Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат: Державна система управління безпекою життєдіяльності

Державна система управління безпекою життєдіяльності / сторінка 2

Назва:
Державна система управління безпекою життєдіяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,16 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Основний склад документів, що формують політику на Україні в сфері безпеки життєдіяльності, наведено в блоці "З" рис. 6.3.
У більшості регіонів, галузей виробництва і підприємств України (в тому числі і сільськогосподарських) розроблені і впроваджуються в життя відповідні документи, що встановлюють систему управління безпекою життєдіяльності. Система управління безпекою життєдіяльності на теперішній час як документ на рівні держави ще не сформована.
Зміст основних документів, що формують політику держави у сфері безпеки життєдіяльності:
Екологічна безпека. ("Основні напрямки державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки". Затверджено Постановою Верховної ради від 5 березня 1998 р. № 188/98-ВР).
Реалізація "Основних напрямків" передбачається в три етапи.
На першому етапі (1997—2000 роки) необхідно завершити і реалізувати невідкладні заходи щодо обмеження шкідливого впливу на довкілля найбільш небезпечних джерел забруднення.
Основними завданнями цього етапу є:—
вдосконалення законодавчо-правової бази з питань охорони довкілля і раціонального використання природних ресурсів;—
розроблення і впровадження економічного механізму охорони довкілля і раціонального природокористування;—
створення системи досконалого, повного та адекватного контролю за екологічним станом довкілля з одночасним запровадженням елементів комплексного міжвідомчого екологічного моніторингу;—
здійснення першочергових заходів для стабілізації стану довкілля;—
розроблення і впровадження програм екологічної освіти, виховання та екоінформування населення.
На другому етапі (протягом 10—15 років, починаючи з 1998 року) планується розробити і розпочати реалізацію комплексних програм, орієнтованих на досягнення балансу між рівнями шкідливого впливу на довкілля і його здатністю до відновлення.
Основними завданнями цього етапу є:—
оптимізація структури природокористування;—
екологічно орієнтована структурна перебудова економіки;—
розроблення і впровадження в Україні системи державного моніторингу довкілля, створення системи аналізу екологічної ситуації, прогнозування, планування і здійснення запобіжних заходів щодо ймовірних чинників шкідливого впливу.
Рис. 6.4. Прямий і зворотний зв'язок між нормативно-законодавчими актами
На третьому етапі планується створити систему державного управління використанням природних ресурсів, регулюванням техногенного впливу на довкілля як основу управління сталим розвитком суспільства. Фрагментарне здійснення цих заходів розпочалося у 1996 році, а більш широке — відповідно до темпів стабілізації економіки країни.
Основними завданнями цього етапу є:—
подальший розвиток системи державного моніторингу навколишнього природного середовища, створення автоматизованої системи оцінки екологічних ситуацій, прогнозування шкідливого впливу на довкілля, планування дій у надзвичайних ситуаціях на основі оцінок і сценаріїв розвитку подій;—
належна координація раціонального використання природного та соціально-економічного потенціалу з урахуванням екологічних чинників на засадах сталого розвитку.
Внаслідок реалізації "Основних напрямів" державної екологічної політики буде створено систему екологічно збалансованого управління розвитком суспільства, яка стимулюватиме відновлення природних властивостей довкілля, компетентного регулювання використання природних ресурсів та розвиток продуктивних сил країни.
До головних складових механізму реалізації державної екологічної політики належать:—
державна інституційна інфраструктура проведення природоохоронної політики;—
законодавчо-правовий механізм регулювання виробничої діяльності юридичних і фізичних осіб щодо охорони, використання природних ресурсів та їх відходів;—
економічний механізм природокористування та природоохоронної діяльності;—
механізм реалізації міжнародних, національних, регіональних, галузевих та місцевих природоохоронних програм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Державна система управління безпекою життєдіяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок