Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Екстремальні ситуації на відпочинку (орієнтування, отруйні ягоди та гриби, укуси комах та змій)

Екстремальні ситуації на відпочинку (орієнтування, отруйні ягоди та гриби, укуси комах та змій)

Назва:
Екстремальні ситуації на відпочинку (орієнтування, отруйні ягоди та гриби, укуси комах та змій)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,39 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Екстремальні ситуації на відпочинку (орієнтування, отруйні ягоди та гриби, укуси комах та змій)


Екстремальні ситуації в лісі
Безпечна прогулянка в лісі
Що може бути кращим, ніж прогулянка в лісі разом зі своїми това-ришами або батьками!
Чисте повітря, пташки співають, під ногами тихо шелестить трава, під кущами тихенько стоять і риби і чекають - хто їх візьме. А на ку-щах рясно розсипані лісові ягоди.
Завжди треба мати на увазі, що у лісі треба поводитись досить обережно. На лісовій стежці можуть зустрітися труднощі і навіть не-безпека. Деякі з них пов'язані з реальними перепонами - проходжен-ня боліт, зарослів тощо, інші - залежать від змін погоди і носять епі-зодичний або сезонний характер.
І досить звична ситуація, коли людина, яка відправилась за місто або яка потрапила в ліс (поле), не може знайти дорогу. Як правило, така ситуація вирішується доволі швидко, але завжди є можливість її переростання в екстремальну у випадках появлення сильнодіючих факторів (холод, дощ або погіршення здоров'я), або непродуманого екіпірування чи поведінки.
Всяка вимушена автономія ставить перед людиною визначені завдання:*
збереження життя та здоров'я;*
орієнтування в просторі та часі;*
встановлення зв'язку або подачі сигналів.
Збереження життя та здоров'я
Почнемо з одягу. В лісі дуже просто обдертися об гілля та сучки, обпектися кропивою. Тому краще одягти штани (не шорти), сорочку з довгим рукавом і навіть штурмівку.
Способи подолання перепон.
Лісові зарослі, завали*
По лісовим зарослям, густому кустарнику потрібно пересуватись із інтервалом, який забезпечує безпеку. Потрібно притримувати при-ведені у рух гілляки, щоб вони не вдарили того, хто йде ззаду.* Коли ти йдеш у гурті з батьками або зі своїми товаришами, ви-тримуй відстань від того, хто йде попереду не менше 4-6 метрів. Гіл-ки, які зачепив попередній, можуть ударити тебе в обличчя і порани-ти. Відхиляти гілки потрібно вгору або вниз (а не наперед).*
Для захисту від сучків та гілок треба одягати одяг з довгим рукавом. Одну руку виставляють вперед для захисту обличчя та очей від гілок.*
При подоланні дерев, які попадали та перегородили стежку, лісових завалів, слід не перестрибувати їх, а обережно переступати, перелазити через перепону, щоб не отримати травму. Треба пам'ятати, що стовбури підгнилих дерев хиткі і часто покриті слизькою гнилою корою.
Заболочені ділянки*
Заболочені ділянки завжди долають по гатях. Якщо їх нема, то на не-безпечному болоті слід рухатись, переступаючи або переплигуючи з купи-ни на купину. У кожного має бути жердина, яка послуговує опорою, зон-дом для вимірювання глибини та засобом самострахування при падінні.*
Щоб зменшувати тиск людини на заболочений ґрунт, можна ви-користовувати ступаючи плетені «лижі», підв'язати до взуття легкі шматки, фанери, які знімаються або використовувати жердеві настили.
Орієнтування в просторі та часі
Якщо в густому лісі заблукав - не поспішай! Негайно зупинись і присядь. І більше не роби жодного кроку, не подумавши. Думати тре-ба тільки про одне: як вибратись до того місця, звідки починається знайомий шлях. А для цього:*
згадати останню прикмету на знайомій частині шляху і постара-тися прослідкувати до неї шлях;*
якщо це не вдалося, згадати знайомі орієнтири, краще всього шумні - залізну дорогу, судноплавну річку, шосе. Прислухайтесь.
При відсутності знайомих орієнтирів, стежок та доріг - виходьте «на воду» - вниз по течії. Струмок виведе до річки, річка - до людей.
Вийти до людей допомагають звуки - працюючого трактору, гавко-ту собаки; допомагає запах диму: тут потрібно рухатись проти вітру.
Гарні провідники в лісі - бджоли. Треба вийти на лісову поляну, подивитись, в яку сторону вони летять, і вслід за ними йти.
Дуже добре час від часу орієнтуватися на місцевості - дивіться на це, як на тренування пам'яті. Слід запам'ятовувати орієнтири, залишати зарубки на деревах.
Без зорових орієнтирів людина в лісі починає кружляти, тому що права нога робить крок завжди трошки ширше лівої. Щоб цього уник-нути, пряму лінію потрібно подумки проводити між двома орієнти-рами попереду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Екстремальні ситуації на відпочинку (орієнтування, отруйні ягоди та гриби, укуси комах та змій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок