Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Перша допомога при нещесних випадках. Раптових захворюваннях

Перша допомога при нещесних випадках. Раптових захворюваннях

Назва:
Перша допомога при нещесних випадках. Раптових захворюваннях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,89 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
На тему: ”Перша допомога при нещесних випадках. Раптових захворюваннях”


Надання першої допомоги при нещасних випадках.
1. При поранені необхідно зняти чи розірвати одежу, щоб виявити рану, витер-ти кров навколо рани і краї її змастити йодом, а після - накласти ватний тампон і забинтувати. Сильний крововилив зупинити за допомогою джгута. Коли не-має джгута можна користуватися ремінцем, хусткою чи косинкою. Джгут на-кладається літом на 2 години, зимою на 1 годину.
2. При ударі слід застосувати лід, холодні компреси, стягуючі пов'язки.
3. При розтягненні м'язів кладуть холодні компреси в область суглоба.
4. При вивиху руки в ліктьовому суглобі необхідно прибинтувати руку до ту-луба, не міняючи того кута, який виник в суглобі в результаті вивиху. Вправляти вивих без лікаря не можна.
5. Основне завдання першої допомоги при переломах - створити спокій поте-рпілому, для чого необхідно накласти шину з дощок, прутів, картону і т.п. При відкритому переломі спочатку накладають стерильну пов'язку на рану, а піс-ля уже бинтують шину. Шину слід покрити товстим шаром вати чи матерії, а після перебинтувати.
Втрата свідомості (ВС) -це стан, коли потерпілий не реагує ні на що, нерухомий, не відповідає на запитання.
Причини можуть бути різні, але всі вони пов'язані з ураженням центру сві-домості мозку ( при травмах, шоці, невистачанні кисню, замерзанні тощо). Ознаки ВС виявляються у широкому спектрі симптомів, починаючи від шоку, непритомності, закінчуючи станом клінічної смерті. При ВС велику небезпеку для життя потерпілого становить западання язика і потрапляння блювотних мас у дихальні шляхи, що призводить до їх закупорювання.
Допомога. В першу чергу необхідно винести потерпілого з місця події, потім вивільнити дихальні шляхи, покласти на бік. У випадку зупинки дихання і серцебиття треба розпо-чати оживлення методом штучного дихання і закритого масажу серця. Людину, що втратила свідомість, не можна поїти. Транспортувати її треба у фіксованому стані на боці. До оживлення входить проведення двох основних процедур: за-ходів щодо відновлення дихання (штучне дихання) та серцевої діяльності (зо-внішній масаж серця). Тому, хто надає долікарську допомогу, треба розрізняти життя і смерть. Так, серцебиття визначається рукою або на слух зліва, нижче соска, а також на шиї, де проходить найбільша сонна артерія або ж на внутріш-ній стороні передпліччя. Наявність дихання встановлюється за рухами грудної клітки, за зволоженням дзеркала, прикладеного до носа потерпілого, за звуже-нням зіниць при раптовому освітленні очей або після їх затемнення рукою. При встановленні ознак життя необхідно негайно розпочати надання допомоги. Але навіть при відсутності перелічених ознак до тих пір, поки немає повної впевне-ності у смерті потерпілого, необхідно надавати йому допомогу у повному обся-зі. Смерть складається з двох фаз: клінічної та біологічної. Клінічна смерть триває 5-7 хв, але незворотні явища в тканинах ще відсутні. У цей період, поки ще не сталось тяжких уражень мозку, серця та легень, організм можна оживи-ти. Першими ознаками біологічної смерті є: помутніння рогівки та її висихан-ня, деформація зіниць при здавлюванні, трупне задубіння, трупні синюваті плями.
Штучне дихання (ШД). Найефективнішим способом ШД є дихання "з легень у легені", яке проводиться " з рота в рот" або " з носа в ніс". Для цього відводять голову потерпілого максимально назад і пальцями затискають ніс (або губи). Роблять глибокий вдих, притискають свої губи до губ потерпілого і швидко роблять глибокий видих йому в рот. Вдування повторюють кілька ра-зів, з частотою 12-20 раз на хв. З гігієнічною метою рекомендується рот потер-пілого прикрити шматком тонкої тканини. Якщо пошкоджено і обличчя прово-дити ШД з "легень в легені" - неможливо, треба застосувати метод стиснення і розширення грудної клітки шляхом складання і притискання рук потерпілого до грудної клітки з їх наступним розведенням у боки.
Зовнішній масаж серця. Здійснюється у випадку його зупинки. При цьому робиться ритмічне стиснення серця між грудиною та хребтом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Перша допомога при нещесних випадках. Раптових захворюваннях

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок