Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат: Завдання Міністерства з надзвичайних ситуацій України

Завдання Міністерства з надзвичайних ситуацій України / сторінка 2

Назва:
Завдання Міністерства з надзвичайних ситуацій України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,25 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Ми реагували на надзвичайні ситуації не лише в Україні, а й за її межами - у тих випадках, коли потерпілими ставали наші співвітчизники. Це стосується трагедії в стамбульському готелі "Тозбей", коли під час пожежі загинуло 13 громадян України. МНС ініціювало процес звільнення українських заручників у Чечні.

Усе це тільки окремі ситуації. А з самого початку існування міністерство розгорнуло планомірну й активну роботу щодо підготовки попереджувальних заходів силами як МНС, так і інших міністерств та відомств в разі пожеж, паводків та інших техногенних і природних надзвичайних ситуацій. Розроблено програму знешкодження хімічних боєзапасів, підготовлено матеріали щодо створення пошуково-рятувальної служби в повітрі.

Велику увагу приділяємо питанням науково-технічного забезпечення всіх сфер діяльності міністерства. Тому для нас важливим є питання класифікації надзвичайних ситуацій - за місцем виникнення, за характером і тяжкістю наслідків, а також їх розподілу по різних рівнях (загальнодержавний, регіональний, місцевий, об'єктовий) - з метою чіткого визначення відповідальних за їх ліквідацію.

Розробляється проект Державної програми організації попередження аварій, катастроф та інших надзвичайних ситуацій і реагування на них.

Велике значення має те, що нашому міністерству передано функції замовника робіт щодо створення Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань надзвичайних ситуацій.

Наша діяльність виходить і на міжнародний рівень. У вересні 1996 р. спільно з силами НАТО були проведені навчання "Карпатська безпека - 96". На базі Державних курсів ЦО готуємо створення Європейського центру техногенної безпеки. Підготовлено Угоду між нашим міністерством і МНС Росії.

Чорнобильська зона відчуження - унікальне за своєю трагічністю і земним болем місце на планеті. Треба віддати належне тим мужнім людям, вченим-дослідникам, фахівцям, які з моменту аварії на ЧАЕС працюють у цих умовах.

За минулі роки тут проведено велику роботу - і науково-дослідного характеру, і в сфері виробничій. У зоні склався навіть свій певний менталітет, зумовлений тим, що вона дещо відірвана від широкої життєвої ниви, а деякі процеси, що тут відбуваються, не мають аналогів у світі. Разом з тим не все тут гаразд. Колегія міністерства вважає, що на нинішньому етапі треба значно скорочувати кількість персоналу, зайнятого в зоні, усуваючи дублювання у вирішенні ряду завдань, відмовляючись від непотрібних на даний час структур. Всебічного і глибокого аудиту потребує науково-дослідна діяльність у зоні. Гадаю, що ефективність науки тут невелика. Отже, треба розвивати ті напрями наукової діяльності, що мають прикладний характер, спрямовані на конкретний результат.

Найбільш актуальною темою зони відчуження є, звичайно, об'єкт "Укриття". Це - перший наш пріоритет. Необхідна глибока експертиза цього об'єкта, посилення контролю за його станом, більш активна робота щодо перетворення його в екологічно безпечну систему. Програму дій тут слід привести у відповідність з результатами переговорів Уряду з Великою сімкою.

Другим пріоритетом є радіаційний моніторинг зони в повному комплексі - вода, грунти, повітря.

Надзвичайно важливий напрям - розв'язання проблем захоронення і переробки РАВ. Треба нарешті всерйоз взятися за будівництво підприємства "Вектор", вирішити питання про впорядкування роботи підприємства "Комплекс" і техноцентру.

Активізації і поліпшення організації робіт чекаємо від Управління "Чорнобильводексплуатація". Треба посилити контроль за тим, щоб радіаційне забруднення не виходило за межі зони.

Великої уваги потребує стан протипожежної безпеки зони.

На засіданні Колегії міністерства, яке відбулося 24 січня, керівникам зони доручено розробити програму, якою передбачалося б при збільшенні основних обсягів робіт значно зменшити кількість працюючих.

Слід почати перехід на безвахтовий метод роботи і створення умов для вивільнення персоналу після закриття ЧАЕС.

Необхідно змінити характер фінансування робіт, яке має здійснюватись напряму основним виконавцем, без будь-яких посередників. Слід запровадити систему державного замовлення на основні види робіт, підвищити питому вагу госпрозрахункової діяльності, вжити заходів до активного залучення зарубіжних інвестицій.

Впорядковуючи систему управління, доцільно об'єднати між собою два підприємства, які займаються інформаційною діяльністю, та дві будівельні організації (будівельно-монтажну і ремонтно-будівельну), в яких має бути єдиний замовник.

Нарешті, ми не повинні упускати з поля зору питання співробітництва з білоруськими колегами, які займаються подоланням наслідків Чорнобильської катастрофи. Наші цілі, особливо в зоні відчуження, збігаються. Треба виробити єдині методологічні підходи до вирішення наукових завдань і впровадження тих результатів, які дала прикладна наука.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Завдання Міністерства з надзвичайних ситуацій України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок