Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Антропогенез та його чинники

Антропогенез та його чинники

Назва:
Антропогенез та його чинники
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,35 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План

Вступ
Забруднення навколишнього середовища
Забруднення літосфери
Забруднення гідросфери
Забруднення атмосфери
Радіоактивне забруднення біосфери
Масове зведення лісів
«Парниковий ефект»
Виснаження озонового шару
Відходи виробництва
Сільське господарство
Виробництво енергії
Висновок
Література


Вступ
Людина завжди використовувала навколишнє середовище в основному як джерело ресурсів, проте протягом дуже довгого часу його діяльність не робила помітного впливу на біосферу. Лише в кінці минулого сторіччя зміни біосфери під впливом господарської діяльності звернули на себе увагу учених. В першій половині нинішнього століття ці зміни наростали і в даний час лавиною обрушилися на людську цивілізацію. Прагнучи поліпшення умов свого життя, людина постійно нарощує темпи матеріального виробництва, не замислюючись про наслідки. При такому підході велика частина узятих від природи ресурсів повертається їй у вигляді відходів, часто отруйних або непридатних для утилізації. Це створює загрозу і існуванню біосфери, і самої людини.
Окрім забруднення середовища, антропогенна дія виражається у виснаженні природних ресурсів біосфери. Величезні масштаби використовування природних ресурсів привели до значної зміни ландшафтів в деяких регіонах (наприклад, у вугільних басейнах). Якщо на зорі цивілізації людина використовувала для своїх потреб всього близько 20 хімічних елементів, на початку XX втікало 60, то зараз більше 100 - майже всю таблицю Менделєєва. Щорічно здобувається (витягується з геосфери) близько 100 млрд т руди, палива, мінеральних добрив.
Антропогенез – це забруднення навколишнього середовища внаслідок людської діяльності.
Забруднення навколишнього середовища
Забруднення навколишнього середовища небажана зміна її властивостей в результаті антропогенного надходження різних речовин і з'єднань. Джерела забруднення середовища різні:
          Здобич природних ресурсів
          Повернення в природу величезної маси відходів господарської діяльності людини.
        Забруднення гідросфери
        Забруднення атмосфери
          Забруднення літосфери
          Радіоактивне забруднення
  Забруднення літосфери
3агрязнение літосфери (грунтового покриву) відбувається в результаті утворення мільйонів гектарів порушених земель, що виникають. в процесі будівництва і гірських розробок. Так звані «бедленди» («погані землі»), повністю або майже повністю що втратили свою продуктивність, займають 1% поверхні суші. Ще більш важлива причина забруднення промислові і сільськогосподарські відходи. В ролі головних забруднювачів виступають метали і їх з'єднання, добрива, отрутохімікати, радіоактивні речовини. Все більш складною стає проблема накопичення побутового сміття; величезні сміттєві звалища сталі характерною ознакою міських околиць. Не випадково на Заході по відношенню до нашого часу іноді застосовують термін «сміттєва цивілізація».
 Охорона грунтів від забруднень є важливою задачею людини, оскільки будь-які шкідливі з'єднання, що знаходяться в грунті, рано чи пізно потрапляють в організм людини.
По-перше, відбувається постійне вимивання забруднень у відкриті водоймища і грунтові води, які можуть використовуватися людиною для пиття і інших потреб.
По-друге, ці забруднення з грунтової вологи, грунтових вод і відкритих водоймищ потрапляють в організми тварин і рослин, що вживають цю воду, а потім по харчових ланцюжках знову-таки потрапляють в організм людини.
По-третє, багато шкідливі для людського організму з'єднань мають здатність кумулироваться в тканинах, і, перш за все, в кістках.
За оцінками дослідників, в біосферу поступає щорічно близько 20 - 30 млрд. т. твердих відходів, з них 50 - 60 % органічних сполук, а у вигляді кислотних агентів газового або аерозольного характеру - близько 1 млрд. т.
Забруднення гідросфери
Забруднення гідросфери відбувається перш за все в результаті скидання в річки, озера і моря промислових, сільськогосподарських і побутових стічних вод. Згідно розрахункам учених, в кінці XX в.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Антропогенез та його чинники

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок