Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Техніка безпеки і охорона праці при виконання слюсарних робіт

Техніка безпеки і охорона праці при виконання слюсарних робіт

Назва:
Техніка безпеки і охорона праці при виконання слюсарних робіт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,89 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Техніка безпеки і охорона праці при виконання слюсарних робіт


Нещасні випадки на виробництві — удари, поранення тощо — називають виробничим травматизмом, що найчастіше відбувається з двох причин: внаслідок недостатнього засвоєння працюючими виробничих навичок і відсутності необхідного досвіду в поводженні з інструментами та обладнанням, через невиконання правил безпеч-ної праці та правил внутрішнього розпорядку.
Основними умовами безпечної роботи при виконанні слюсарних операцій є правильна організація робочого місця, користування лише справними інструментами, суворе дотримання виробничої дис-ципліни та вимог безпеки.
Усі частини верстатів і механізмів, що обертаються, а також об-роблювані заготовки з частинами, що виступають, мусять мати захисні огородження.
Небезпеку становлять внутрішньозаводський автомобільний і безрейковий електротранспорт, ручні вагонетки, візки, а також рух робітників у вузьких проходах чи на шляхах, де працює вантажо-підйомний транспорт.
Для транспорту, що рухається, встановлюють різні сигнали — звукові (дзвінки, сирени) і світлові (лампи різних кольорів — чер-воного, жовтого, зеленого), які треба знати і дотримувати.
При безпосередньому дотику до струмоведучих частин (вимика-чів, рубильників тощо) чи до металевих предметів, які випадково виявилися під напругою, виникає небезпека ураження електричним струмом. У місцях, де є електричні установки, вивішують поперед-жувальні написи (наприклад, «Небезпечно!», «Під струмом!») або ставлять умовні знаки.
Електроінструменти слід підключати до електричної мережі з допомогою шлангового кабеля, який має. спеціальну жилу, що слу-жить для заземлення і занулення, через штепсельну розетку, одне гніздо якої з'єднано з землею чи з нульовим проводом На штепсель-ній вилці контакт для з'єднання корпуса з землею роблять більшої довжини, ніж інші струмоведучі контакти. Завдяки такій будові при вмиканні електроінструмента спочатку відбувається заземлення чи занулення, а потім вмикаються струмоведучі контакти.
При роботі з електроінструментами слід застосовувати індиві-дуальні засоби захисту — гумові рукавички, калоші та килимки, ізолюючі підставки тощо.
До початку роботи треба:
надягнувши спецодяг, перевірити, щоб у нього не було звисаючих кінців, рукава застебнути чи закатати вище ліктя;
перевірити слюсарний верстак — він має бути міцним, стійким і відповідати зросту робітника; слюсарні лещата бути справними і міцно закріпленими на верстаку, ходовий гвинт обертатися в гайці легко; насічка на губках лещат бути якісною;
підготувати робоче місце; звільнити потрібну для роботи площу, видаливши всі сторонні предмети; забезпечити достатню освітленість; заготовити і розкласти у відповідному порядку потрібні для роботи інструменти пристрої, матеріали тощо;
перевірити справність інструментів, правильність їх заточки і доводки;
при перевірці інструмента звернути увагу на те, щоб молотки мали рівну, ледь опуклу поверхню, були добре насаджені на руко-ятки і закріплені клином; зубила і крейцмейселі не мали зазубрив на робочій частині та гострих ребер на гранях; на пилки і шабери мають бути міцно насаджені рукоятки;
перевірити справність робочого обладнання та його огородження;
перед підняттям вантажів перевірити справність підйомних при-строїв (блоків, домкратів тощо), у всіх підйомних механізмів мають бути надійні гальмівні пристрої, а маса вантажу, що піднімається, не перевищувати вантажопідйомність механізму; вантажі слід на-дійно закріплювати міцними стальними канатами або ланцюгами; не можна залишати вантаж у підвішеному стані після роботи; забо-роняється стояти і проходити під піднятим вантажем; не можна пере-вищувати граничні норми маси вантажів, що переносяться вручну.
Під час роботи:
міцно затискати в лещатах деталь чи заготовку, а під час встанов-лення чи зняття її дотримуватися обережності, бо при падінні деталь може нанести травму;
ошурки з верстака чи оброблюваної деталі видаляти лише щіткою;
при рубанні металу зубилом враховувати, в який бік безпечніше для .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Техніка безпеки і охорона праці при виконання слюсарних робіт

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок