Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Втома та її профілактика. Сон

Втома та її профілактика. Сон

Назва:
Втома та її профілактика. Сон
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Втома та її профілактика. Сон


Втомлення - це зниження працездатності, що зумовлене вико-нанням певної роботи. Об'єктивно процес стомлення проявляється у зниженні продуктивності праці, а суб'єктивно - у відчутті стомлення.
Розумовій праці притаманний найбільший ступінь напруження ува-ги — в середньому у 5 — 10 разів вищий, ніж при фізичній праці. Завер-шення робочого дня зовсім не перериває процесу розумової діяльності. Розвивається особливий стан організму — втома, що з часом може пе-ретворитися на перевтому. Все це призводить до порушення нормаль-ного фізіологічного функціонування організму.
Люди, що займаються розумовою діяльністю, навіть у стані перевтоми здатні довгий час виконувати свої обов'язки без особ-ливого зниження рівня працездатності і продуктивності.
Переважно люди розумової діяльності нездатні вимкнути механізм переробки інформації на ніч; вони працюють не лише 8 — 12 годин на добу, а майже постійно з короткими переключеннями. Це і є підтвер-дженням так званої інформативної теорії, згідно з якою людина, під час сну перероблює інформацію, отриману в період активної бадьорості.
Фізичний і розумовий види діяльності вимагають різного напру-женні певних функціональних систем організму, тому навантаження необхідно класифікувати відповідно до важкості і напруженості. Важкість праці — це напруження функціональних систем, які зумов-лені фізичним навантаженням. Напруженість, своєю чергою, харак-теризує рівень напруження центральної нервової системи.
На успіх діяльності особливо впливає стан людини. Будь-який вид діяльності викликає втому.
Втома — це зниження продуктивності діяльності через витрату енергетичних ресурсів організму людини.
Цей стан виникає через певне ставлення людини до праці, звички до фізичного та розумового напруження. Якщо таких звичок немає, то втома може настати ще до початку фізичного навантаження, на самому початку роботи. Втома після важкої, але потрібної людям праці, пов'язана з позитивним емоційним станом. Відпочинок, особливо активний, зміна виду діяльності поновлюють силу, створюють мож-ливість продовження діяльності. Об'єктивним показником втомлен-ня є уповільнення темпу роботи, а також зниження її якості.
Дослідження працездатності показало, що в перші дві години про-дуктивність праці зростає, досягає максимального рівня, а потім поступово знижується. Монотонна, нецікава робота призводить до того, що втома наступає раніше, ніж у тих випадках, коли робота зацікавлює людину.
При перевтомі період оптимальної працездатності скорочується, а пе-ріод нестійкої компенсації збільшується. Порушуються і відновні проце-си в організмі. Прикмети втоми не щезають до початку роботи наступно-го дня. Посилюється роздратованість, реакції стають неадекватними.
За наявності хронічної перевтоми
О погіршується продуктівність праці
О знижується опір органіму до інфекції
О зростає лабільність показників серцево-судинної системи
О підвищується сухожилкові рефлекси, пітливість
О часто зменшуєтся маса тіла
О збільшується кількість помилок, брак у роботі
Люди зі станом перевтоми характеризуються порушенням сну, відсутністю повного відновлення працездатності до наступного робо-чого дня, зниженням опору до дії несприятливих факторів довкілля, підвищенням нервово-емоційної збудливості. Такий етан може при-звести до загострення багатьох захворювань — серцево-судинних, ен-докринних, бронхо-легеневих, хронічних тощо.
На основі вчення І.П. Павлова, О.О. Ухтомського було з'ясо-вано основну причину стомлення, що полягала в зміні функціональ-ного стану центральної нервової системи, зокрема кори головного мозку. В результаті праці в корі головного мозку виникає процес гальмування, який запобігає надмірному виснаженню клітин кори. Ця теорія пояснює питання про механізм стомлення в результаті розумової праці й статичної праці, яка супроводжується незначни-ми затратами енергії.
Проте зміни, які виникають, коли людина стомлюється, не-можливо розглядати ізольовано як зміни в корі головного мозку і не враховувати зрушень в цілому організмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Втома та її профілактика. Сон

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок