Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Надання першої медичної допомоги

Надання першої медичної допомоги

Назва:
Надання першої медичної допомоги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,35 KB
Завантажень:
1098
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Надання першої медичної допомоги

Загальна ціль заняття: набути практичні навики в наданні першої

медичної допомоги:

- вивчити принципи надання першої долікарської допомоги;

- вивчити особливості травматизму ;

- вивчити загальні міроприємства по попередженню

професійних захворювань в сільському господарстві.

Практична частина

1. Вивчити теоретичну частину.

2. Відповісти письмово на вказані викладачем не менше як на 8

питань.

Теоретична частина

Види травм на сільськогосподарських роботах

Гру-па Характер робіт Причини травм Види пошкодження

1 Робота на сільськогоспо-дарських і інших машинах Падіння з тракторів і машин в разі спроби сісти або зіскочити на ходу, захват одягу і частини тіла незахищеними рухливими частинами машин. Попадання частин тіла в ріжучі і подаючі механізми комбайнів. Наїзд на відпочиваючих на території робіт. Ремонт і регулювання тракторів і інших машин з незаглушеним двигуном, попадання на небезпечну територію гвинта літака. Чистка різних машин руками без вичищувачів. Робота на крутих схилах (перекидання машин). Необстеження необроблюваного поля (камінням, балки, ями). Недостатнє і неправильне освітлення при нічних роботах. Необережне викручування кришок радіаторів. Поранення, удари, переломи кінцівок, травматичні ампутації.

2. Робота з ручним інструментом Необережне і неуміле користування підручним інструментом. Неузгодження дій між робітниками. Несправність інструментів. Удари, пошкоджен-ня кінцівок, чужорідне тіло.

3. Транспорт Падіння вантажу з транспорту, перевезення людей в транспортних прицепах і на с-г машинах. Алкогольне сп'яніння водія, недотримання правил вуличного руху. Недостатня підготовка тракторів і механізаторів в зимових умовах. Не дотримування правил перевезення людей у вантажних автомобілях.

4. Навантажу-вально-розвантажу-вальні роботи Піднімання великих вантажів вручну. Перебування людей під вантажем і в радіусі дії підйомних механізмів. Не використання рукавиць при навантажувальних роботах. Удари, пере-ломи кінці-вок і хребта. Пошкодження кісток.

5. Догляд за тваринами Необережність, незнання характеру тварин. Порушення техніки безпеки при подрібнен-ні кормів, при термічні обробці і митті доїльних апаратів. Удари і поранення грудної клітки, черевної порожнини і внутрішніх органів, роз-дроблення, ампутації кінцівок.

6. Робота в майстернях Некористування захисними засобами (рукавицями, окулярами, спецодягом) ушкодженність ручних інструментів, погане освітлення. Ненадійні підставки машин, які перебувають в ремонті. Відсутність захисних кожухів. Поранення і чужорідне тіла кисті і ока. Обгортання кисті і обличчя.

7. Ремонтно-будівельні лісозаготівельні роботи Падіння з висоти на будівництві. Відсутність загорожі. Порушення правил штабелювання будматеріалів. Перебування під грузом і підйомними механізмами. Неправильне розбирання старих будівель. Пошкодження в лісі при неправильному користуванні пилою або при валенні дерев. Удари і переломи кінцівок, хребта і черепа. Поранення ніг.

8. Проїзд з роботи і на роботу Дорожньо-транспортні пригоди (наїзд, падіння з транспортних засобів). Недостатнє обладнання автомобілів для перевезення людей. Травми при падінні на нерівній і слизькій дорозі. Удари і переломи. Розтягнення м'язів нижніх кінцівок. Удари всього тіла.

9. Травми, отримані внаслідок дії електричного струму Відсутність і несправність заземлення, ізоляції електрич-них моторів, інструментів, проводів та ін. Невикористання захисних засобів (гумові рукавиці). Допускання високої напруги струму для переносних ламп і іншого електрооблад-нання. Обірваний вітром струмопровідний дріт. Необережна робота під повітряними електродротовими лініями з високо-габаритними машинами і кранами. Удар струмом. Смертельні електро-травми.

10. Інші Вибухи. Невикористання правил експлуатації котлів під тиском. Гострі отруєння ядохімікатами і газами. Робота без взуття. Багаторазові поранення, гострі отруєння, поранення стопи.

Професійні хвороби і причини їх виникнення.

Професійними називаються хвороби, виникнення яких пов'язане з певною трудовою діяльністю і впливом на організм конкретних несприятливих умов праці, так званих шкідливих виробничих чинників.

До професійних хвороб належать насамперед хвороби, що виникають внаслідок безпосередньої дії на людей виробничих шкідливих факторів, а також ті, що за певних виробничих умов розвиваються значно частіше, ніж звичайно. Найпоширенішими професійними чинниками, які впливають на організм робітників сільського господарства є:

-хімічні речовини, що широко використовуються для захисту рослин від шкідників та захворювань;

-вібрація та шум, пил рослинного й тваринного походження;

-перенапруження окремих органів і систем, що виникає у відповідь на тривале навантаження на одні і ті самі нервово-м'язові групи;

-біологічні чинники ( мікроорганізми)- збудники заразних хвороб, що передаються від тварини людині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Надання першої медичної допомоги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок