Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Стан виробничого травматизму в Україні

Стан виробничого травматизму в Україні

Назва:
Стан виробничого травматизму в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Стан виробничого травматизму в Україні
Відповідно до статті 3 Конституції України життя та здоров’я людини, її безпека є найвищими соціальними цінностями, за забезпечення яких відповідає держава. Безпека людини є неодмінною умовою сталого розвитку суспільства.
Виробничий травматизм і професійні захворювання не випадково у суспільстві порівнюють із національним лихом. Вони приносять не тільки горе і страждання рідним, а також несуть за собою великі непоправимі втрати суспільства, негативний вплив на економіку, на рівень життя народів. Сам по собі нещасний випадок або професійне захворювання проходить повз нашу свідомість, глибоко не зачіпає душу, сприймається як чиясь особиста трагедія. При порушенні правил техніки безпеки, режиму нормальної праці на виробництві можуть виникнути пожежі, отруєння, професійні захварювання, а також нещасні випадки.
Кожні 3 хвилини внаслідок виробничого травматизму в світі помирає одна людина, в Україні внаслідок виробничого травматизму кожні 5 годин помирає одна людина. Кожної секуннди в світі на виробництві травмується 4 чоловіки.
На виконання Указу Президента України “Про невідкладні заходи щодо запобігання виробничого травматизму та професійним захворюванням”, інших законодавчих та нормативних актів на підприємствах Компанії здійснювалися конкретні заходи спрямовані на забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці працівників в процесі трудової діяльності, профілактики травматизму, недопущення виникнення аварій і надзвичайних ситуацій.
У відповідності з Національною програмою поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2001-2005 роки на всіх підприємствах Компанії розроблені та впроваджені комплексні організаційно-технічні заходи з охорони праці.
Основні причини травматизму: незадовільна організація виконання робіт, неякісне проведення інструктажу, особливо при виконанні робіт підвищеної небезпеки, необережні дії потерпілих, порушення правил дорожнього руху.
Аналіз нещасних випадків свідчить такаж про те, що не всі керівники підприємств приділяють належну увагу охоні праці працюючих, недостатньо проявляють вимогливість до керівників всіх ланок за забезпеченням безпечної роботи.
Оперативна інформація про стан виробничого травматизму
на підприємствах НАК "Нафтогаз України" за 2004 рік
Підприємствами НАК "Нафтогаз України" на заходи з охорони праці у 2004 році витрачено понад 66,7 млн. грн. (у 2003 році - 62,3 млн. грн.). Зросло фінансування у порівнянні з минулим роком в ДК "Газ України" (з 11,9 млн. грн. до 17,9 млн. грн.), ВАТ "Укрнафта" (з 10,3 млн. грн. до 12,4 млн.грн.) та ДАТ "Чорноморнафтогаз" (з 2,05 млн. грн. до 3,1 млн. грн.). Службами охорони праці та постійно-діючими комісіями у минулому році проведено близько 18 тис. цільових та оперативних перевірок виробничих підрозділів та робочих місць, у тому числі 2,9 тис. під головуванням перших керівників, службами охорони праці - 10,7 тис. За адміністративні порушення з питань охорони праці притягнуто до дисциплінарної відповідальності 3724 працівники, у тому числі 3067 позбавлено премій та надбавок, 583 оголошено догану, звільнено з займаних посад 24 особи.
Згідно з оперативною інформацією у 2004 році на підприємствах НАК "Нафтогаз України" сталося 86 нещасних випадків, пов'язаних з виробництвом, в тому числі 9 групових, при яких було травмовано 102 працівники (з них 6 -смертельно), в тому числі:
- ДК "Газ України" - 40 випадків (5 - групових), травмовано 50 осіб (1 -смертельно);
- ВАТ "Укрнафта" - 17 випадків (1 — груповий), 18 травмовано (1 - смертельно);
- ВАТ "Укртранснафта" - 6 випадків (1 - груповий), 8 травмовано (2 - смертельно);
- ДК "Укртрансгаз" - 11 випадків (1 — груповий), 12 травмовано (1 - смертельно);
- ДК "Укргазвидобування" - 7 випадків, 7 травмовано (1 - смертельно);
- ДАТ "Чорноморнафтогаз" - 2 випадки, 2 травмовано;
- ДП "Нафтогазбезпека" - 1 випадок, 1 травмовано.
Не допущено випадків виробничого травматизму на протязі 2003 - 2004 років у ДАТ "Укрспецтрансгаз".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Стан виробничого травматизму в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок