Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Транспортування потерпілих

Транспортування потерпілих

Назва:
Транспортування потерпілих
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,94 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Транспортування потерпілих


План:
Вступ.
Правила перенесення постраждалих на санітарних ношах.
Способи перенесення потерпілих.
Підготовка нош і носильних лямок.
Правила перекладання хворих з нош на ноші.
Способи перенесення потерпілих на руках:
переносить одна людина;
переносять дві людини;
переносять три людини.
Особливості транспортування постраждалих під час переломів.
Висновок.


Вступ
Найвища цінність суспільства – людина, її життя і здоров’я. Проте, з кожним роком стає все більше факторів, що негативно впливають на життєдіяльність людей. Біді краще запобігти, ніж боротися з її наслідками, часто трагічними. Але якщо все ж таки стається нещасний випадок або виникло важке захворювання, що загрожує життю – необхідно надати першу медичну допомогу. Велике значення в комплексі заходів першої медичної допомоги – якнайшвидше транспортування потерпілого до лікарського закладу. Транспортувати потерпілого слід не лише швидко, але й правильно, тобто в положенні найбільш безпечному для хворого згідно з характером захворювання або видом травми.
Для транспортування потерпілого найкраще користуватись спеціалізованим транспортом; за його відсутності, транспортування повинне здійснюватися за допомогою будь-яких доступних в конкретній ситуації засобів пересування. В найбільш несприятливих умовах потерпілого доводиться переносити на руках, на спеціалізованих або імпровізованих ношах, на брезенті тощо. Транспортування може тривати від кількох хвилин до кількох годин. Особа, яка надає допомогу, зобов’язана забезпечити правильне перенесення потерпілого, перекладання його з одного транспортного засобу на інший, надати медичну допомогу в дорозі, проводити заходи з попередження ускладнень, котрі можуть виникнути в наслідок транспортної іммобілізації, через вібрації та з інших причин.


Основні способи транспортування хворих і постраждалих.
Коли надається перша допомога, треба керуватися такими принципами:
керівництво з надання першої допомоги повинна здійснювати одна людина;
надання допомоги проводиться спокійно, без зайвого поспіху, впевнено;
особливу обережність слід проявити у випадках, коли потрібно виймати потерпілого з-під автомобіля, уламків від обвалів тощо; невмілі дії за таких обставин посилюють муки та поглиблюють тяжкість ушкоджень;
потерпілого вкладають у безпечне місце, ослаблюючи тісні елементи одягу, пояс, комірець, краватку, ремінь;
після надання першої допомоги, потерпілого без затримок направляють до найближчого лікувального закладу;
за неможливості надати першу допомогу на місці пригоди, потрібно негайно доправити потерпілого до найближчого лікувального закладу.
До основних способів транспортування хворих належить: наземний, повітряний, водний транспорт, який може бути санітарним і пристосованим.
Способи перенесення хворих: на руках, на плечах, на спині, однією чи двома особами з використанням носильних лямок і підручних засобів, на санітарних ношах.
Санітарні ноші мають стандартні розміри: довжина – 221,5 см, ширина – 55 см, висота – 16 см, маса – до 10 кг. Зберігають і переносять їх згорнутими.
Ноші розгортають одночасно дві особи. Розтягують ремені, за ручки розсовують у боки бруси та розправляють полотнище. Потім коліньми натискають на розпірки до появи клацання та перевіряють, чи добре закриті замки розпірок. В узголів’я кладуть подушки чи м’який підручний матеріал.
При згортанні нош обоє носіїв одночасно відкривають засувки замків, підтягують розпірки на себе, напівскладають ноші та перевертають їх ніжками догори, при цьому полотнище провисає на бік, протилежний ніжкам. Потім здвигають бруси остаточно, ставлять ноші на ніжки, складають полотнище в три складки та закріплюють ременями.
Для транспортування тяжкохворих ноші встановлюють на каталку. Також для транспортування хворих використовуються спеціальні крісла-каталки.
Для полегшення перенесення на ношах застосовують носильні лямки. Лямка – це брезентовий ремінь довжиною 360 см, шириною 6,5 см з металевою пряжкою на кінці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Транспортування потерпілих

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок