Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Шляхи підвищення життєдіяльності людини

Шляхи підвищення життєдіяльності людини

Назва:
Шляхи підвищення життєдіяльності людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,19 KB
Завантажень:
578
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема: „Шляхи підвищення життєдіяльності людини”
План
Оздоровча фізична культура, фізична діяльність людини.
Медико-біологічні засоби. Підвищення життєдіяльності.
Психічні засоби відновлення працездатності.
Профвідбір і профорієнтація.
Фактори, що впливають на продуктивність праці.


На прикінці ХХ ст. в країнах світу набула поширення епідемія інфекційного захворювань людини, що стало головними причинами інвалідності і смерті. Дослідження показують, що під впливом фізичних тренувань суттєво покращуються функції основних органів і систем людини.
Фізичну роботу (роботу м’язів) можна поділити за її характером на два види – статичну і динамічну.
При статичній роботі підвищується обмін речовин, збільшується витрата енергетичних ресурсів. Особливістю такого виду роботи є її втомлю вальна дія, що зумовлена довготривалим скороченням і напруженням м'язів, відсутність умов для кровообігу, вона дуже швидко призводить до розвитку втоми.
Динамічна робота пов’язана з переміщенням у просторі частини тіла, або усього тіла. У результаті енергія, яка втрачається при такій праці перетворюється в механічну і теплову. Динамічні скорочення м'язів мають перервний характер, що призводить до повноцінного кровопостачання і кисневого обміну та до меншої втомленості.
Працездатність м'язів людини залежить від обсягу навантаження. Для виконання фізичної роботи важливо добрати середні величини ритму і навантаження. Це сприяє підвищенню продуктивності праці і скороченню періоду втомленості (втома настає пізніше).
Обсяг фізичної роботи залежить від конкретної професійної діяльності, особистості людини, ступенем тренованості, фізичного розвитку.
Отже, інтенсивна фізична праця ставить високі вимоги до функцій основних органів і систем людини. Не тренованість призводить до погіршення стану серцево-судинної, дихальної та центральної нервової системи, а постійна фізична активність поліпшує її функції.
. Особливе місце серед засобів відновлення, які підвищують життєдіяльність людини посідає раціональне харчування, фармакологічні препарати, лікарські рослини, фізіотерапія, масаж, використання спеціальних мазей і кремів, загартовування.
Раціональне харчування
Здоров'я людини, опірність до несприятливих умов навколишнього середовища, працездатність залежить від того наскільки людина правильно харчується. Їжа є важливим фактором забезпечення життєдіяльності людини, росту та розвитку організму, запобігання та лікування хвороб. Вона є не лише джерелом енергетичних ресурсів організму, з її речовин утворюються гормони та ферменти – біологічні регулятори обміну речовин у тканинах.
Харчування є найважливішим фактором, що впливає на організм людини, оскільки воно забезпечує найвищу людську цінність – здоров'я. Відповідно до цього можна сформувати три принципи раціонального харчування.
перший принцип – енергетична цінність раціонального харчування повинна відповідати енергетичним затратам організму.
другий принцип – відповідність хімічного складу їжі фізіологічним потребам організму в харчових продуктах.
третій принцип – різноманітність споживання продуктів.
Дотримання всіх трьох принципів робить харчування повно ціннішим. Потреби в енергії та харчових речовинах для дорослого населення залежить від особистостей трудової діяльності.
Потреба енергії дорослого працездатного населення визначена для п’ятьох вікових груп.
І група - особи, зайняті переважно розумовою працею (керівники)
ІІ група – особи, зайняті легкою фізичною працею (санітарки, викладачі, тренера)
ІІІ група – особи, зайняті середньою за ступенем важкості фізичною працею (верстатники, слюсарі, хіміки)
IV група – особи, зайняті важкою фізичною працею (будівельники, механізатори)
V група – особи, зайняті особливо важкою фізичною працею (сталевари, лісоруби, землекопи)
Фармакологічні препарати – використовують для підтримання працездатності та прискорення процесів відновлення після великих перевантажень, при втомі і перевтомі, хворобливому стані (тобто це вітаміни)
Використання лікарських рослин женьшеню, ехіна цей стимулюють діяльність організму і стимулює його здатність переносити стреси, втому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Шляхи підвищення життєдіяльності людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок