Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Колективний договір як правовий інструмент поліпшення умов і охорони праці

Колективний договір як правовий інструмент поліпшення умов і охорони праці

Назва:
Колективний договір як правовий інструмент поліпшення умов і охорони праці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,65 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Колективний договір
як правовий інструмент поліпшення умов і охорони праці


Колективний договір, угода укладається профспілковим комі-тетом підприємства від імені трудового колективу з роботодавцем М.П. Гандзюк, Є.П. Желібо, М.О. Халімовський. Основи охорони праці. К.: Каравела, 2003 С. 30-31.
Проект договору (угоди) повинен обговорюватись на зборах (конференції) трудового колективу і затверджуватись зборами (конференцією).
Колективний договір повинен містити основні положення з питань праці і заробітної плати, положення в галузі робочого часу, відпочинку, матеріального стимулювання, охорони праці, удоско-налення виробництва і праці, зміцнення виробничої і трудової дисципліни, соціальні питання та ін.
Договір укладається в письмовій формі терміном на 1 рік і по-ширюється на всіх працівників установи, незалежно від того, чи є вони членами профспілки.
Колективний договір (угода) є найважливішим документом у системі нормативного регулювання взаємовідносин між робото-давцем і працівниками з першочергових соціальних питань, у тому числі з питань охорони праці.
Згідно ст. 47 Конституції України Відмості Верховної Ради України, 1996, № 30 (23.07.96), ст. 141 кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Законами України, що входять до Кодексу Законів про Працю Відмості Верховної Ради УРСР, 1971, додаток № 50, ст. 375 «Про охорону праці" та "Про колективні договори і угоди", передбачено внесення комп-лексних заходів щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці в колективні договори та визначення обов'язків сторін з цих заходів.
Колективний договір повинен обов'язково містити зобов'язан-ня сторін щодо заходів захисту прав та соціальних інтересів осіб, які потерпіли на виробництві від нещасних випадків або проф-захворювань, а також утриманців і членів сімей загиблих.
Згідно ст. 11 Закону України "Про охорону праці" В редакції Закону України від 21 листопада 2002 року N 229-IV // ВВР, 2003, № 2 (10.01.2003), ст. 10 рекомендо-вано включати до розділу "Охорона праці" договору заходи із по-ліпшення умов праці інвалідів, жінок, підлітків, надання їм пільг за виконання вимог щодо охорони праці.
Згідно з Законом України "Про внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення і Кримі-нального кодексу України", адміністративним правопорушенням вважається ухилення від участі в переговорах щодо укладання, зміни або заповнення колективного договору, угоди; порушення строків переговорів або ухилення від переговорів роботодавців, уповноважених трудових колективів, або незабезпечення роботи комісій із представників сторін по укладенню, зміні або доповнен-ням колективного договору, і передбачає накладення на порушни-ка штрафу в розмірі десяти мінімальних заробітних плат. По-рушення чи невиконання колективного договору особами робото-давців, уповноваженим трудового колективу, представниками тру-дових колективів передбачає накладання штрафу у розмірі до ста мінімальних заробітних плат.
Ненадання особами, які представляють роботодавців або інші уповноважені трудовим колективом органи, представникам тру-дових колективів інформації, необхідної для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних договорів, угод передбачає накладання штрафу у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат.
Далі я приведу приблизну редакцію розділу «Охорона праці» в колективному договорі Договір у цивільному та трудовому праві. Довідник, ч.2. Зразки документів. – К.: Видавничий дім «Юридична книга», 2000. С. 84-86.
«Охорона праці»
Власник або уповноважений ним орган зобов'язується.
1. Забезпечити своєчасне виконання комплексних заходів щодо забезпечення норма-тивів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, створення безпечних і нешкід-ливих умов праці, підвищення існуючого рівня охорони праці (додаток до розділу).
2. Створити фонд охорони праці на підприємстві в розмірі одного відсотка від обсягів виробництва.
Кошти фонду використовувати на доведення умов і безпеки праці до нормативних вимог, підвищення існуючого рівня охорони праці на виробництві або на виконання комплексних заходів, що забезпечують досягнення встановлених нормативів з охорони праці, на придбання спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального за-хисту, проведення атестацій робочих місць на відповідність їх нормативам, актам з охорони праці, придбання устаткування та матеріалів з метою профілактики проф-захворовань та реабіталітації потерпілих від нещасних випадків, проведення техніч-ної експертизи аварійних приміщень і споруд, а також попередження дорожньо-транспортних пригод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Колективний договір як правовий інструмент поліпшення умов і охорони праці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок