Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Надання першої допомоги при ударах, вивихах, розтяженні зв’язок

Надання першої допомоги при ударах, вивихах, розтяженні зв’язок

Назва:
Надання першої допомоги при ударах, вивихах, розтяженні зв’язок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Надання першої допомоги при ударах, вивихах, розтяженні зв’язок


ПЛАН
Вступ
1. Перші кроки по наданню допомоги, особливості визначення виду травми
2. Різновиди ран
3. Травмошок і колапс
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Перша допомога – це найпрсотіші, термінові та необхідні заходи для рятування життя і попередження ускладнень, які проводяться до прибуття лікаря чи доставки потерпілого до медичного закладу. Від правильного та своєчасногно надання першої допомоги залежить успіх наступної медичної допомоги та подальшого лікування, а інколи і життя потерпілого.
Перша допомога включає в себе три групи заходів:
негайне припинення дії зовнішнхі уражаючих факторів;
надання невідкладної медичної допомоги потерпілому заблежно від його стану та характеру травми, нещасного випрадку;
негайний виклик лікаря швидкої допомоги чи організація транспортування потерпілого до найближчого медичного закладу.
1. Перші кроки по наданню допомоги,
особливості визначення виду травми
У перший момент найкраще остудити ушкоджене місце, наприклад за допомогою льоду. Найкраще розтирати травмоване місце льодом. Але ніколи не залишайте лід на одному місці - Ви можете просто обпалити шкіру. Якщо льоду по близькості немає, то можна травмоване місце "підставити" під холодну воду. Далі потрібно постаратися зрозуміти (не дуже напружуючи травмоване місце), якого роду травма отримана й, відповідно, які дії потрібно почати. Якщо Ви почуваєте, що це не ушиб і не розтягання, то найкраще намагайтеся не зміщати положення кістки після одержання травми.
Запалення - можна пізнати, якщо травма викликає біль доти, поки мускули не охолонуть і якщо біль небагато затихає після розминки.
Коли ж біль не така гостра, потрібно усе ще прохолоджувати збуджене місце після тренування. Далі рекомендується змазувати хворе місце мазями ("гепаринова" -- від синців і розтягань, усуває незначні запалення, "фастум-гель" від розтягань, біль у суглобах, "долгіт" й т.д.), а в особливих випадках варто навіть прийняти таблетку, яка усуває запалення. Здебільшого такі таблетки просто усувають біль, так що не варто занадто захоплюватися такими таблетками. Якщо Ви продовжуєте тренуватися з такою травмою, то потрібно стежити за тим, щоб вона не стала хронічною. Тому що хронічне запалення може привести до переломів. Тому потрібно взяти перерву під час травми, вилікувати її, і якщо потрібно - звернутися до лікаря.
Розтягання сухожилля - на початку дуже важко розпізнати, тому що розтягання в перший момент дуже схоже на просте й банальне забите місце.
Іноді дуже нелегко помітити різницю між розтягнутим сухожиллям і просто затверділим м'язом. Затверділий м'яз звичайно не почуваєш до кінця тренування, а розтягання з'являється раптово й дуже болісно.
Якщо м'яза затвердіває, то можна просто помасажувати його. І найкраще в таких випадках не прохолоджувати хворе місце під холодною водою, а навпаки розігрівати його.
По можливості краще уникати зайвих навантажень на хворе сухожилля, тому що це спричинить розвиток травми й видужання може затягтися.
По закінченні трьох днів після травми потрібно потихеньку почати розігрівати розтягання, роблячи щадяший масаж. Для розігріву рекомендується користуватися розігріваючими мазями. Коли на розтягнутому місці більше не почувається болю, можна повертатися до тренувань, але на початку не сильно навантажувати травмовану ділянку.
2. Різновиди ран
Ніхто не може пророчити заздалегідь, у якій ситуації виявиться через мить і підготуватися до неї. Уявіть собі, що на Ваших очах від ран стікає кров'ю людина...безумовно, Ви захочете допомогти, але чи зможете? Всe у Ваших руках.
Зовнішня кровотеча може бути результатом відкритих ран, де шкіра ушкоджена раною. В основному розрізняють сім типів відкритих ран, які можуть привести до зовнішньої кровотечі:
Садина - ушкодження шкіри в результаті подряпини або натирання. Кровотеча звичайно буває незначною.
Уколи - ушкодження утворені проколом шкіри. Може бути в результаті уколу шпилькою, кулею й т. д. На додаток до зовнішньої кровотечі при цьому виді рани можуть бути й внутрішні кровотечі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Надання першої допомоги при ударах, вивихах, розтяженні зв’язок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок