Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Надзвичайні ситуації воєнного характеруБіологічна зброя.Коротка характеристика осередку біологічного враження.Основна група інфекційних захворювань та їх характеристика.

Надзвичайні ситуації воєнного характеруБіологічна зброя.Коротка характеристика осередку біологічного враження.Основна група інфекційних захворювань та їх характеристика.

Назва:
Надзвичайні ситуації воєнного характеруБіологічна зброя.Коротка характеристика осередку біологічного враження.Основна група інфекційних захворювань та їх характеристика.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,23 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Надзвичайні ситуації воєнного характеру
Біологічна зброя.
Коротка характеристика осередку біологічного враження.
Основна група інфекційних захворювань та їх характеристика.


Бактеріологічна зброя є засобом масової поразки людей, сільськогосподарських тварин і рослин. Дія його заснована на використанні хвороботворних властивостей мікроорганізмів (бактерій, вірусів, рикетсій, грибків, а також вироблюваних деякими бактеріями токсинів). До бактеріологічної зброї відносяться рецептури хвороботворних організмів і засоби доставки їх до цілі (ракети, авіаційні бомби і контейнери, аерозольні розпилювачі, артилерійські снаряди й ін.).
Бактеріологічна зброя здатна викликати на великих територіях масові захворювання людей і тварин, вона вражаюче впливає протягом тривалого часу, має тривалий схований (інкубаційний) період дії.
Мікроби і токсини важко знайти в зовнішньому середовищі, вони можуть проникати разом з повітрям у негерметизовані укриття і приміщення і заражати в них людей і тварин.
Ознаками застосування бактеріологічної зброї є:
глухий, невластивий звичайним боєприпасам звук розриву снарядів і бомб;
наявність у місцях розривів великих осколків і окремих частин боєприпасів;
поява крапель чи рідини порошкоподібних речовин на місцевості;
незвичайне скупчення комах і кліщів у місцях розриву боєприпасів і падіння контейнерів;
масові захворювання людей і тварин.
Застосування бактеріальних засобів може бути визначене за допомогою лабораторних досліджень.
Характеристика бактеріальних засобів, способи захисту від них.
Як бактеріальні засоби можуть бути використані збудники різних інфекційних захворювань: чуми, сибірської виразки, бруцельозу, сапу, туляремії, холери, жовтого й іншого видів лихоманки, весняно-літнього енцефаліту, висипного і черевного тифу, грипу, малярії, дизентерії, натуральної віспи й іншими. Крім того, може бути застосований ботулічний токсин, що викликає важкі отруєння організму людини.
Для поразки тварин поряд зі збудниками сибірської виразки і сапу можливе застосування вірусів ящуру, чуми рогатої худоби і птахів, холери свиней і ін.; для поразки сільськогосподарських рослин – збудників іржі хлібних злаків, фітофторозу, картоплі і деяких інших захворювань.
Зараження людей і тварин відбувається в результаті вдихання зараженого повітря, влучення мікробів і токсинів на слизувату оболонку й ушкоджену шкіру, вживання в їжу заражених продуктів і води, укусів заражених комах і кліщів, зіткнення з зараженим предметом, поранення осколком боєприпасів, споряджених бактеріальними засобами, а також у результаті безпосереднього спілкування з хворими людьми (тваринами). Ряд захворювань швидко передається від хворих людей до здорових і викликає епідемії (чуми, холери, тифу, грипу й ін.).
До основних засобів захисту населення від бактеріологічної зброї відносяться: вакциносивороткові препарати, антибіотики, сульфаніламідні й інші лікарські речовини, використовувані для спеціальної й екстреної профілактики інфекційних хвороб, засобу індивідуального і колективного захисту, хімічні речовини, застосовувані для знешкодження.
При виявленні ознак застосування бактеріологічної зброї негайно надягають протигази (респіратори, маски), а також засоби захисту шкіри і повідомляють про бактеріологічне зараження.
Вогнище бактеріологічного зараження.
Вогнищем бактеріологічної поразки вважаються населені пункти й об'єкти народного господарства, що були піддані безпосередньому впливу бактеріальних засобів, що створюють джерело поширення інфекційних захворювань. Його межі визначають на основі даних бактеріологічної розвідки, лабораторних досліджень проб з об'єктів зовнішнього середовища, а також виявленням хворих і шляхів поширення виниклих інфекційних захворювань. Навколо вогнища встановлюють збройну охорону, забороняють в'їзд і виїзд, а також вивіз майна.
Обсервація – спеціально організовуване медичне спостереження за населенням у вогнищі бактеріологічної поразки, що включає ряд заходів, спрямованих на своєчасне виявлення й ізоляцію з метою попередження поширення епідемічних захворювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Надзвичайні ситуації воєнного характеруБіологічна зброя.Коротка характеристика осередку біологічного враження.Основна група інфекційних захворювань та їх характеристика.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок