Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Методи знезараження повітря в приміщеннях аптек. Гігієнічна характеристика сонячної радіації

Методи знезараження повітря в приміщеннях аптек. Гігієнічна характеристика сонячної радіації

Назва:
Методи знезараження повітря в приміщеннях аптек. Гігієнічна характеристика сонячної радіації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,34 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
“Методи знезараження повітря в приміщеннях аптек. Гігієнічна характеристика сонячної радіації”


1. Знезараження повітря в приміщеннях аптек:
значення і методи
Знезараження повітря в аптеках є вкрай необхідним, це пояснюється тим, що мікроорганізми є одним з діючих факторів зовнішнього середовища. При несприятливих санітарно-гігієнічних умовах вони можуть негативно впливати на якість, виготовлених лік в аптеках, і служити причиною виникнення внутріаптечних інфекцій. Численні дослідження, проведені по цьому питанню, як у нашій країні, так і за кордоном, свідчать про велику небезпеку влучення мікроорганізмів у ліки.
Великий збиток препаратам наносять сапрофітні мікроорганізми, що руйнують ліки і використовують їхній як живильні речовини для свого росту і розвитку. Такі ліки утрачають свою терапевтичну активність, а іноді набувають токсичних властивостей. Так, багато мікроорганізмів активно розкладають сульфаніламідні препарати й алкалоїди. Ряд мікробів змінюють хімічний склад лік, відновлюючи хлорит кальцію до хлориду кальцію.
Істотну епідеміологічну роль можуть грати мікроорганізми у виникненні внутріаптечної інфекції. Як уже відзначалося, в аптеку приходять хворі (з гострою формою і стертої амбулаторної), реконвалесценти, носії збудників інфекційних захворювань. Усі вони є джерелами інфекції, що різними шляхами може передаватися від них аптечним працівникам. Найбільш небезпечний повітряно-краплинний шлях. При розмові, кашлі, чханні з дихальних шляхів виділяються дрібні крапельки, що містять мікроорганізми – бактерій. Підсихаючи, вони утворять бактеріальний пил, що осідає на навколишні предмети і підлогу. При наявності повітряних потоків цей пил піднімається в повітря і розноситься по приміщеннях аптеки. Зона поширення бактеріального пилу і бактеріальних аерозолей дуже велика, що саме по собі представляє велику епідеміологічну небезпеку.
Збудники інфекційних захворювань можуть поширюватися при безпосередньому контакті, головним чином через рецепти.
Найбільшої епідеміологічної небезпеки піддаються працівники аптек, робочі місця яких розташовані в торговому залі і мають безпосередній контакт з відвідувачами: провізори-технологи, фармацевти касири, у меншому ступені провізора-аналітики, тому що вони прямого контакту з відвідувачами не мають, але можуть бути інфіковані через повітряне середовище й особливо через рецепти.
Мікробному обнасіненню піддаються в основному руки, спецодяг аптечних працівників, що може привести до захворювання. Крім того, можуть обсіменятися устаткування, аптечний інвентар, дистильована вода і ліка.
З метою профілактики внутріаптечного інфікування і попередження розкладання лікарських препаратів мікроорганізмом в аптеках проводять комплекс санітарно-гігієнічних і противоепідеміологічних заходів, спрямованих на боротьбу з мікрофлорою. Насамперед, здійснюється боротьба з мікрофлорою повітряного середовища. Одним з найбільш ефективних методів знезаражування повітря є УФ опромінення. Найбільш вираженою бактерицидною властивістю володіють Уф промені з довгої хвилі 254-257 нм.
В даний час використовуються бактерицидні увіолеві лампи БУВ-15, БУВ-38, БУВ-30п, що представляють собою газорозрядні ртутні лампи низького тиску. Лампи зроблені у вигляді трубки різної довжини з увіолевого скла і наповнені газовою сумішшю, що складається з пар ртуті й аргону. У кінці трубок упаяні вольфрамові електроди. При пропущенні струму через трубку виникає газовий розряд, у результаті якого відбувається світіння.
Увіолеве скло, з якого зроблена лампа, пропускає Уф промені, що убивають мікроорганізми, забезпечуючи при цьому високий знезаражуючий ефект. В аптеках використовують стельові бактерицидні облучувачі (ПБО) і настінні бактерицидні облучувачі (НБО). Надійний знезаражуючий ефект досягається при роботі бактерицидних ламп протягом 2годин при потужності ламп 3Ут на 1м куб.
При тривалій роботі бактерицидних ламп у повітрі аптек можуть накопичуватися озон і окис азоту в кількостях, що перевищують ПДК. Тому використання Уф випромінювання вимагає дотримання правил безпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Методи знезараження повітря в приміщеннях аптек. Гігієнічна характеристика сонячної радіації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок