Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Алкоголізм - проблема, яку варто вирішити

Алкоголізм - проблема, яку варто вирішити

Назва:
Алкоголізм - проблема, яку варто вирішити
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,86 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему
Алкоголізм - проблема, яку варто вирішити


ПЛАН
1. Що таке алкоголізм.
2. Фази розвитку хвороби.
3. Як позбавитися алкоголізму.


Усі знають, що бути алкоголіком, курцем, наркоманом, токсикоманом дуже шкідливо. Але чимало людей вживають алкоголь і не можуть позба-витися від цієї шкідливої звички. Та ні, не звички — хвороби!
Якщо провести широке опитування і запитати пересічних громадян, чи вживають вони алкоголь, то близько 90% людей скажуть, що, на їх думку, не шкодить іноді випити пива, вина або чогось міцнішого. Алкоголь, на їхню думку, створює приємний настрій, знімає психічне напруження, при-носить полегшення, забуття. Це поширена точка зору.
Проте мало хто усвідомлює, що всі ті, кого алкоголь звів з доброго шляху, спочатку теж дотримувалися таких поглядів.
За ставленням до алкогольних напоїв людей можна розділити на чотири групи: непитущі, питущі, п'яниці та алкоголіки.
Непитущими можна вважати людей, які не вживають будь-яких алкогольних напоїв, принаймні протягом трьох років.
Група питущих включає точно невизначений процент чоловіків і жінок після вісімнадцяти років. Ці люди іноді випивають кухоль пива чи кели-шок вина або добавляють у чай чарку коньяку чи рому. Але оскільки така людина споживає не більше десяти грамів алкоголю, який здорова печінка може розкласти протягом години, алкоголь не впливає на її вищу нервову діяльність.
Чимало членів групи питущих періодично, а далі й остаточно, потрапля-ють до групи п'яниць. У той час, коли питущі просто вживають алкоголь, п'яниці п'ють, щоб досягти алкогольної ейфорії.
Чим частіше принагідний п'яниця шукає алкогольного сп'яніння, тим швидше він може стати хронічним п'яницею, для якого характерне те, що ал-коголь у його крові перевищує проміле частіше, ніж чотири рази на рік.
Про шкідливість алкоголю свідчить те, як поводять себе водії у стані сп'яніння. Вони становлять небезпеку для інших і для самого себе, оскільки не мають адекватних реакцій і не здатні уникати можливих дорожньо-тран-спортних пригод. При вмісті у крові водія 0,3-0,9 проміле алкоголю ймовір-ність аварії у сім разів вища, ніж коли водій тверезий, при вмісті від 1,0 до 1,4 проміле — у 31 раз, а при вмісті понад 1,5 проміле — у 128 разів вища.
Часте вживання алкоголю призводить до змін у тканині слизової обо-лонки шлунка і кишечнику, до зміни складу шлункового соку. Розлад трав-лення спричиняє до зміни, а потім й втрати смаку, до запорів або проносів і часто закінчується виразковою хворобою. Тяжкі хвороби вражають печінку. Цироз печінки трапляється у чоловіків втричі частіше, ніж у жінок, і це можна пояснити як наслідок надмірного вживання алкоголю.
Під впливом великої кількості рідини у любителів пива і вина насту-пає гіпертрофія серця. П'яниці часто задихаються, вони не здатні на такі фізичні зусилля, як раніше.
Найчутливіша до впливу алкоголю нервова система. Проте визначити шкоду, якої завдає алкоголь, тут складніше, ніж в інших органах. До ознак порушення нервової діяльності належить тремтіння кінцівок, нічні потіння, безсоння, загальна подразливість, слабість, млявість.
Ще однією ознакою є так звані провали пам'яті, коли п'яниця не може пригадати, що було під час його сп'яніння. Ослаблення пам'яті у наступних стадіях алкоголізму переходить у запалення нервів, у наслідок чого можуть терпнути окремі частини тіла, відчуватися судома в литках, біль або втрат чутливості. Воля алкоголіка дедалі слабшає, його духовне життя стає примітивним, він втрачає такт у поводженні. Це тягне за собою ускладнення усього життя — розрив шлюбу, труднощі у роботі, часту її зміну, конфлікти із законом тощо.
Лікарі-наркологи виділяють чотири фази розвитку алкоголізму.
І фаза. — Алкоголь править за наркотик, уживаний п'яницею для того, щоб приглушити неприємний психічний стан, у якому він опинився, підняти настрій і стати ближчим до людей, а точніше — до товаришів по чарці. Він п'є все частіше і щодалі — то більше. Поки що можна говорити про алкогольну субінтоксикацію («людина напідпитку»).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Алкоголізм - проблема, яку варто вирішити

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок