Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Оповещение о чрезвычайных ситуациях. Сигналы оповещения ГО и действие населения по ним

Оповещение о чрезвычайных ситуациях. Сигналы оповещения ГО и действие населения по ним

Назва:
Оповещение о чрезвычайных ситуациях. Сигналы оповещения ГО и действие населения по ним
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,95 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Дії по сигналах сповіщення цивільної оборони
Серед захисних заходів цивільної оборони, здійснюваних завчасно, особливо важливе місце займає організація сповіщення органів цивільної оборони, формувань і населення про загрозу нападу супротивника, і про застосування ним ядерної, хімічної, бактеріологічної (біологічного) зброї і інших сучасних засобів нападу. Особливе значення сповіщення придбаває у разі раптового нападу супротивника, коли реальний час для попередження населення буде украй обмеженим і будуть лічені хвилини.
За даними зарубіжної статистики вважається, що своєчасне сповіщення населення про можливість укриття його за 10-15 хв. після сповіщення дозволить понизити втрати людей при раптовому застосуванні супротивником зброї масового ураження з 85 % до 4-7 %. Тому захист населення від зброї масового ураження навіть за наявності достатньої кількості притулків і укриттів буде залежати від добре організованої системи сповіщення, організація якої покладається на штаби цивільної оборони.
Сучасні системи дальнього виявлення дозволяють швидко визначити не тільки місце і напрям руху носія, але і час його підльоту. Це забезпечує передачу сигналу за системою сповіщення до штабів цивільної оборони і об'єктів.
Сповіщення організується для своєчасного доведення до органів цивільної оборони, формувань і населення сигналів, розпоряджень і інформації цивільної оборони про евакуацію, повітряний напад супротивника, радіаційну небезпеку, хімічне і бактеріологічне (біологічному) зараження, загрозу затоплення, початок розосередження і ін.
Ці сигнали і розпорядження доводяться до штабів цивільної оборони об'єктів централізований. Терміни повідомлення їх мають першорядне значення. Скорочення термінів сповіщення досягається позачерговим використовуванням всіх видів зв'язку, телебачення і радіомовлення, застосуванням спеціальної апаратури і засобів для подачі звукових і світлових сигналів.
Всі сигнали передаються по каналах зв'язку і радіотрансляційних сітях, а також через місцеві радіомовні станції. Одночасно передаються вказівки про порядок дій населення і формувань, вказуються орієнтовний час початку випадання радіоактивних опадів, час підходу зараженого повітря і час підходу зараженого повітря і вид отруйниих речовин.
Сигнали, подані вищестоящим штабом, дублюються всіма підлеглими штабами.
З ціллю своєчасного попередження населення міст і сільських населених пунктів про виникнення безпосередньої небезпеки застосування супротивником ядерного, хімічного, бактеріологічного (біологічного) або іншої зброї і необхідності застосування заходів захисту встановлені наступні сигнали сповіщення цивільної оборони: «Повітряна тривога» «Відбій повітряної тривоги»; «Радіаційна небезпека»; «Хімічна тривога».
В штабах цивільної оборони міст можуть встановлюватися різноманітна сигнальна апаратура і засоби зв'язку, які дозволяють за допомогою пульта включати гучномовний зв'язок і квартирну радіотрансляційну сітку, здійснювати одночасний виклик керівного складу міста і об'єктів народного господарства по циркулярній телефонній сіті, приймати, розпорядження вищестоящих штабів і передавати свої розпорядження і сигнали сповіщення штабам цивільної оборони об'єктів і населенню.
Сигнал «Повітряна тривога » подається для всього населення. Він попереджає про безпосередню небезпеку поразки супротивником даного міста (району). По радіотрансляційній сітці передається текст: «Внимание! Увага! Громадяни! Повітряна тривогам Повітряна тривога!» Одночасно з цим сигнал дублюється звуком сирен, гудками заводів і транспортних засобів. На об'єктах сигнал буде дублюватися всіма, є в їхньому розпорядженні засобами. Тривалість сигналу 2-3 хвилини.
По цьому сигналу об'єкти припиняють роботу, транспорт зупиняється і все населення ховається в захисних спорудах. Робочі і службовці припиняють роботу відповідно до встановленої інструкції і вказівок адміністрації, що виключають виникнення аварій. Там, де по технологічному процесу або вимогам безпеки не можна зупинити виробництво, залишаються чергові, для яких будуються індивідуальні притулки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Оповещение о чрезвычайных ситуациях. Сигналы оповещения ГО и действие населения по ним

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок