Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Токсикологічна оцінка технологічних процесів: металургійні підприємства, машинобудівні підприємства

Токсикологічна оцінка технологічних процесів: металургійні підприємства, машинобудівні підприємства

Назва:
Токсикологічна оцінка технологічних процесів: металургійні підприємства, машинобудівні підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,51 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Токсикологічна оцінка технологічних процесів: металургійні підприємства, машинобудівні підприємства
План
1. Металургійні підприємства
2. Машинобудівні підприємства
Токсикологічна оцінка технологічних процесів
Усе більша "технологічна орієнтація" науки приводить до зростання обсягу завдань щодо токсикологічної та гігієнічної оцінки сучасних технологічних процесів із метою їх практичного використання за умови вилучення небезпечних для здоров'я виробничних факторів, у тому числі шкідливих речовин.
У різних галузях промисловості найпоширенішими є такі шкідливі речовини: аміак, оксиди вуглецю, оксиди азоту, сірчистий газ, пари олій, кислот, розчинників, металів, різний пил та ін. Виділення шкідливих парів і газів характерне для гальванічних ділянок, акумуляторних, при виготовленні різних електричних ізоляцій та кабелів. Проведення ряду технологічних процесів на підприємствах приладобудування також супроводжується виділенням у повітря робочої зони різних шкідливих речовин (розчинники, лаки, спирти).
Виробничі отрути у вигляді газів, парів, рідин і пилу можуть проникати через нещільності з трубопроводів, апаратури, при випаруванні рідин, у місцях пилоутворення тощо.
Найбільш несприятливими з погляду токсикологічної оцінки є технологічні процеси в таких галузях, як металургійна, машинобудівна, хімічна.
Розгляньмо основні технологічні процеси на підприємствах цих галузей промисловості.
Металургійні підприємства
На металургійних підприємствах із закінченим циклом здійснюються наступні технологічні операції: підготовка руди до плавки (дроблення, сортування, збагачення, агломерація, обкочування); виплавка чавуна у домні (доменний процес); переробка чавуна на сталь; прокат сталі (одержання певних профілів).
Процес підготовки руди до плавки починається на збагачувальних фабриках; він включає: дроблення, сортування, збагачення (магнітними, гравітаційними та іншими засобами) і безпосередньо перед доменною плавкою агломерацію та згрудкування.
Виробництво агломерату. Принциповою технологічною відмінністю виробництва агломерату й котунів є те, що в агломераційну шихту додається подрібнений кокс і за рахунок його горіння й відбувається процес агломерації - спікання. При цьому має місце утворення газоподібних продуктів згоряння (оксиди вуглецю, сірчистого ангідриду та ін.). Обпалювання котунів виконується у полум'ї природного газу та в атмосфері нагрітого повітря, тому небезпека забруднення повітряного середовища газоподібними шкідливими речовинами значно менша.
Обкочування (виробництво котунів) застосовується для згрудкування тонко подрібнених концентратів.
Одним з основних несприятливих факторів виробничого середовища при одержанні агломерату й котунів є пил. Пиловиділення відбувається практично протягом усього технологічного циклу. У дробильно-змішувальному відділенні висока запиленість повітря пов'язана з відкритим транспортуванням сипких матеріалів і з наявністю численних місць перепадів пилоутворюючих матеріалів з одного обладнання на інше (із транспортерів до бункерів, дробарок, грохотів, млинів і назад на транспортер), а також із роботою цього обладнання. Велика запиленість спостерігається у хвостовій частині машини у момент скидання агломерату з транспортера, його навантаження у вагони. Концентрація пилу може досягати значень порядку десятків і сотень міліграмів на 1 м3. За хімічним складом пил цих виробництв відповідає, в основному, складникам сировинних матеріалів. Він містить залізо і його оксиди (понад 50%), кварц (до 15—20%), вугілля, вапно та ряд домішок.
Гасіння агломерату водою у хвостовій частині агломераційної машини супроводжується виділенням у повітря великої кількості водяної пари.
Джерелами забруднення повітря робочої зони оксидом вуглецю є запальний горн агломашини, готовий агломерат при скиданні його з машини.
Велика кількість пилу виділяється при завантаженні доменних печей шихтовими матеріалами.
Доменний процес. В останні роки замість агломерату в доменному виробництві більш широкого застосування одержують котуни, які, зокрема, мають підвищену механічну міцність, що дає змогу очікувати зменшення пиловиділення у відділеннях шихтоподачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Токсикологічна оцінка технологічних процесів: металургійні підприємства, машинобудівні підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок