Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Класифікація негативних факторів у системі «людина-середовище її існування»

Класифікація негативних факторів у системі «людина-середовище її існування»

Назва:
Класифікація негативних факторів у системі «людина-середовище її існування»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,35 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Класифікація негативних факторів у системі «людина-середовище її існування»


Людина живе, безупинно обмінюючись енергією з навколишнім середовищем, бере участь у кругообігу речовини в біосфері. В процесі еволюції людський організм пристосувався до екстремальних кліматичних умов –низьких температур півночі, високих температур екваторіальної зони, до життя в сухій пустелі й на сирих болотах. У природних умовах людина має справу з енергією сонячної радіації, руху повітря, хвиль земної кори. Енергетичний вплив на незахищену людину, що потрапила в шторм чи смерч, в зону землетрусу, діючого вулкана або грозу, може перевищити припустимий для людського організму рівень і нести небезпеку його травмування чи загибелі. Рівні енергії природного походження залишаються практично незмінними. Сучасні технології і технічні засоби дозволяють якоюсь мірою знизити їхній небезпечний вплив, однак складність прогнозування природних процесів і змін у біосфері, недостатність знань про їх природу, створюють труднощі в забезпеченні безпеки людини в системі “Людина – природне середовище”.
Поява техногенних джерел теплової й електричної енергії, вивільнення ядерної енергії, освоєння родовищ нафти і газу зі спорудженням протяжних комунікацій породили небезпеку різноманітних негативних впливів на людину і середовище існування. Енергетичний рівень техногенних негативних впливів росте, зростає і неконтрольований вихід енергії в техногенному середовищі, що є причиною збільшення числа каліцтв, професійних захворювань і загибелі людей.
Негативні фактори, що впливають на людей поділяються, на природні, і антропогенні – викликані діяльністю людини. Наприклад, пил у повітрі з'являється в результаті виверження вулканів, вітрової ерозії ґрунту, разом з тим величезна кількість частинок викидається промисловими підприємствами.
Небезпечні, шкідливі і уражаючи фактори по природі дії у свою чергу ділять на фізичні, хімічні, біологічні і психофізичні.
До фізичних небезпечних, шкідливих та уражаючих факторів відносяться:
машини і механізми, що рухаються, рухливі частини устаткування, хитливі конструкції і природні утворення;
гострі і падаючі предмети;
підвищення і зниження температури повітря і навколишніх поверхонь;
підвищена запилованість і загазованість повітря;
підвищений рівень шуму, інфразвуку, ультразвуку, вібрації;
підвищений чи знижений барометричний тиск;
підвищений рівень іонізуючих випромінювань;
підвищена напруга в мережі, що може замкнутися на тіло людини;
підвищений рівень електромагнітного випромінювання, ультрафіолетової та інфрачервоної радіації;
недостатність та заниженість контрастності освітлення;
підвищена яскравість, пульсація світлового потоку.
До хімічних небезпечних, шкідливих та уражаючих факторів відносяться: агресивні речовини, що використовуються в технологічних процесах; промислові отрути і отруйні речовини (сильнодіючі отруйні речовини – СДОР), отрутохімікати; засоби захисту рослин; мінеральні добрива; лікарські засоби, застосовувані не по призначенню; бойові отруйні речовини.
Хімічно небезпечні, шкідливі та уражаючи фактори підрозділяються по характеру впливу на організм людини і по шляху проникнення в організм.
Біологічно небезпечними і шкідливими факторами є:
патогенні мікроорганізми (бактерії, віруси, особливі види мікроорганізмів спірохети і рикетсії, гриби), а також продукти їхньої життєдіяльності – токсини;
рослини, що містять небезпечні речовини;
заражені патогенними мікроорганізмами та хворі тварини.
Біологічне забруднення навколишнього середовища виникає в результаті аварій на підприємствах біотехнології, очисних спорудах, недостатньо очищеному устаткуванні промислових та побутових стоків.
Психофізіологічні небезпечні фактори – це такі фактори, які обумовлені особливостями характеру та організації праці, параметрів устаткування, яким обладнано робоче місце. Вони можуть впливати на функціональний стан організму людини, його самопочуття, емоційну та інтелектуальну сфери і приводити до стійкого зниження працездатності і порушення стану здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Класифікація негативних факторів у системі «людина-середовище її існування»

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок