Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Природні небезпеки, техногенні небезпеки, соціальні та політичні небезпеки

Природні небезпеки, техногенні небезпеки, соціальні та політичні небезпеки

Назва:
Природні небезпеки, техногенні небезпеки, соціальні та політичні небезпеки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,43 KB
Завантажень:
837
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.9

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
“Природні небезпеки, техногенні небезпеки, соціальні та політичні небезпеки”


ПЛАН
1. Поняття небезпеки та їх класифікація
2. Природні небезпеки
3. Техногенні небезпеки
4. Соціально-політичні небезпеки
Використана література
1. Поняття небезпеки та їх класифікація
Небезпека — це негативна властивість матерії, яка проявляється у здатності її завдавати шкоди певним елементам Всесвіту, потенційне джерело шкоди. Якщо мова йде про небезпеку для людини, то це яви-ща, процеси, об'єкти, властивості, здатні за певних умов завдавати шкоди здоров'ю чи життю людини або системам, що забезпечують життєді-яльність людей.
Залежно від конкретних потреб існують різні системи класифікації — за джерелом походження, локалізацією, наслідками, збитками, сферою прояву, структурою, характером впливу на людину тощо. Найбільш вда-лою класифікацією небезпек життєдіяльності людства за джерелами по-ходження, на нашу думку, є така, згідно з якою всі небезпеки поділяють-ся на чотири групи: природні, техногенні, соціально-політичні та комбіновані. Перші три вказують на те, що небезпеки за своїм похо-дженням належать до трьох елементів життєвого середовища, яке ото-чує людину - природного, техногенного (матеріально-культурного) та соціального. До четвертої групи належать природно-техногенні, природ-но-соціальні та соціально-техногенні небезпеки, джерелами яких є комбінація різних елементів життєвого середовища.
Така класифікація майже збігається з класифікацією надзвичайних ситуацій, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України 15.07.98 р. № 1099, згідно з якою надзвичайні ситуації (НС) на території України поділяються на: * НС техногенного, * НС природного, * НС соціаль-но-політичного та * НС воєнного характеру.
2. Природні небезпеки
У наш час людина здатна полетіти на Місяць, ми багато знаємо про інші планети, але сили природи нашої власної планети все ще нами не підкорені. У наш цивілізований, технічно розвинений час людство залишається залежним від природних явищ, які досить час-то мають катастрофічний характер. Виверження вулканів, землетру-си, посухи, селеві потоки, снігові лавини, повені спричиняють заги-бель багатьох тисяч людей, завдають величезних матеріальних збитків.
Найбільші збитки з усіх стихійних лих спричиняють повені (40%), на другому місці — тропічні циклони (20% ), на третьому І четвертому місцях (по 15%) — землетруси та посухи.
* Стихійні лиха — це природні явища, які мають надзвичайний ха-рактер та призводять до порушення нормальної діяльності населення, загибелі людей, руйнування і нищення матеріальних цінностей.
За причиною виникнення стихійні лиха поділяють на:*
тектонічні (пов'язані з процесами, які відбуваються в надрах землі), до них належать землетруси, виверження вулканів;*
топологічні (пов'язані з процесами, які відбуваються на поверхні землі), до них належать повені, зсуви, селі;*
метеорологічні (пов'язані з процесами, які відбуваються в атмо-сфері), до них належать спека, урагани, посуха та ін.
Тектонічні стихійні лиха
* Виверження вулканів. За руйнів-ною дією та кількістю енергії, яка виді-ляється при виверженні вулкана, саме це стихійне лихо належить до найнебезпечніших для життєдіяльності людства. Під попелом та лавою гинули цілі міста.
* Землетруси. Щорічно вчені фіксують близько 1 млн. сейсмічних і мікросейсмічних коливань, 100 тис. з яких відчуваються людьми та 1000 спричиняють значні збитки.
Топологічні стихійні лиха
* Повінь — це значне затоплення місцевості внаслідок підйому рівня води в річці, озері, водосховищі, спричинене зливами, весняним та-ненням снігу, вітровим нагоном води, руйнуванням дамб, гребель тощо. Повені завдають великої матеріальної шкоди та призводять до людських жертв.
Значні, до катастрофічних, повені відбуваються на морських узбережжях, в тому числі і в помірних широтах. Зазвичай вони пов'язані з циклонами, штормо-вими вітрами, рідше з вулканічною діяльністю та землетрусами (цунамі). Найча-стіше затоплення узбережжя спостерігається в країнах північно-західної Європи (Англія, Бельгія, Голландія, Німеччина).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Природні небезпеки, техногенні небезпеки, соціальні та політичні небезпеки

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок