Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Надання першої медичної допомоги при запорошуванні очей

Надання першої медичної допомоги при запорошуванні очей

Назва:
Надання першої медичної допомоги при запорошуванні очей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,59 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Надання першої медичної допомоги при запорошуванні очей


ПЛАН
ВСТУП
1. ТРАВМУВАННЯ ОЧЕЙ
2. НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА
3. ПРОФІЛАКТИКА ПОШКОДЖЕННЯ ОЧЕЙ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Зоровий аналізатор є складовою частиною людського організму і від його нормального функціонування значною мірою залежить нор-мальна діяльність усіх систем організму. Але ще більшою є залежність органа зору від стану органів та систем цілого організму. Більшість інформації, яку ми отримуємо ззовні, проходить через зоровий аналізатор. Недаром народне прислів'я говорить, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Коли зір зни-жується, людина нерідко втрачає можливість працювати за спеціальністю, у разі значного зниження зору настає втрата за-гальної працездатності, сліпнучи, людина стає інвалідом. Для ба-гатьох людей нема нічого гіршого, ніж перестати бачити.
1. ТРАВМУВАННЯ ОЧЕЙ
Будь-яке пошкодження ока небезпечне і може спричинити сліпоту навіть через тривалий час після травми!
Якщо до ока потрапила порошинка – не тріть його! Цим ви тільки збільшите подразнення. Потрібно відтягнути верхню повіку за вії до низу так, аби її внутрішній бік протерли нижні вії. Людина при цьому повинна дивитися вниз.
Коли ж порошинка потрапила під нижню повіку, відтягніть її вниз і обережно зніміть стороннє тіло з внутрішньої поверхні зволоженим кутом чистого носовичка. Людина при цьому має дивитися в гору.
Якщо ви забили око, прикладіть до нього на 15-20 хв. чистий носовичок або шматок вати, змочений холодною водою. В усіх випадках закритої травми ока слід звертатися до лікаря.
Дуже небезпечні відкриті травми ока, коли наскрізь пробиті його оболонки.
Сторонні тіла, що потрапили до ока, повинен видаляти тільки лікар-окуліст. Звернутися до нього треба негайно, бо втрата часу може негативно позначитись на зорі. Перша допомога у таких випадках полягає у накладанні на пошкоджене око чистої повязки.
Очі можна пошкодити вогнем, парою, гарячим жиром, окропом. У цих випадках слід негайно вимити обличчя із заплющеними очима, а потім промити око великою кількістю прохолодної води. Не накладаючи повязки, слід звернутися до лікаря.
При опіках очей кислотою або лугом, вапном чи іншими їдкими хімічними речовинами потрібно негайно промити їх великою кількістю чистої прохолодної води протягом 14-20 хв., розкривши повіки і, не накладаючи повязки, негайно звернутися до лікаря.
Запальні захворювання очей найчастіше трапляються в наслідок порушення особистої гігієни та зараження різними бактеріями чи вірусами.
Запалення повік супроводжується набряком, свербінням, сльозотечею. У цих випадках очі слід промити міцним розчином чаю або ромашки аптечної, а потім звернутися до окуліста.
Запалення слизової оболонки повік (конюктивіт) та очного яблука. Крім порушень правил гігієни й інфекційних чинників, значну роль у цьому захворюванні відіграє короткозорість і далекозорість, а також пил, дим, напружена зорова праця. Клінічні ознаки: сльозотеча, відчуття паління в очах, набряк і почервоніння повік, іноді витікання гною. Лікування таке саме, як у попередньому випадку.
2. НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА
Невідкладна допомога при контузії очного яблука. Хворим з контузією оч-ного яблука вводять гемостатики (10% розчин хлористого кальцію внутрішньовенне, дицинон, вікасол в ін'єкціях чи таб-летках), накладають пов'язку і негайно направляють до окуліста.
Невідкладна допомога при пораненні придатків. За наявності ран придатків ока, так само як ран будь-якої локалізації, хворому вводять протиправ-цеву сироватку. Якщо хворий не був щеплений, вводять також протиправцевий анатоксин. Рани повік промивають 2 % розчи-ном перекису водню. В око закрапують антибактеріальні краплі, накладають стерильну пов'язку і хворого направляють до окуліста.
Невідкладна допомога при пораненні очного яблука. Хворих з проникаючими пораненнями ока необхідно терміново направити до офтальмологічного трав-матологічного центру. Для цього використовують машину швидкої допомоги або машину підприємства, де стався нещас-ний випадок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Надання першої медичної допомоги при запорошуванні очей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок