Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Людина і навколишнє середовище. Головні реакції, що забезпечують життєдіяльність людини

Людина і навколишнє середовище. Головні реакції, що забезпечують життєдіяльність людини

Назва:
Людина і навколишнє середовище. Головні реакції, що забезпечують життєдіяльність людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,91 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
“Людина і навколишнє середовище. Головні реакції, що забезпечують життєдіяльність людини”


ПЛАН
Вступ
1. Людина як один з головних елементів системи “людина – навколишнє середовище”
2. Реакції та інші складові адаптації людини до навколишнього середовища
3. Психічні реакції людини, які забезпечують життєдіяльність людини
Список використаної літератури
Вступ
Життєдіяльність вивчають, використовуючи системний підхід, шляхом аналізу прямих та зворотних зв'язків у системі «людина — жит-тєве середовище». Неможливо вивчати особливості людини, колективу чи суспільства, не враховуючи їх місця в навколишньому середовищі і стану цього середовища. Тому БЖД вивчає людину і її навколишнє середовище саме в системі «людина — життєве середовище». Поза ме-жами цієї системи людина є об'єктом вивчення антропології, медици-ни, психології, соціології та багатьох інших наук. Середовище, яке ото-чує людину поза межами цієї системи, вивчають астрономія, географія, геологія, біологія, екологія тощо.
Система «людина — життєве середовище» є складною системою в тому розумінні, що в неї, як правило, входить велика кількість перемінних і між якими існує велика кількість зв'язків. Відомо, що чим більше перемінних та зв'язків між ними має система, тим важче ці зв'язки піддаються математичній обробці і виведенню універсальних законів. Складність вивчення систем «людина — Життєве середовище» зумовлюється також і тим, що ці системи є багаторівневими, містять у собі позитивні, негативні та гомеостатичні зворотні зв'язки і мають багато емерджентних властивостей.
1. Людина як один з головних елементів
системи “людина – навколишнє середовище”
Людина є одним з eлeмeнтiв зазначеної системи, в якій під термі-ном «людина» - розуміється не лише одна істота, індивід, а й група людей, колектив, мешканці населеного пункту, регіону, країни, сус-пільство, людство загалом.
Хоч основним об'єктом вивчення безпеки життєдіяльності є зв'яз-ки у системі «людина — життєве середовище», у центрі уваги перебуває людина як самоціль розвитку суспільства.
Залежно від того, що ми розуміємо під терміном «людина» в системі «людина — життєве середовище», визначається рівень цієї системи, що Детально буде проаналізовано далі.
Життєве середовище — другий елемент системи «людина — жит-тєве середовище». Життєве середовище є частиною Всесвіту, де перебуває або може перебувати в даний час людина і функціонують системи її життєзабезпечення.
У цьому розумінні воно не має постійних у часі і просторі кордонів, його межі визначаються передусім рівнем системи, тобто тим, що в даному разі розуміється під терміном «людина».
Організм людини - це сукупність тілесних (соматичних) і фізіологіч-них систем: нервової, серцево-судинної, кровообігу, травлення, ди-хання, сенсорної, опорно-рухової та ін. Однією з найважливіших сис-тем людини є нервова система, що пов'язує між собою всі системи і частини тіла в єдине ціле. Центральна нервова система бере участь у прийомі, опрацюванні та аналізі будь-якої інформації, що надходить із зовнішнього і внутрішнього середовищ. При виникненні перевантажень на організм людини нервова система визначає ступінь їхнього впливу і формує захисно-адаптаційні реакції. Антропологи і фізіологи відзна-чають надзвичайно важливу фізіологічну особливість людського орга-нізму; його великі потенційні і часто незатребувані життям можливості.
2. Реакції та інші складові адаптації людини
до навколишнього середовища
Еволюція забезпечила людський організм високими резервами стійкості та на-дійності, що зумовлено взаємодією всіх систем, цілісністю, спроможністю до адап-тації і компенсації у всіх ланках і станом відносної динамічної стабільності. Дос-татньо навести декілька прикладів. Насамперед це стосується людського мозку. Одні дослідники вважають, що він використовується на 2-3%, інші — на 5-6% потенційних можливостей. Запас міцності «конструкції людини» має коефіцієнт 10, тобто організм людини може витримувати навантаження в 10 разів більші, ніжу прак-тичній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Людина і навколишнє середовище. Головні реакції, що забезпечують життєдіяльність людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок