Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Сучасні засоби захисту органів дихання.Правила їх використання

Сучасні засоби захисту органів дихання.Правила їх використання

Назва:
Сучасні засоби захисту органів дихання.Правила їх використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,32 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Сучасні засоби захисту органів дихання.
Правила їх використання”
Під час організації захисту населення в НС не-обхідно керуватися такими принципами, як:
1. Завчасна підготовка та здійснення захисних заходів
Цей принцип передбачає завчасне придбання, на-копичення та ; підтримування в постійній готовності засобів захисту, підготовку формувань та їх оснащен-ня, навчання населення способам захисту та самоза-хисту, діям у надзвичайних ситуаціях, надання само-та взаємодопомоги.
2. Диференційний підхід до визначення характеру, обсягу та термінів проведення захисних заходів.
Визначається залежно від конкретних умов (ймовірність землетрусів, повеней, наявність хімічно-, по-жежо-і вибухонебезпечних об'єктів тощо).
3. Комплексність проведення захисних заходів під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Пере-вага повинна надаватися розумному поєднанню таких засобів захисту, які найповніше будуть відповідати обставинам, що склалися.
Основними способами захисту населення є:
використання: засобів індивідуального та медичного захисту;
укриття населення у захисних спорудах;
евакуація та тимчасове переселення населення під час природних катастроф, аварій на АЕС, ХНО тощо.
Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) поділяються на три основні групи:
засоби захисту органів дихання;
засоби захисту шкіри;
засоби медичного захисту.
Для захисту життя та здоров'я людини ЗІЗ мають винятково важливе значення насамперед унаслідок можливості швидкого їх застосування у випадку не-обхідності. Тому ЗІЗ повинні бути у постійній готов-ності .(особливо на ХНО), а в разі виникнення ава-рії — негайно застосовуватися.
Мають достатньо високі захисні якості й забезпечу-ють захист органів дихання та очей людини від впли-ву отруйних речовин (ОР), СДОР у вигляді пари, тума-ну, газу, диму, в крапельно-рідинному стані, радіоактивних речовин (РР), що знаходяться у повітрі, а та-кож від бактеріальних та токсичних аерозолей.
Розрізняють протигази фільтрувальні та ізолювальні. Будова фільтрувальних протигазів грунтується на прин-ципі очищення зараженого повітря у внутрішніх шарах фільтрувально-поглинальної коробки, де міститься ак-тивоване вугілля, насичене каталізатором, та протиаерозольний (протидимний) фільтр.
Фільтрувальний протигаз складається з фільтру-вально-поглинальної коробки та лицьової маски.
Для дорослого населення випускаються протигази типу ГП-5, ГП-5М та ГП-7, для дітей — ДП-6М, ДП-6, ПДФ-7, ПДФ-Д та ПДФ-Ш. Крім того, для захисту дітей віком до одного року випускається дитяча захис-на камера КЗД-6.
Протигази ГП-5 та ГП-5М мають фільтрувально-поглинальну коробку малого габариту, яка без сполучної трубки приєднується безпосередньо до лицьової час-тини протигазу (шолом-маски). У шолом-маску проти-газу ГП-5М вмонтована мембранна коробка (перего-ворний пристрій).
Шолом-маски виготовляються 5 розмірів (з мем-бранною коробкою — 4). Зріст позначається на підбо-рідній частиш шолом-маски.
Для підбору протигазу типу ГП-5 виміряють голову по замкнутій лінії, яка проходить через маківку, що-ки, підборіддя. Результат закругляють до 0,5 см.
Нульовий зріст — величина виміру 63 см (з мем-бранною коробкою — 61 см), 1-й зріст — 63,5—65 см
(61,5—64 см), 2-й зріст — 65,5—68 см (64,5—67 см), 3-й зріст — 68,5—70,5 см (67,5 см та більше), 4-й зріст — 71 см та більше.
Протигаз ГП-7 випускається у двох модифікаціях з різними лицьовими частинами. ГП-7 комплектується лицьовою частиною з переговорним пристроєм. ГП-7В — з переговорним пристроєм та пристосуванням для пиття із штатної армійської фляги. Підбір лицьо-вої частини протигазу ГП-7 та ГП-7В проводиться шляхом вимірювання горизонтального та вертикаль-ного обхвату голови. Горизонтальне вимірювання про-водиться по замкнутій лінії: надбрівна дуга, збоку на 2—3 см вище від краю вушної раковини та ззаду че-рез точку голови, що найбільш виступає. Вертикаль-ний обхват визначається шляхом виміру по замкнутій лінії маківка — щоки — підборіддя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Сучасні засоби захисту органів дихання.Правила їх використання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок