Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Поради щодо вживання питної води

Поради щодо вживання питної води

Назва:
Поради щодо вживання питної води
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Поради щодо вживання питної води


Вода є невід'ємною частиною життя на Землі. Однак запаси питної води на нашій планеті обмежені і з кожним роком зменшуються. Яку воду ми п'ємо? Які шкідливі домішки вона може мати? Що може за цим наступити? Як оборонити себе від цього? На ці питання ми і постараємося відповісти.
Свинець у питній воді. Свинець у воді має антропогенне походження. Його склад у питній воді (за ДОСТом) регламентовано - не більше 0,03 мг/л. Особлива небезпека свинцю полягає у тому, що він здатний накопи-чуватися в організмі і погано з нього виводиться.
Свинець становить небезпеку для людей різного віку, особливо для дітей та вагітних. Наслідки накопичення свинцю пов'язані зі здатністю викликати передчасні пологи у жінок, знижувати вагу дітей при народженні, гальмувати розумовий і фізичний розвиток. Тривала дія свинцю може призводити до недокрів'я (анемії) через його можливості гальмувати виникнення гемоглобіну, м'язової слабкості, гіперактивності, агресивної поведінки. У дорослих свинець може стимулювати захворювання гіпертонією і викликати пониження слуху.
Яким чином свинець попадає у питну воду? Є два шляхи його проникнення у питну воду: через забруднення свинцем ґрунту і арматуру водопровідної мережі.
Головне джерело забруднення ґрунту свинцем - вихлопні гази автомобілів, які використовують у якості палива етилований бензин (АІ-92 - АІ-98). У містах з інтенсивним рухом щільність свинцю в атмосфері у 5-12 разів перебільшує природну (0,3-0,5 мкг/м3). Свинець випадає на поверхню ґрунту і змивається дощовою або талою водою, таким чином проникає у водоносні горизонти, а з останніх у колодязі та мережі централізованого забезпечення водою населених пунктів. Особливу небезпеку у цьому плані складають відкриті водойми, які використовуються для забезпечення водою великих міст.
Друга можливість - це вимивання свинцю із сантехнічної арматури, яка має латунь, в склад сплаву якого входить і свинець. Процес переходу свинцю у воду підсилює кисла реакція води і її низька жорсткість.
Наявність свинцю у воді не може бути помітна за допомогою наших органів чуття.
Засоби пониження місткості свинцю у питній воді:
- для пиття і приготування їжі використовуйте тільки холодну воду, оскільки гаряча вода краще вимиває свинець із сантехнічної арматури;
- перед тим, як набрати воду з водопровідного крану, дайте їй декілька хвилин стекти, особливо коли краном не користувалися декілька годин. Таким чином свинець, який перейшов з деталей сантехнічної арматури, буде змитий;
- найефективніший спосіб пониження кількості свинцю у воді — це використання спеціальних фільтрів з активованого вугілля, які понижують його концентрацію на 88-90%. Цей процес називається адсорбцією.
Летучі органічні сполуки у воді. Летучі органічні сполуки (ЛОС) є водяними домішками, які становлять небезпеку, коли їх концентрація досягає небезпечних рівнів. Особливістю їх є важкість і дорожнеча визначення. До них належать: бензол., тетрахлористий вуглець, вінілхлорид, толуол, дихлоретан та ін.
ЛОС попадають у питну воду в результаті антропогенної діяльності людини через індустріальне витікання, промислові аварії і халатність. ЛОС - це побічні продукти при виробництві отрутохімікатів, перегонці нафти, фарби, лаків, клеїв, фарбників, парфумерних виробів тощо. Головний шлях проникнення ЛОС у питну воду - це попадання на поверхню ґрунту і досягнення водоносного шару. У значних кількостях ЛОС знаходиться у відкритих водоймах, річках, особливо в районах розташування індустріальних зон.
ЛОС є небезпечними домішками, які при тривалій дії можуть викликати наступні захворювання:
рак - бензол, тетрахлористий вуглець, трихлоретилен, вінілхлорид, пентахлорфенол, толуол, дихлорметан, хлорзаміщенні метану;
ушкодження нирок - дихлорбензол, дихлоретан, трихлорбензол;
ушкодження нервової системи - трихлоретан, дихлоретан;
ушкодження печінки — трихлоретан, дихлоретан, трихлорбензол.
Найефективніший спосіб пониження концентрації ЛОС у воді - це використання фільтрів на основі активованого вугілля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поради щодо вживання питної води

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок