Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Надзвичайні ситуації

Надзвичайні ситуації

Назва:
Надзвичайні ситуації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ
Надзвичайні ситуації


План
Вплив науково-технічного прогресу на природу.
Безпека і небезпека.
Вихід з кризових ситуацій.


Науково-технічний прогрес крокує планетою все впевненіше і впевненіше. У XX ст. наука досягла нечуваних висот. Життя людини у зв'язку із цим кардинально змінилося. Але і стосунки природи і людини змінилися також. Людина своєю діяльністю активно вносить зміни у навколишнє середовище, застосовуючи для цього найдосконаліші технічні засоби, прагне підвищити комфортність навколишнього середовища, захистити себе від негативних впливів. Це тією чи іншою мірою призвело до підвищеного забруднення нав-колишнього середовища, виникли зони забруднення біосфери, а іноді відбу-вається повна деградація того чи іншого природного регіону.
Таким негативним змінам багато у чому сприяли:
зростання споживання і концентрація енергетичних ресурсів;
інтенсивний розвиток промислового і сільськогосподарського вироб-ництва;
> масове використання транспортних засобів;
> зростання витрат на військові цілі;
> високі темпи росту чисельності населення Землі і різке переміщення
його у міста.
У життя людини увійшли такі шкідливі явища, як хімічне і радіаційне забруднення, смог, кислотні дощі, парниковий ефект, руйнування озонового шару Землі, забруднення водойм, ґрунтів тощо. Навколишнє середовище стає дедалі небезпечнішим для людини, хоча можна сформулювати й зворотну думку: людина дедалі стає небезпечнішою для навколишнього середовища.
Що ж таке безпека і небезпека?
Безпека — це зважений стан небезпечних чинників стосовно людини, сус-пільства, природних чи соціальних систем. Безпека потребує забезпечення, тобто встановлення жорстких правил, алгоритмів життєдіяльності.
Небезпека — це здатність об'єктів, процесів чи живих істот за певних умов завдавати шкоди здоров'ю або життю людини. Небезпеки можуть мати характер об'єктивний (природні катаклізми, техногенні катастрофи) і суб'єктивний (викликані поводженням окремої особи чи групи осіб).
Об'єктивні небезпеки не мають вибіркової дії і впливають на всіх однако-во; суб'єктивним небезпекам властива вибірковість, яка залежить від обста-вин, що складаються, і дій конкретної людини.
Щоб уникнути важких наслідків небезпеки, потрібно вміти діяти при її виникненні. Перш за все людина має проаналізувати ситуацію, відтак склас-ти план, як уникнути важких наслідків.
Отже, потрібно оцінити рівень небезпеки. Це можливо лише тоді, коли людина володіє певним рівнем знань. Знання — це те, що, як кажуть у на-роді, за плечима не носити, а лише вони допомагають швидко знайти вихід з небезпечної ситуації. Якщо ж не знаєш напевне, як правильно діяти, іноді буває краще взагалі нічого не робити. Тому що неграмотні дії можуть спри-чинити ще більшу небезпеку. Якщо під час пожежі заливати палаючий елек-тропровід водою, то можна отримати ураження електричним струмом тощо. Жодна інтуїція, жодна хоробрість не можуть замінити знання. Сміливець, який не має необхідних знань, більш небезпечний, ніж боягуз, який знає, що треба робити.
Потрібно вміти самостійно прийняти оптимальне рішення, тому що у небезпечних ситуаціях здебільшого поруч немає вчителів, батьків, старших товаришів. Після цього слід скласти план дій. Тут у пригоді можуть стати різного плану пам'ятки, короткі інструкції, іноді навіть стислі конспекти з предмету «Основи безпеки життєдіяльності». План запобігання та виходу з небезпечних ситуацій має бути постійно у свідомості людини, і виконання його потрібно довести до автоматизму. Усі знають з раннього віку, що пе-реходити дорогу на червоне світло не можна, але виконують його лише ті, хто виробив умовний рефлекс: переходити дорогу лише на зелений сигнал світлофору, незалежно від того, є на проїжджій частині рухомий транспорт, чи немає. Або ще такий приклад: усі знають, що шкідливо курити, вживати алкоголь, наркотичні речовини. Але не роблять цього лише ті, хто з раннього віку виробив звичку піклуватися понад усе про своє здоров'я і за жодних умов не пристає на будь-які спокусливі пропозиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Надзвичайні ситуації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок