акціонерного товариства “Київський мотоциклетний завод”, ключі від якого зберігаються у черговій частині Департаменту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація оповіщення в системі Цивільної оборони України. Сигнали оповіщення та дії працівників Департаменту за сигналами оповіщення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок