Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Хімічні та фізичні небезпечні виробничі фа

Хімічні та фізичні небезпечні виробничі фа

Назва:
Хімічні та фізичні небезпечні виробничі фа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,78 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Хімічні та фізичні небезпечні виробничі фактори”


ПЛАН
1. Поняття небезпеки, фізичні та хімічні небезпечні виробничі фактори
2. Хімічні фактори небезпеки
3. Характеристика основних видів фізичних факторів, їх впливи на здоров’я людини
Література
1. Поняття небезпеки, фізичні та хімічні
небезпечні виробничі фактори
Небезпека — це негативна властивість матерії, яка проявляється у здатності її завдавати шкоди певним елементам Всесвіту, потенційне джерело шкоди. Якщо мова йде про небезпеку для людини, то це яви-ща, процеси, об'єкти, властивості, здатні за певних умов завдавати шкоди здоров'ю чи життю людини або системам, що забезпечують життєді-яльність людей.
Коли говорять про такі джерела небезпеки, як професійна захворюваність, профе-сійній травматизм тощо, то мають на увазі не захворювання однієї особи, конкретний вид Хвороби, травму чи нещасний випадок, а явище в певній галузі, регіоні, країні, яке призводить до - зменшення продуктивного потенціалу суспільства, соціальної напруже-ності, підвищення загальної захворюваності населення, а інколи і до соціальних конфліктів, які вже у свою чергу є носіями різного роду небезпечних та шкідливих факторів.
Слід чітко усвідомлювати, що наявність джерела небезпеки ще не означає того, що людині чи групі людей обов'язково повинна бути причинена якась шкода чи пошкодження. Існування джерела небез-пеки свідчить передусім про існування або ж можливість утворення конкретної небезпечної ситуації, при якій буде причинена шкода. До матеріальних збитків, пошкодження, шкоди здоров'ю, смерті або іншої шкоди приводить конкретний вражаючий фактор.
Під вражаючими факторами розуміють такі чинники життєвого се-редовища, які за певних умов завдають шкоди як людям, так і систе-мам життєзабезпечення людей, призводять до матеріальних збитків.
За своїм походженням вражаючі фактори можуть бути
* фізичні, в тому числі * енергетичні (ударна повітряна чи водна хвиля, електро-магнітне, акустичне, іонізуюче випромінювання, об'єкти, що руха-ються з великою швидкістю або мають високу температуру тощо),
* хімічні (хімічні елементи, речовини та сполуки, що негативно впли-вають на організм людей, фауну та флору, викликають корозію, при-зводять до руйнації об'єктів життєвого середовища),
* біологічні (тва-рини, рослини, мікроорганізми), * соціальні (збуджений натовп лю-дей) та * психофізіологічні. Залежно від наслідків впливу конкретних вражаючих факторів на організм людини вони в деяких випадках (на-приклад, в охороні праці) поділяються на шкідливі та небезпечні.
Шкідливими факторами прийнято називати такі чинники життє-вого середовища, які призводять до погіршення самопочуття, зниження працездатності, захворювання і навіть до смерті як наслідку захво-рювання.
Небезпечними факторами називають такі чинники життєвого сере-довища, які призводять до травм, опіків, обморожень, інших пошкоджень організму або окремих його органів і навіть до раптової смерті.
2. Хімічні фактори небезпеки
Загальна характеристика шкідливих хімічних речовин
У процесі життєдіяльності людина постійно стикається з великою кількістю шкідливих речовин, які можуть викликати різні види захворювання, розлади здоров’я, а також травматизм як у процесі контакту, так і через певний проміжок часу. На сьогодні відомо близько 7 млн. хімічних речовин та сполук, із яких 60 тис. використовуються у діяльності людини. На міжнародному ринку кожного року з’являється від 500 до 1 000 нових хімічних сполук та сумішей.
Залежно від практичного використання хімічні речовини можна поділити на:
промислові отрути, які використовуються у виробництві (органічні розчинники, барвники) і є джерелом небезпеки гострих і хронічних інтоксикацій при порушенні правил техніки безпеки (наприклад, ртуть, свинець, ароматичні сполуки тощо);
отрутохімікати, що використовуються у сільському господарстві для боротьби з бур’янами, гризунами, комахами (гербіциди, пестициди, інсектициди);
лікарські препарати;
побутові хімічні речовини, які використовуються у якості харчових добавок, засобів санітарії, особистої гігієни, косметичних засобів;
біологічні отрути: рослинні та тваринні, які містяться у рослинах і грибах, тваринах і комахах;
отруйні речовини: зарин, іприт, фосген та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Хімічні та фізичні небезпечні виробничі фа

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок