Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Масаж

Масаж

Назва:
Масаж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,75 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Масаж


ПЛАН
1. Основи гігієнічного масажу і самомасажу.
2. Методика проведення масажу й самомасажу голови та шиї.
2.1. Основні.
2.2. Масаж ділянки голови, що вкрита волоссям.
2.3. Самомасаж ділянки голови, що вкрита волоссям.
2.4. Масаж шиї.
2.5. Самомасаж шиї.


Є віками випробуваний засіб, який зміцнює здоров'я людей, піднімає їхній життєвий тонус, робить м'язи сильними і пружними. Це – масаж.
Як метод лікування масаж застосовували вже в III тис. до н.е. в Китаї, потім у Японії, Індії, Греції, Римі. З глибини століть до нас дійшов опис оздоровчих лікувальних методик акупунктури (голковколювання), акупресури (натискування на певні точки тіла), а також багато свідчень того, що ассирійці, перси, єгиптяни добре володіли прийомами масажу і самомасажу.
У різних народів існували свої методи і секрети масажу. Незвичайних форм набув він на Русі. Слов'яни любили паритись у лазні, а для найбільшого ефекту хльоскали себе по тілу віниками. Це похльоскування і було своєрідним масажем, дуже поширеним серед давньоруських племен. Доходило до того, що одне плем'я сплачувало данину іншому березовими віниками.
Масаж належить до механічних подразників. Під його дією посилюється циркуляція крові, а отже, й обмін речовин, підвищується працездатність м'язів, суглобів і зв'язкового апарату. Під впливом масажу суглоби набувають рухливості й еластичності. Різні прийоми масажу по-різному впливають на нервову систему: одні заспокоюють, інші збуджують.
Останніми роками популярність масажу зросла, він став об'єктом наукового вивчення в медицині. Масаж – це ефективний засіб оздоровлення і профілактики захворювань. Проте його простота і доступність уявні. При неправильному використанні прийомів, без урахування можливих протипоказань масаж може не допомогти, а зашкодити. Тому дуже важливо знати методику масажу, оволодіти прийомами масажування. Правильне застосування масажу і самомасажу дозволить вам зміцнити здоров'я, захистити себе від багатьох професійних захворювань, зняти нервову втому, на довгі роки зберегти молодість і високу працездатність.
1. ОСНОВИ ГІГІЄНІЧНОГО МАСАЖУ І САМОМАСАЖУ
Масаж – це сукупність прийомів механічного дозованого впливу на різні ділянки поверхні тіла людини; застосовується з лікувальною, профілактичною, гігієнічною, косметичною, а також спортивно-тренувальною метою. Масаж може бути загальним (усього тіла) і місцевим (певних ділянок тіла). Під час масажу покращується кровообіг, активується обмін речовин, нормалізується збудливість нервової системи.
Для проведення масажу користуються ручними прийомами розтирання, розминання, погладжування, натискування або спеціальними апаратами (вібромасаж), або струменем води (гідромасаж) та ін.
Розглянемо один з видів масажу. Гігієнічний масаж – це ефективний засіб збереження працездатності, зміцнення здоров'я, а також профілактики захворювань. Він застосовується у формі місцевого і загального масажу, а також самомасажу.
Однак слід пам'ятати, що будь-який масаж (далі, коли ми будемо говорити про масаж, це буде стосуватись і самомасажу) можна проводити тільки після консультації з лікарем, оскільки існує низка протипоказань до його застосування. При деяких захворюваннях (напр., при гіпертонічній хворобі 3-ї стадії, серцево-судинній, печінковій і нирковій недостатності, при органічних та інших захворюваннях) проводити масаж не дозволяється.
Життя влаштоване так, що не завжди є змога скористатися послугами професійного масажиста.
За таких випадків застосовують самомасаж. Його можна виконувати за будь-яких умов: удома, у школі, у поході, на тренуванні. Вибір зручної пози (сидячи, стоячи, лежачи) дозволяє ефективніше, дозуючи силу дії, впливати на організм залежно від самопочуття людини.
Самомасаж можна також робити в лазні чи сауні, у ванні, під душем. При цьому використовують віники, мачули, скребачки, щітки. Поєднання води і масажу сприяє швидкому відновленню сил, прискорює обмінні процеси в організмі, нормалізує сон, створює гарний настрій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Масаж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок