Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> реферат українською: Засоби індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту / сторінка 5

Назва:
Засоби індивідуального захисту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,76 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 

Індивідуальний протихімічний пакет ІПП-8 призначе-ний для знезараження краплиннорідких ОР, що потрапи-ли на відкриті ділянки шкіри та одяг. До комплекту вхо-дять флакон з дегазувальним розчином і чотири ватно-мар-леві тампони (мал. ЗОЇ). Посуд і тампони запаяні в герме-тичну оболонку з поліетилену. При використанні ІПП-8 тампони щедро змочують розчином. (Слід пам'ятати, що цей розчин — отруйна рідина, і стежити, щоб не потрапив у очі.) Першим тампоном видаляють із шкірного покриву ОР щипковим рухом, наступна обробка — протирання ура-женої ділянки (мал. 302).
Пакет перев'язувальний індивідуальний призначений для надання допомоги при пораненнях і опіках. Він скла-дається з бинта, двох ватно-марлевих подушечок, шпильки і чохла. В разі потреби пакет відкривають, виймають бинт з двома стерильними подушечками, не торкаючись руками їх внутрішньої поверхні. Подушечку накладають на рану і прибинтовують, кінець закріплюють шпилькою. При наскрізних пораненнях рухому подушечку переміщу-ють по бинту так, щоб закрити вхідний і вихідний отвори рани. Чохол, внутрішня поверхня якого стерильна, вико-ристовується для накладання герметичних пов'язок. До кожного пакета додається інструкція з його застосування.
ЗАСОБИ ЗАХИСТУ ШКІРИ
Звичайні засоби захисту шкіри — це предмети одягу та взуття, що можуть бути у кожної людини. Найпрості-шим засобом захисту шкіри є робочий одяг (спецівка) — куртка і штани, комбінезони, халати з капюшонами, зши-ті з брезенту, вогнезахисної чи прогумованої тканини або грубого сукна. Вони не тільки захищають шкіру від радіоактивних речовин і бактеріологічних засобів, а й не пропускають протягом деякого часу краплиннорідкі от-руйні речовини. Одяг з брезенту захищає від отруйних ре-човин (взимку — до 1 год, влітку — до ЗО хв).
Із предметів побутового одягу найпридатнішими для захисту шкіри є плащі і накидки з тканини прогумова-ної або вкритої хлорвініловою плівкою, зимові речі — пальта з грубого сукна або драпу, ватянки тощо. Від краплиннорідких ОР пальто із сукна або драпу разом з іншим одягом захищає: взимку — до 1 год, влітку — до 20 хв; ватянка — до 2 год. Для захисту ніг потрібні гу-мові чоботи, боти, калоші: вони не пропускають крап-линнорідкі ОР до 3—6 год. На руки треба надягти гумові або шкіряні рукавиці.
Одяг слід застібнути на всі ґудзики, гачки або кнопки, комір підняти, поверх нього шию обв'язати шарфом чи ху-сткою; рукава обв'язати навколо зап'ястків тасьмами; штани випустити поверх чобіт (бот) і знизу зав'язати. Щоб посилити герметичність одягу, застосовують спеціальні клапани, що закривають розрізи піджаків або курток на грудях, пришивають клини у місцях розрізів на рукавах, штанах. Можна пошити капюшон з цупкої тканини або синтетичної плівки для захисту шиї і голови (мал. 303).
Звичайний одяг просочують спеціальним розчином, щоб не проникали пари й аерозолі отруйних речовин. Для
цього треба: 250—300 г мильної стружки або подрібненого господарського мила розчинити у двох літрах нагрітої до 60—70°С води, долити 0,5 л олії і, підігріваючи, перемішу-вати протягом 5 хв до утворення емульсії. Комплект одя-гу покласти у таз і залити гарячим розчином. Потім трохи викрутити і висушити. Підготовлений у такий спосіб одяг можна надягати на натільну білизну. Розчин не шкодить тканині, не подразнює шкіру.
Спеціальні засоби захисту шкіри за принципом за-хисної дії діляться на ізолюючі і фільтрувальні.
Ізолюючі засоби захисту шкіри виготовля-ються з повітронепроникних матеріалів — спеціальної ела-стичної і морозостійкої прогумованої тканини. Вони мо-жуть бути герметичними і негерметичними. Герметичні засоби захисту закривають усе тіло і захищають від парів і крапель ОР, негерметичні — тільки від крапель ОР. Крім того, вони захищають від РР та БЗ.
До ізолюючих засобів захисту шкіри належать: за-хисний комбінезон (костюм), легкий захисний костюм Л-1 і загальновійськовий захисний комплект.
Захисний комбінезон складається із зшитих в одне ці-ле куртки, штанів і капюшона.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Засоби індивідуального захисту

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок