Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Нормативні акти про охорону праці, що діють у межах підприємства

Нормативні акти про охорону праці, що діють у межах підприємства

Назва:
Нормативні акти про охорону праці, що діють у межах підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,27 KB
Завантажень:
547
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Нормативні акти про охорону праці, що діють у межах підприємства
Власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи розробляють на основі ДНАОП і затверджують власні положення, інструкцій або інші нормативні акти про охорону праці, що діють в межах підприємства, установи, організації. Відповідно до Рекомендацій Держанглядохоронпраці щодо застосування “Порядку опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону здоров’я”, що діють на підприємстві, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 12.12.1998 року № 132 до основних нормативних актів підприємства належать:
Положення про систему управління охороною праці на підприємстві.
Положення про комісію з питань охорони праці підприємства.
Положення про роботу уповноважених трудового колективу з питань охорони праці.
Положення про навчання, інструктаж і перевірку знань працівників з питань охорони праці.
Положення про організацію і проведення первинного та повторного інструктажів, а також пожежно-технічного мінімуму.
Наказ про порядок атестації робочих місць щодо їх відповідності нормативних актів про охорону праці.
Положення про організацію попереднього і періодичного медичних оглядів працівників.
Положення про санітарну лабораторію підприємства.
Положення про санітарну лабораторію підприємства.
Інструкції з охорони праці для працюючих за професіями і видами робіт.
Інструкції про порядок зварювання і проведення інших вогневих робіт на підприємстві.
Загальнооб’єктові та цехові інструкції про заходи пожежної безпеки.
Перелік робіт з підвищеною небезпекою.
Перелік посад посадових осіб підприємства, які зобов’язані проходити попередню і періодичну перевірку знань з охорони праці.
Наказ про організацію безкоштовної видачі працівникам певних категорій лікувально-профілактичного харчування.
Наказ про організацію безкоштовної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам підприємства, що працюють у шкідливих умовах.
Наказ про порядок забезпечення працівників підприємства спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту.
Виходячи із специфіки виробництва та вимог чинного законодавства власник, затверджує нормативні акти із вищезазначеного списку та інші, щоч регламентують питання охорони праці.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ОХОРОНУ ПРАЦІ
Відповідно до ст. 49 Закону України “Про охорону праці" за порушення законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, створення перешкод для діяльності посадових осіб органів державного нагляду за охороною праці і представників професійних спілок винні працівники притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної, кримінальної відповідальності згідно із законодавством.
Дисциплінарна відповідальність полягає у накладанні дисциплінарних стягнень, передбачених чинним законодавством. Відповідно до ст. 147 КЗпП встановлено такі дисциплінарні стягнення: догана, звільнення з роботи. Право накладати дисциплінарні стягнення на працівників має орган, який користується правом прийняття на роботу цього працівника. Дисциплінарне стягнення може бути накладене за ініціативою органів, що здійснюють державний і громадський контроль за охороною праці. За кожне порушення може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення. При обранні дисциплінарного стягнення необхідно враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, попередню роботу працівника.
Адміністративна відповідальність накладається на посадових осіб, винних в порушеннях законодавства про охорону праці у вигляді грошового штрафу. Право накладати адміністративні стягнення з причин, зазначених у ст. 49 Закону України “Про охорону праці” мають, службові особи Держнаглядохоронпраці. Адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Матеріальна відповідальність включає відповідальність як працівника так і власника (підприємства).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Нормативні акти про охорону праці, що діють у межах підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок