Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Наркоманія

Наркоманія

Назва:
Наркоманія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,15 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Наркоманія


План
1. Катастрофічний вплив наркоманії.
2. Дія наркотиків.
3. Групи наркотиків.


Катастрофічний вплив наркоманії
Сьогодні зловживання наркотичними засобами і незаконна торгівля ними в багатьох країнах стали просто катастрофічними. За офіційними відомостями у США, Німеччини, Франції, Великобританії, Швеції щодня вмирають люди від зловживання наркотичними й психотропними речовинами.
Наркоманія багато в чому є наслідком існуючих у країнах соціальних умов: безробіття, непевності в майбутньому, щоденних стресів, важких нервово-психічних станів. Усе це дає привід утекти від реальності у світ ілюзій за допомогою наркотичного дурману.
З кожним роком зростає число наркоманів, їхня чисельність сягнула жахливої цифри — мільярд. Щорічно вмирають більше тисячі споживачів наркотиків (основна причина — передозування прийнятого наркотичного засобу). Незважаючи на те що зловживання наркотиками стало однією з найважливіших світових проблем зовсім недавно, у двадцятому столітті, досвід уживання людьми наркотичних речовин вимірюється тисячоліттями. Перші історичні записи про далеке минуле роду людського містять дані про те, що практично всі народи, починаючи з доісторичного періоду, вживали наркотики рослинного походження через їхні незвичайні властивості — змінювати звичні погляди на світ й Ілюзорно виконувати бажання, у такий спосіб зміцнюючи віру людини в могутність надприродних сил.
Дія наркотиків
Зловживання наркотиками часто поєднується з різними відхиленнями від норми у сфері психіки: асоціальністю, недостатньою орієнтованістю на досягнення успіху шляхом наполегливої праці, схильністю до афективного вагання Простежується взаємозв'язок із невиразністю моральних критеріїв, невизначеністю уявлень про відповідальність. На підлітків найчастіше впливають виховання в неповній родині, відсутність соціальне орієнтованих інтересів, прагнення до самоутвердження. Основна мета наркомана — досягти ейфорії. Дослідники вважають, що на одного зареєстрованого наркомана припадає 5—10 незареестрованних. До найбільш важких наркотиків належать опіати, особливо героїн, тому що вони викликають сильну фізичну залежність. Хвороба розвивається за стадіями, швидкість становлення наркоманії залежить від біологічних особливостей людини, способу введення й частоти прийому наркотику, а також від виду уживаної речовини. У першій стадії наркоманії хворі ще здатні приховувати зловживання наркотиками. Основний симптом цієї стадії — індивідуальна психічна залежність, що виявляється в бажанні регулярно вводити наркотик. Апетит знижений, через 2—3 години після введення наркотику виникає потреба в солодкій, жирній їжі.
Центральний інтерес у житті — наркотизація. На придбання наркотику потрібні гроші — це призводить до кримінальних форм поводження. До кінця першої стадії доза наркотику зростає удвічі-втричі у порівнянні з початковою, вливання стають щоденними. Героїн викликає залежність після 2—3 внутрішньовенних введень.
Друга стадія наркоманії характеризується розвитком фізичної залежності, виявляється вираженим абстинентним синдромом при неможливості регулярного введення наркотику. Зростає толерантність до наркотику. Змінюється картина опійного сп'яніння. Головна ознака зрослої толерантності — потреба вводити наркотик внутрівенно двічі на день.
Існує біологічний механізм формування фізичної залежності. Це механізм, що реалізується через процеси, які протікають в організмі: біохімічні, біоелектричні, біомембранні, клітинні та ін.
Фізична залежність розвивається в результаті того, що організм налаштовується на прийом наркотиків і включає їх у свої біохімічні процеси. Наркотики, кожен-препарат по-своєму, починають виконувати функції, які раніше забезпечувалися речовинами, що виробляються самим організмом. Тіло хворого, щоб заощадити внутрішні ресурси, припиняє або скорочує синтез цих речовин. Крім того, при введенні наркотиків порушується баланс великої кількості не менш важливих субстанцій: медіаторів (серотоніну, ацетилхоліну, дофаміну), будівельного матеріалу для ДНК (цАМФ і цГМФ), змінюється проникність клітинних стінок для іонів кальцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Наркоманія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок