Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Пожежа у багатоповерховому міському будинку. Причини виникнення пожеж. Забезпечення пожежної безпеки в житлово¬му секторі Евакуація людей під час пожежі Перша допомога постраждалим від продуктів горіння

Пожежа у багатоповерховому міському будинку. Причини виникнення пожеж. Забезпечення пожежної безпеки в житлово¬му секторі Евакуація людей під час пожежі Перша допомога постраждалим від продуктів горіння

Назва:
Пожежа у багатоповерховому міському будинку. Причини виникнення пожеж. Забезпечення пожежної безпеки в житлово¬му секторі Евакуація людей під час пожежі Перша допомога постраждалим від продуктів горіння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Пожежа у багатоповерховому міському будинку. Причини виникнення пожеж. Забезпечення пожежної безпеки в житлово-му секторі Евакуація людей під час пожежі Перша допомога постраждалим від продуктів горіння.


Потрібно враховувати, що вогонь у багатоповерхових приміщеннях часто поши-рюється через вентиляційні системи, в яких накопичується легкозаймистий пил, паву-тина, сажа. Тому, щоб відвернути поширення вогню через вентиляційні системи, їх також слід заливати водою та спеціальною піною. Одним із джерел пожежі є сміттє-провід. Щоби уникнути пожежі треба утримувати його у належному санітарному стані.
При будівництві різноманітних споруд передбачаються конструктивні елементи, які обмежують розвиток загорання. Поширення пожеж може відбуватися як по повер-хні всередині будинків, так і по будівельних конструкціях.
Якщо пожежа сталася на верхніх поверхах будинку, під час евакуації потрібно користуватися сходами або переходами між балконами. Тому «модні» засклені бал-кони є порушенням пожежної безпеки.
Для запобігання поширенню пожеж передбачається: розділення будинків проти-пожежними стінами або перекриттями на пожежні відсіки (вогнестійкість до 2,5 го-дини); розділення будинків протипожежними перегородками на секції (вогнестійкість до 45 хвилин); влаштування протипожежних перешкод для обмеження поширення вогню по конструкціях, горючих матеріалах (гребені, бортики, козирки, пояси тощо); облаштування протипожежних дверей та воріт (вогнестійкість до 70 хвилин); влашту-вання протипожежних розривів між будинками. Запобігти поширенню вогню на сусі-дні приміщення можна за умови дотримання протипожежних правил утримання тери-торій, будинків, приміщень, виконання профілактичних заходів.
Територію об'єктів необхідно утримувати в чистоті, не допускати її захаращення. Неприпустимо захаращувати приміщення легкозаймистими матеріалами, заставляти проходи, евакуаційні виходи, підступи до засобів пожежегасіння. Усе це у випадку виникнення пожежі сприятиме швидкому поширенню вогню, заважати його локаліза-ції та гасінню. Для того щоб локалізувати вогонь, слід прибрати із приміщень, які межують з осередком вогню, легкозаймисті та горючі предмети, змочити їх водою та спеціальною протипожежною піною.
У більшості громадських споруд встановлено внутрішній протипожежний водо-провід із пожежними кранами. Кожний пожежний кран укомплектовано пожежним рукавом.


Тепловий (сонячний) удар та його причини. Способи і засоби перестороги. Перша допомога при тепловому (сонячному) ударі
Причинами перегрівання організму є порушення тепловіддачі в районах зі спекотним кліматом, на виробництвах із високою температурою, у приміщеннях, що не провітрюються. Перегріванню сприяє і утворення тепла у процесі виконання фізичної роботи, особливо в одязі з синтетичних волокон, що перешкоджає випаровуванню поту. Такі умови викликають у людини тепловий удар або, якщо людина знаходиться на сонці, сонячний удар.
Тепловий і сонячний удари — це патологічні стани, що супроводжуються сильним головним болем, головокружінням, загальною слабкістю, зблідненням, сповільненням рухів. Можливі нудота, блювання, короткочасна втрата свідомості, підвищення тем-ператури тіла до +40-+41°С. При подальшому впливі високої температури шкіра обличчя й губ синіє, посилюється задишка. Пульс стає слабким і може зовсім зникну-ти. З'являються занепокоєння, марення, галюцинації та судороги. Якщо у людини з'явились ознаки перегрівання, необхідно одразу ж викликати лікаря. Людину, що отримала тепловий чи сонячний удар, потрібно покласти у прохолодне місце, піді-йняти її голову, розстебнути одяг. Для збільшення тепловіддачі на лоб покласти холо-дний компрес і змочити одяг водою. Якщо людина не знепритомніла, корисно дати їй міцний холодний чай, холодну воду. У випадку зупинки дихання і серцевої діяльності необхідно до прибуття лікаря почати зовнішній масаж серця і штучну вентиляцію легень.
Для запобігання перегріванню на сонці голову обов'язково слід прикривати світ-лим головним убором, що добре відбиває сонячні промені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Пожежа у багатоповерховому міському будинку. Причини виникнення пожеж. Забезпечення пожежної безпеки в житлово¬му секторі Евакуація людей під час пожежі Перша допомога постраждалим від продуктів горіння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок