Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Охорона праці на підприємстві

Охорона праці на підприємстві

Назва:
Охорона праці на підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,76 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Охорона праці на підприємстві
1.1 Стан охорони праці на підприємстві
Праця працівників ТзОВ „Фенікс-ІВ” в основному пов’язана з роботою за комп’ютером, тому на підприємстві дотримуються норми по охороні праці користувачів комп’ютерів.
Керівництво підприємства при нормуванні праці користувачів комп’ютерів керується наступними нормами та стандартами: ЗУ„Про ОП”; ДНАОП 000-1.31-09 – „Правила ОП під час експлуатації ЕОМ „; ДСанПІН 3.3.2.007-98 „Державні і санітарні правила і норми роботи з ВДТ електронно-обчислювальних машин”. Також підприємство керується Міжнародним стандартом 1990р., який вважався базовим для всіх нормативних документів. Його методика направлена на перевірку двох характеристик : ергономічних (яскравість, колір, чіткість), емісійних (потужність дози випромінювання, напруженість, електромагнітні поля);
Оскільки на підприємстві кількість працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці залучається сторонній спеціаліст на договірних засадах, який має відповідну підготовку.
До роботи за комп’ютером допускаються особи, які пройшли навчання за професією, вступний та первинний інструктажі і перевірку знань з охорони праці та питань пожежної безпеки. В подальшому вони проходять повторний інструктаж один раз на шість місяців, а періодичні медичні огляди один раз на два роки.
Витрати на охорону праці становлять 0,5% від суми реалізації продукції. Спостерігається позитивна тенденція щорічного зростання витрат на охорону праці у зв’язку з приростом реалізації продукції. Завдяки цьому керівництво може забезпечити своїм працівникам належні умови праці тим самим сприяти росту продуктивності праці.
За останні п’ять років на підприємстві не зафіксовані випадки виробничого травматизму чи професійного захворювання, що є позитивним фактором. Праця користувачів комп’ютерів не характеризується високим травматизмом. Основну небезпеку становить підвищене значення напруги в електричному ланцюзі, замикання якого може статися через тіло людини та підвищений рівень статичної електрики. Проте в користувача комп’ютера можуть розвинутись певні розлади здоров'я, що пов'язані з роботою за комп'ютером.
1.2 Аналіз потенційних небезпек та шкідливостей
виробничого середовища
Праця користувачів комп'ютерів протікає в умовах надмірного нервово-емоційного напруження, довготривалих статичних навантажень, впливу електромагнітного випромінювання, що призводить в майбутньому до неврозів, відхилень в психіці, захворювань серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату. Незадовільний функціональний стан операторів ЕОМ може викликати небажані наслідки (професійні та професійно зумовлені захворювання), що також пов'язано зі значними соціальними та економічними втратами враховуючи стрімке зростання кількості комп'ютеризованих робочих місць.
Тому визначення та вивчення факторів, які впливають на функціональний стан користувачів комп’ютерів дозволять в майбутньому розробити певні засоби і заходи щодо підвищення працездатності, забезпечення безпеки при викорис-танні комп’ютерів, дозволить виділити основні причини виникнення станів напруженості, стомлення, стресу і здійснити відповідні профілактичні заходи.
Потенційні небезпеки та шкідливості при роботі користувачів комп’ютерів зведені в таблиці 5.1
Таблиця 1.1 - Потенційно небезпечні фактори, що впливають на функціональний стан користувачів комп’ютерів
№п/п | Небезпечний фактор | Потенційні небезпеки | Характер дії на людину
1 | Виробниче середовище | - електромагнітні хвилі різних частотних діапазонів;
- електростатичні поля;
- шум;
- параметри мікроклімату;
- світлотехнічні показники;
- хімічні та біологічні фактори. | Функціональні порушення ЦНС (астенопічний синдром та ін.) , хвороби системи кровообігу, органів дихання, органів травлення, ураження шкіри, порушення репродуктивних функцій.
2 | Соціально-пси-хологічний | - нераціоналізація між особових відносин | Вплив на психологічний стан.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Охорона праці на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок