Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Ризик. Та види ризику

Ризик. Та види ризику

Назва:
Ризик. Та види ризику
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Ризик. Та види ризику”


ПЛАН
1. Поняття ризику, його обчислення
2. Види ризику
3. Управління ризиком
Список використаної літератури


1. Поняття ризику, його обчислення
Важливою характеристикою небезпеки, а точніше мірою можливої небезпеки, є частота, з якою вона може проявлятись або ризик.
Ризик (R) визначається як відношення кількості подій з небажа-ними наслідками (п) до максимально можливої їх кількості (N) за конкретний період часу:
R = n/N. ;
Наведена формула дозволяє розрахувати розміри загального та групо-вого ризику. При оцінці загального ризику величина N визначає макси-мальну кількість усіх подій, а при оцінці групового ризику — максималь-ну кількість подій у конкретній групі, що вибрана із загальної кількості за певною ознакою. Зокрема, в групу можуть входити люди, що нале-жать до однієї професії, віку, статі; групу можуть складати також транс-портні засоби одного типу; один клас суб'єктів господарської діяльності тощо.
Для того, щоб пояснити, що будь-яка система, яка надає деякий рівень особистих, соціальних, технологічних, наукових або промислових пере-ваг, містить необхідний, навіть обов'язковий елемент ризику, зробимо невеличкий відступ.
Наприклад, безпечні леза не є зовсім безпечними, вони тільки-безпечніші, ніж їхні аналоги, вони забезпечують допустимий рівень ризику поряд зі збереженням переваг менш безпечних пристроїв, які вони замінюють. Жоден літак не зміг би піднятися у небо, жодна машина не змогла б рушити, жоден корабель не зміг би вийти у море, якщо б виникла необхідність перед цим виключити усі ризики та усі небезпеки. По-дібним чином неможливо було б працювати на свердлильному верстаті, керувати автомобілем, йти по вулиці, пірнати у воду, готувати обід тощо без деякого елемен-ту функціонального ризику.
Рівні ймовірності небезпеки, представлені у табл. 1, є якісним відображенням відносної ймовірності того, що відбудеться небажана подія, яка є наслідком неусунутої або непідконтрольної небезпеки. Базуючись на вищій імовірності небезпеки будь-якої системи, можна дійти виснов-ку щодо специфічних видів діяльності людей. Тому, використовуючи водночас методики визначення серйозності і ймовірності небезпеки, можна визначити, вивчити небезпеки, віднести їх до певного класу і вирішити їх, виходячи з серйозності небезпеки, потенційно імовірних наслідків та ймовірності, якщо такі наслідки будуть мати місце.
Таблиця 1. Рівні ймовірності небезпеки
Вид | Рівень | Опис наслідків
Часта |
А |
Велика ймовірність того, що подія відбудеться
Можлива |
В |
Може трапитися декілька разів за життєвий цикл
Випадкова |
С |
Іноді може відбутися за життєвий цикл
Віддалена |
D |
Малоймовірна, але можлива подія протягом життєвого циклу
Неймовірна |
Е |
Настільки малоймовірно, що можна припустити, що пока небезпека ніколи не відбудеться
2. Види ризику
За ступенем припустимості ризик буває знехтуваний, прийнятний, гранично допустимий, надмірний.
Знехтуваний ризик має настільки малий рівень, що він перебу-ває в межах допустимих відхилень природного (фонового) рівня.
Прийнятним вважається такий рівень ризику, який суспільство може прийняти (дозволити), враховуючи техніко-економічні та соціальні можливості на даному етапі свого розвитку.
Гранично допустимий ризик — це максимальний ризик, який не повинен перевищуватись, незважаючи на очікуваний результат. Надвірний ризик характеризується виключно високим рівнем, який у переважній більшості випадків призводить до негативних наслідків.
На практиці досягти нульового рівня ризику, тобто абсолютної безпеки, неможливо.
Через це вимога абсолютної безпеки, що приваблює своєю гуманні-стю, може обернутися на трагедію для людей. Знехтуваний ризик у теперішній час також неможливо забезпечити з огляду на відсутність технічних та економічних передумов для цього. Тому сучасна концеп-ція безпеки життєдіяльності базується на досягненні прийнятного (до-пустимого) ризику.
Сутність концепції прийнятного (допустимого) ризику поля-гає у прагненні створити таку малу безпеку, яку сприймає суспільство у даний час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ризик. Та види ризику

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок