Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Захист від перехідних і високих напруг

Захист від перехідних і високих напруг

Назва:
Захист від перехідних і високих напруг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,97 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Захист від перехідних і високих напруг


Захист від напруги, яка виникає на металічних корусах електроустановок внаслідок пошкодження ізоляції, служить захисне заземлення, занулення, і захисне відключення.
Захисне заземлення являє собою спеціально електричне з'єднання з землею, або її еквівалентом металічних безструмних частин,які можуть бути під напругою. Зазамлення використовується в мережах напругою до 1000 В і більше. Захисне заземлення зменшує напругу на корпусі відносно землі до безпечного значення, відповідно, зменшується і струм, який проходить через тіло людини. Заземляючий пристрій складається з вироблених заземлителів: металічних труб і контурної шини, які розміщенні обов'язково в землі, за допомогою яких здійснюється надійне з'єднання з землею і утворюється малий опір проходження струму. Корпуса електроустановок приєднюються паралельно до магістральної шини, яка з6єднюється з контурною шиною.
Заземлення може бути й інших видів. В якості іншого заземлення можна використовувати металічні конструкції будинків, водопровідні труби, свинцеві кабелі і т.д. Недозволяється використовувати трубопроводи для горючих речовин, вибухо-небезпечних газів і трубопроводи, покриті ізоляцією. Опір заземляючого пристрою є основним показником, для якості захисного пристрою.
В електроустановках напругою до 1000 В, опір заземлення неповинен перевищуівти 4 Ом, а при потужності блока живлення (генераторів, трансформаторів) не більше 100 кВ·А – 10 Ом.
Контроль захисного заземлення здійснюється як перед вводом в експлуатацію, так і періодично щороку (при найбільших підсиханнях і промерзаннях землі). Вимірювання опору проводиться приладами, які вимірюють опір заземлення МС-416; МС-1103 та іншими.
Занулення – спеціальне з'єднання корпусів електроустановок з нульовим провідом від заземленого наглухо нейтралю блока живлення. Занулення встановлюється в мережах з заземленою нейтралю напругою до 1000 В,так як захисне заземлення не забезпечує достатньо надійний і повноцінний захист.
Принцип дії занулення полягає в тому, що претворюється замикання на корпус в однофазне коротке замикання, при якому спрацьовує захист (запобіжники, автомати) і електроустановка відключається. Заземлення нейтралі блоків живлення і повторні заземлення нульового провода, який встановлюється на стовпах через 200м, нормуються по значеню опору в залежності від значення напруги блока (табл.1).
ТАБЛ 1 Допустимі значення опору при зануленні (Ом).
Лінійне напруження струму, В | Нейтралі генератора (трансформатора) або однофазного струму, R | Повторного заземлення,
Rп
трьохфазного |
однофазного | Вид заземлення |
загального | заземлення
кожного
інші | штучне
660
380
220 | 380
220
127 | 2
4
8 | 15
30
60 | 5
10
20 | 15
30
60
Повторне заземлення нульового провода в період замикання фази на корпус знижує напругу на корпусі відносно землі, і у випадку обриву нульового провода.При обриві нульового провода і замикання на корпус призводить до того, що напруга на обірваній частині нульового провода і всіх підключених до нього корпусів, і корпусів робочих установок, будуть під фазовою напругою. Але й і повторне заземлення не може повністю ліквідувати безпеку пораження електричним струмом. У зв'язку з цим потрібна прокладка нульового провода, щоб запобігти можливість його обриву.
Захисне відключення - це автоматичне відключення всіх фаз мережі, що забезпечує безпеку для людини співвідношення струма і часу його проходження при замиканнях на корпус, або зниження рівня ізоляції нижче відповідного значення. В залежності від принципу дії прилада захисного відключення, воно може захищати від ураження при однофвзному доторканні або тілики при доторканні до заземлених частин, які опинилися під напругою.
В залежності від того, що являється вхідним сигналом, на змінення якого реагує захисне відключення, застосовуються схеми: на напрузі корпусавідносно землі; на струмі замикання на землю; на напруження нульової послідовності; на напруження фази відносно землі; на струм нульової послідовності; вентельні; на постійному і змінному струмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Захист від перехідних і високих напруг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок