Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Дезактивація, дегазація та дезінфекція

Дезактивація, дегазація та дезінфекція

Назва:
Дезактивація, дегазація та дезінфекція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Дезактивація, дегазація та дезінфекція


Дезактивація — видалення (змивання, змітання) радіоактивних речовин із заражених ділянок місцевості, споруд, техніки, різних предметів. Залежно від обстановки може проводитися частково або в повному обсязі. При ча-стковій дезактивації знезаражуються тільки деякі ділянки місцевості, основні деталі обладнання, одяг, взуття, засоби індивідуального захисту, тобто все, із чим безпосередньо стикаються люди. Звичайний і захисний одяг і взуття обмітають, витрушують, вибивають і чистять, протирають клоччям, змоченим водою або дезактивувальними розчи-нами, миють щітками під сильним струменем води. До де-зактивувальних речовин належать усі пральні порошки і пасти (ОП-7, ОП-10), що застосовуються у вигляді водних розчинів. Якщо їх немає, можна користуватися госпо-дарським милом.
Досвід Чорнобиля показав, що знезараження будівель, споруд і місцевості — це дуже важкий і тривалий процес. Наприклад, для дезактивації дахів і стін будинків довело-ся проводити багаторазову обробку із застосуванням по-рошку СФ-2У. Для боротьби з розповсюдженням радіоак-тивного пилу проводили зволоження, а також розбризку-вали з вертольотів латекс (дисперсний каучук у воді), внаслідок чого утворювалася дуже тонка плівка, яка пере-шкоджала перенесенню радіоактивних речовин.
Дегазація — руйнування (нейтралізація) або видален-ня отруйних речовин (ОР) з різних предметів, техніки, споруд і місцевості. Дегазація, як часткова, так і повна, здійснюється трьома способами: хімічним, фізико-хімічним, механічним. Хімічний спосіб полягає у дії на ОР дегазувальної речовини, внаслідок чого утворюються нетоксичні сполуки. При фізико-хімічному способі ОР видаля-ють із заражених об'єктів, розчиняючи, випарюючи або поглинаючи їх.
Механічний спосіб — це видалення ОР, що знаходиться на поверхні (наприклад, зніма-ють заражений шар ґрунту або засипають його ґрунтом, шлаком).
Основні способи дегазації одягу і взуття — провітрю-вання, вимочування у воді, кип'ятіння, прання, обробка пароповітряно-аміачною сумішшю. Бавовняні і гумові ви-роби кип'ятять і перуть. Якщо у воду додати соду, праль-ний порошок або мило, руйнування ОР проходить значно швидше. Обробку пароповітряно-аміачною сумішшю за-стосовують для всіх видів одягу, взуття, хутряних виробів і засобів захисту шкіри.
Дезінфекція — знищення хвороботворних мікроор-ганізмів і руйнування токсинів на місцевості, спорудах, техніці, різних предметах. Проводиться двома способами — хімічним і фізичним. Хімічний спосіб — це застосування дезінфікуючих речовин, що знищують хвороботворні мікроби і токсини. При фізичному способі хвороботворні мікроби гинуть під дією високих температур.
Для дезінфекції території, різних об'єктів, предметів домашнього вжитку використовують хлорне вапно, моно-хлораміни, дихлораміни, їдкий натр у розчинах від 0,2 до 10 %. Приміщення, меблі і речі обробляють 3 — 5 процентним розчином фенолу (карболовою кислотою). 1 — 10 процентним водним розчином формаліну або його парами дезінфікують приміщення, одяг, м'які речі; розчином лізо-лу — взуття, гумові і шкіряні вироби; розчином гашеного вапна — будинки, склади, транспорт, туалети, дороги, подвір'я та інші території. Одяг і взуття кладуть у камери, куди подаються гаряче повітря, пароповітряна і парофор-малінова суміші.
Профілактичну дезінфекцію здійснюють систематично в місцях ймовірно присутності патогенних мікроорганізмів (громадські туалети, вокзал, школи, спортзали). Для дезінфекції використовуються фізичні та хімічні методи. До фізичних методів належить механічне усунення збудника (миття, чищення щіткою, витрушування, фільтрація), спалювання, кип’ятіння, обробка в пароповітряній камері.
Спалюванню підлягають речі, що не мають цінності. Кип’ятіння широко використовується для дезінфекції медичних інструментів та посуду.
Хімічну дезинфекцію здійснюють за допомогою різних речовин, що згубно діють на збудника.
До них належать:
хлорвмісні засоби (хлорне вапно, хлорамін, гіпохлорид натрію, дезол та інші);
йод, бром та їх сполуки (наприклад, дибромантин, йодором);
похідні фенолу (мильне) – фенолова суміш;
альдегіди (формальдегід);
окисники (перекис водню, дехоксон);
луги;
спирти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Дезактивація, дегазація та дезінфекція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок