Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Скачати: Технологія формування передумов здорового способу життя

Технологія формування передумов здорового способу життя

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Технологія формування передумов здорового способу життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
“Технологія формування передумов здорового способу життя”


Як неоціненний дар Божий сприймаємо ми дітей, покладаючи надії на те, що виростуть вони здоровими, добрими, сильними. Погіршення екологічної ситуації в країні, неякісне і незбалансоване харчування, простудні захворювання, спричинені гіподинамією, нераціональна побудова рухового режиму під час перебування дитини вдома, непопулярність здорового способу життя серед населення призводить до погіршення здоров’я дітей, зокрема дошкільного віку. Збереження, формування та зміцнення здоров’я кожного малюка сьогодні є пріоритетним завданням суспільства, родини та дошкільного навчального закладу.
Головна мета дошкільного закладу сьогодні: через збереження психічного і фізичного здоров’я розвивати дитину як особистість. Саме організація чіткої системи фізкультурно-оздоровчої роботи дошкільного закладу та родини може забезпечити становлення, збереження та зміцнення здоров’я та всебічного розвитку малят.
Оздоровче спрямування освітнього процесу у дошкільному навчальному закладі зумовлене рядом положень нормативно-правових документів:
Законом України про освіту.
Законом України про дошкільну освіту.
Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні.
Інструктивно-методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України від 27. 08. 204р., “Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільному навчальному закладі”.
Концепцією екологічної освіти.
Цільовою комплексною програмою “Фізичне виховання – здоров’я нації”.
Розпорядженням кабінету міністрів України від 21. 05. 2008 р., “Про першочергові заходи щодо впровадження здорового способу життя”.
Завдання і зміст фізичного виховання в дошкільному закладі визначаються чинними програмами виховання, розвитку, навчання дітей дошкільного віку “Малятко”, “Дитина”, “Українське довкілля”, “Зернятко”.
Вже з дошкільного віку сприяємо засвоєнню дітьми знань про власне тіло та його функціонування, живлення, загартування; з гігієни, практичних вмінь та навичок, які сприяють збереженню, зміцненню та формуванню їхнього здоров’я, відповідальне ставлення до власного здоров’я, потреби та життєвої звички.
Для реалізації всіх форм фізкультурно – оздоровчої роботи у дошкільному навчальному закладі згідно стандартів освіти об лаштовані: фізкультурний майданчик, фізкультурний зал з достатньою кількістю стандартного і нестандартного обладнання та інвентаря, куточки рухової активності у групових кімнатах відповідно до віку дітей.
Під час перебування дитини у дошкільному закладі враховуємо гнучкість режиму дня, оптимальний повсякденний руховий режим, різноманітні форми роботи: щоденні заняття з фізичної культури ( весняно – осінній період ) на повітрі при сприятливих умовах та з інших розділів програми, ранкова та гігієнічна гімнастика, рухливі та народні ігри, фізкультурні паузи та хвилинки, фізкультурні свята , розваги, Дні, Тижні здоров’я.
У ДНЗ проходить систематичне здійснення медико – педагогічного контролю за станом здоров’я та фізичним розвитком дітей, контроль за організацією рухового режиму, нагляд за санітарно-гігієнічними умовами, оцінка впливу різних організаційних заходів на дитячий організм.
Разом з медичною сестрою формуємо групи для фізкультурних занять та загартування. Обговорюємо індивідуальне призначення доз фізичного навантаження у руховому режимі дня та загартування. Підбір процедур здійснюємо з урахуванням стану здоров’я дітей, можливостей дошкільного закладу, сезону, температурного і повітряного режимів, індивідуальних особливостей нервової системи вихованців, емоційного настрою. Чітко враховуємо систематичність загартування, поступовість і послідовність його проведення, формуємо виховання самостійності дітей в процесі здійснення процедур. У співпраці з медичною сестрою здійснюється робота з дітьми, в яких присутні ознаки схильності до порушень постави та стопи. Оскільки у дітей дошкільного віку ще остаточно не сформоване склепіння стопи, то це і є першопричиною різних порушень фізіологічних вигинів хребта.

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Технологія формування передумов здорового способу життя

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок