Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Валеологія. Методика словесно-образного емоційно-вольового правління станом людини

Валеологія. Методика словесно-образного емоційно-вольового правління станом людини

Назва:
Валеологія. Методика словесно-образного емоційно-вольового правління станом людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,43 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Валеологія. Методика словесно-образного емоційно-вольового правління станом людини


ПЛАН
1. Психофізіологічні механізми дії настанов.
2. Методика засвоєння настанов.


Здоров'я людини багато в чому залежить від того, які словесні настанови вона дає сама собі. Для правильної настанови на той чи інший вид діяльності можна використовувати метод словесно-образного емоційно-вольового управління станом людини, який дозволить просто й ефективно досягти бажаного результату.
Уміле використання текстів-настанов допоможе вам уникнути конфліктних ситуацій, зняти наслідки стресу, зміцнити своє здоров'я та досягти внутрішньої гармонії.
1. ПСИХОФІЗІОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ДІЇ НАСТАНОВ
Слово здавна використовується як засіб лікування в народній медицині (старовинні замовляння). Про те, яке значення люди надають силі слова, свідчать прислів'я та приказки, наприклад: «Від слова – порятунок, від слова і погибель», «Словесна отрута гірше зміїної», «Мудре слово-друг у біді» та інші.
Слово може поранити, завдати відчаю, викликати справжню хворобу, але воно здатне і зцілювати, воно може бути ліками не тільки для душі, але й для тіла.
Лікування словом засновано на вченні І.П. Павлова про зв'язок мови (другої сигнальної системи) з підсвідомістю людини. За наявності цього зв'язку можна з допомогою слова цілеспрямовано впливати на фізіологічні процеси в організмі, відновлювати функції внутрішніх органів, мобілізувати саморегуляцію.
Ви не раз чули, що є цілителі, котрі лікують «замовляннями». Г.М. Ситін дослідив дідівські методи зцілення, щоб вивчити принципи їх побудови та впливу. Вчений розробив науковий метод складання текстів-настанов, які цілюще впливають на організм людини. Він отримав назву методу словесно-образного емоційно-вольового управління станом людини (СОЕВУС).
Метод СОЕВУС – це комплексний метод управління станом людини, що полягає в мовному управлінні її психічним, і соматичним станом.
Теоретичну основу методу складають вчення І.П. Павлова про слово як реальний подразник для людини і про сигнальні системи, П.К. Анохіна про функціональні системи, а також теоретичні розробки вчених у галузі фізіології, медицини, психології та педагогіки.
Відомо, що фізичний стан людини управляється комплексним впливом мови чи окремих слів, уявлень людини про себе, інших, про предмети, явища. Цього досягають певною побудовою настанов, за допомогою яких і здійснюють управління станом людини. Даний метод – це підбір слів, які оздоровче діють на організм людини.
Створенню науково обгрунтованих текстів-настанов сприяють прилади, датчики яких встановлюють на біологічно активні точки людини. З їхньою допомогою реєструють біопотенціали при прочитанні текстів. Підбираючи слова і словосполучення, а потім і тексти, отримують об'єктивну інформацію про адреси словесно-образних подразнень, їхню інтенсивність і реакцію людини на них. За показниками біоелектричних потенціалів можна судити про реакцію організму на зміст мовної інформації. На їх основі підбирають найоптимальнішу редакцію настанов.
Фізіологічний механізм цього методу такий: викликані словом імпульси другої сигнальної системи (мови) надходять із кори великих півкуль головного мозку до внутрішнього середовища організму і перебудовують життєдіяльність тканини, внутрішніх органів. Це сприяє відновленню та посиленню фізіологічної функції окремих внутрішніх органів і систем організму.
Практичний досвід застосування цього методу в медицині дає позитивний результат при лікуванні різноманітних захворювань у хірургії, акушерстві, наркології тощо.
Проте вас більше цікавить питання самовдосконалення, наприклад, формування навичок морально-вольової поведінки, розвиток здібностей, підвищення рівня свідомості тощо. У процесі самовдосконалення ви маєте скласти про себе уявлення як про людину, якій притаманні якості вашого ідеалу.
Уявлення – образ раніше сприйнятого предмета чи явища (уявлення пам'яті, спогад), а також образ, створений уявою; відображення в мозку людини якого-небудь предмета чи явища в той момент, коли вони не діють на органи чуттів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Валеологія. Методика словесно-образного емоційно-вольового правління станом людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок