Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Охорона праці. Аналіз потенційних небезпек та шкідливих факторів виробничого середовища

Охорона праці. Аналіз потенційних небезпек та шкідливих факторів виробничого середовища

Назва:
Охорона праці. Аналіз потенційних небезпек та шкідливих факторів виробничого середовища
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,71 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Охорона праці
Аналіз потенційних небезпек та шкідливих факторів виробничого середовища
Технологічний процес зміцнення деталей шламового насосу ВШН- 150 (робоче колесо) складається із слідуючих операцій: обезжирення (шахтна піч); дробоструменева обробка (476 РМ); контроль якості; напилення (15В-Б); контроль якості; оплавлення (газовий пальник Т4- ЦХЛ); правка (прес гідравлічний); контроль якості.
При виконанні операцій технологічного процесу відновлення робочого колеса шламового насосу ВШН- 150 виникає ряд потенційно-небезпечних та шкідливих факторів, які зумовлені використанням матеріалів та експлуатацією обладнання.
До несприятливих факторів, які виникають і впливають на оператора відносяться: інтенсивний високочастотний шум, високодимерсійний аерозоль металів, токсичні гази, ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання.
При плазмовому напиленні в результаті витікання струмини виникає шум. Чим вища швидкість струмини, тим вищий рівень звуку. Швидкість струмини залежить від режиму напилення і в першу чергу від витрат плазмоутворюючого газу.
Швидкість при напиленні може досягати 1000 м/с. Сумарний рівень звуку в комбінації із ультразвуком на відстані 25 м від плазмотрона складає 115-130 дБ з діапазоном високочастотних і низькочастотних звукових коливань 4000 – 40000 Гц.
Висока температура поверхонь обладнання та матеріалів може привести при необережному поводженні до опіків.
Запиленість та загазованість повітря робочої зони напиленя може привести до професійної хвороби – пневокопіозу внаслідок вдихання двоокису кремнію та пилу. Аерозоль утворюється в повітряному середовищі із дрібних механічних частинок і їх з’єднання у вигляді напилюваних матеріалів оксидів, нітридів, конденсованих парів.
Таким чином аерозоль представляє собою багатокомпонентну парагазопилеву суміш високої дисперсності, яка володіє проникаючою здатністю.
При горінні плазмової струмини утворюється осліплюючо яскраве і невидиме ультрафіолетове і інфрачервоне випромінення. Тривале опромінення яскравими видами променями може привести до послаблення зору. Навіть короткочасна дія ультрафіолетового випромінення викликає захворювання очей – електрофтальмію, основними признаками якої являється: сльозоточивість, спазми вік, біль в очах. Переважно через один – три дня ця хвороба проходить і зір повністю відновлюється. Але досить часте повторювання електрофтальмії може визвати більш серйозне захворювання – хронічний конюктивіт.
Інфрачервоне випромінення – інтенсивне джерело радіації і тривала його дія може привести до втрати зору – короткохвильове ультрафіолетове випромінювання шкідливе не тільки як фактор, який впливає на шкіру або очі, але є і джерелом іонізації повітря з утворенням азоту. В процесі роботи плазматрона проходить утворення середніх і тяжких іонів, кількість яких зростає до 3 * 107, при тривалому впливі їх на недостатньо захищений організм здоров’я оператора може значно погіршитись. Також при виконанні операцій технологічного процесу можна отримати опіки при робочі з піччю і пальником. Виробничу травму можна отримати при роботі на підйомному крані.
Всі дані про потенційно-небезпечні та шкідливі фактори наведено в таблиці 3.1.
Таблиця 3.1. Аналіз потенційних небезпек виробничих факторів
Джерело небезпек | Характеристика потенційно небезпечних виробничих факторів та їх допустимі значення
1. Машина миюча ОМ-2 №3 кВт | - враження електричним струмом
U =380 В, І=10А, f=50 Гц;
2. Шахтна піч для знежирення СШО -1010/10М1 №105,6 кВт | - враження електричним струмом
U =380 В, І=10А, f=50 Гц;
- теплове випромінення;
- інфрачервоне випромінення;
- небезпека отримання опіків.
3. Установка для дробеструменевої обробки 44612 №15 кВт | - попадання частинок на шкіру і в очі;
- небезпека враження електричним струмом U =380 В, І=10А, f=50 Гц;
- запиленість;
- рівень звуку на робочому місці оператора при роботі на установці під навантаженням згідно ГОСТ 12.1.003-86 [19]
- величина рівня віброшвидкості згідно ГОСТ 12.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Охорона праці. Аналіз потенційних небезпек та шкідливих факторів виробничого середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок