Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Які бувають електричні травми?

Які бувають електричні травми?

Назва:
Які бувають електричні травми?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,12 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Які бувають електричні травми?


Електротравма може бути спричи-нена атмосферною електричною енер-гією (блискавка) або електричним струмом. У зв'язку з прогресом науки і техніки, розвитком промисловості цей вид пошкодження зустрічається щораз частіше, хоча серед інших травм становить від 0,24 до 10,9 %.
Пошкодження, які виникають під впливом дії електричного струму, мають свої особливості. На відміну від механічних, фізичних і хімічних аген-тів, електрика діє на людину не лише у разі контакту, але й безпосередньо через предмети, які людина тримає в своїх руках. Крім цього, електричний струм може уразити людину і на відстані, через дуговий контакт. Зви-чайно струмом уражається здорова людина і, як правило, раптово.
Ступінь пошкодження електричним струмом залежить від його сили (А), напруги (V), тривалості дії, а також загального стану організму (втома, алкогольне сп'яніння, виснаження, вік). Виснажені, змучені люди з хро-нічними захворюваннями нервової системи піддаються цьому виду по-шкодження частіше заздорових. Гли-бина ураження тканин залежить від опору шкіри в ділянці проходження струму: що менший опір, то більша сила ураження. Найчутливішою є тонка, волога шкіра, менш чутли-вою — груба й суха. Має значення також характер струму (постійний чи змінний). Так, людина, яка перебу-ває у ванні, може смертельно урази-тися струмом, який не заподіяв би їй жодної шкоди, пройшовши через суху шкіру. Описано випадки смерті у разі ураження струмом напругою 38 V, а в цей же час ураження блискавкою напругою 5 000 000 V не завжди є смертельним. Мають значення три-валість дії електричного струму на організм, а також його шлях у тілі людини; особливо небезпечно, коли він проходить через серце. За напру-ги до 500 V постійний струм не такий небезпечний, як змінний. За збільшення напруги небезпечнішим стає постійний струм.
Стан ЦНС також може впливати на глибину ураження. Якщо вона "підго-тована" до контакту з електричним струмом, ризик ураження менший. У той же час раптовий вплив струму може заподіяти організмові, велику шкоду.
Найчутливішими до дії електрично-го струму є обличчя, долоні, ділянка промежини, найменш чутливими — поперек, гомілковостопний суглоб.
Пошкодження електричним стру-мом виникають як на виробництві, так і в побуті — за різних обставин. Без-посередньою причиною ураження бу-вають: дотик до струмопровідної час-тини, наближення до неї (у разі ви-соковольтного струму), коротке зами-кання, яке виникає неподалік від потерпілого.
Електротравму можуть зумовити й предмети, які не є джерелом струму і не проводять його, але перебувають під напругою внаслідок пошкоджен-ня ізоляції або сполучення із струмо-провідною системою. Через це небез-печними можуть бути установки слаб-кого струму (телефон, телеграф то-що) за випадкового сполучення їх із електричною мережею.
За ступенем опору тканини ділять таким чином: шкіра, сухожилки, кістки, нерви, м'язи, кров. Шкіра, яка має найбільший опір, уражуєть-ся струмом найчастіше, бо в ній утво-рюється тепло, яке зумовлює руйну-вання і висихання тканин. Опір шкіри в ділянці контакту з провідником ко-ливається від 1000 до 2 000 000 Ом. Під дією струму шкіра пробивається і її опір значно знижується.
У разі електротравми в тканинах виникають специфічні зміни, зумов-лені включенням тіла в електромере-жу, і неспецифічні, які є наслідком дії на організм теплової, хімічної і механічної енергії.
Термічний вплив залежить від пе-ретворення електричної енергії на теп-лову, що може призвести до опіків різного ступеня — від мінімальних слідів ("знаків") у ділянці входження струму до звуглення тканин, оголен-ня м'язів, розплавлення кістки.
Хімічний вплив зумовлюється утвореними у разі електролізу газами, які зигзагоподібне проникають у підшкірну основу та м'язи.
У зв'язку з перетворенням елект-ричної енергії на механічну на шкірі (в ділянці входження струму) утворю-ються кратероподібні заглиблення з дещо піднятими краями, в кістках виникають отвори, а інколи навіть відриваються частини тіла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Які бувають електричні травми?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок