Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Формування фізичної культури старшокласників в позаурочній роботі Загальноосвітніх навчальних закладів України ІІ половини 20-21 ст

Формування фізичної культури старшокласників в позаурочній роботі Загальноосвітніх навчальних закладів України ІІ половини 20-21 ст

Назва:
Формування фізичної культури старшокласників в позаурочній роботі Загальноосвітніх навчальних закладів України ІІ половини 20-21 ст
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,39 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему :
« Формування фізичної культури старшокласників в позаурочній роботі Загальноосвітніх навчальних закладів України ІІ половини 20-21 ст »


Фізкультурно – оздоровча робота в режимі шкільного дня.
Гімнастика до занять.
В режим шкільного дня входить гімнастика до уроків. Вона сприяє вихованню в учнів звички до регулярних фізичних вправ, формуванню навиків правильного їх виконання, а також здійснення ряду оздоровчих завдань, до яких відносяться: активізація обмінних процесів, зміцнення м’язів, покращення самопочуття і настрою, підвищення працездатності школярів на уроках.
Для виховання навиків гігієни і фізичної культури вона менше ефективна, ніж ранкова гігієнічна гімнастика: виконується в шкільній формі, після ранкової гімнастики і водних процедур, після сніданку і прогулянки по дорозі до школи, не індивідуально, часто в тісних і погано провітрених приміщеннях. Тому основна мета гімнастики перед уроками в школі – співпрацювати з організаціями школярів до початку першого уроку.
Дехто вважає організацію гімнастики перед заняттями надто складною. Водночас досвід багатьох шкіл свідчить, що труднощів можна уникнути за дотримання необхідних організаційних і методичних умов. До цих умов належать:
n чітке і реальне визначення завдань гімнастики та глибоке розуміння її значення педагогами;
n особиста зацікавленість кожного учня в “зарядці”, розуміння ним різниці між ранковою гімнастикою і гіинастикою перед заняттями;
n погодження з батьками необхідності більш раннього приходу дітей до школи;
n уміння всіх педагогів школи виконувати цю гімнастику, а також керувати її виконанням;
n підготовка активу учнів і місць занять на повітрі й у приміщенні.
Така гімнастика має на меті: організацію учнів на початку навчального дня, попередження викривлень постави, підвищення працездатності учнів на перших уроках, загартування організму.
Передусім необхідно визначити місцякожному класу й окремому учневі на спортивному майданчику й у приміщенні на випадок несприятливої погоди, підготувати відповідальних педагогів та інструкторів—старшокласників, скласти комплекси, вивчити вправи на уроках.
Для кожного класу складають свій комплекс вправ, але їхня кількість у різних комплексах, число повторень і характер однакові.
Проведення гімнастики на відкритому повітрі загарттовує організм і підвищує опір його до простудних захворювань.
Фізкультурні хвилинки і фізкультурні паузи.
Завдання цих двох форм однакові:
n повернути втомленій дитині працездатність, увагу;
n зняти м’язове і розумове напруження;
n попередити порушення постави.
Організація фізкультурних хвилинок передбачає підготовку приміщення й учнів, які для виконання вправ виходять з-за парт, послаблюють комірці, ремені. Фізкультхвидинки проводяться в I—VIII класах на кожному уроці за перших ознак втоми.
Організовуючи фізкультурні хвилинки, дуже важливо дотримуватися певних методичних умов,а саме: належної їх тривалості (2,5-3 хв), включення 3-4 вправ з 6-8-разовим повторенням кожної. Окремі вправи для рук, для відчуття постави можуть виконуватися за партою. Крім загальнорозвиваючих вправ, виконують біг на місці, стрибки, рухливі ігри.
Фізкультурні паузи ( фізкультпаузи ).
Фізкультпауза – невеликий комплекс фізичних вправ, проводиться під час уроку із загальноосвітніх предметів.
Видатний російський педагог К. Д. Ушинський писав: “Не важко, здається, примусити дітей всім разом встати і сісти, обернутися туда і назад, підняти руки і опустити їх, вийти з-за парт і в порядку знову сісти за ними струнко, ловко, без шуму і штовхання. Та якби, хочаб ці прості методи примінялися в наших школах, то допомогли б зруйнувати ту тяжку, усипляючу атмосферу, яка в більшій мірі панує в них, і багато посприяли би не тільки зберіганню здоров’я дітей, але й свіжості їх життя і навчання. Дайте дитині трохи порухатися, і вона подарує вам знову десять хвилин уваги, а десять хвилин живої уваги, якщо Ви змогли ними скористуватися, дадуть Вам в результаті більше тижня напівсонних занять ”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Формування фізичної культури старшокласників в позаурочній роботі Загальноосвітніх навчальних закладів України ІІ половини 20-21 ст

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок