Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Тектонічні катастрофи

Тектонічні катастрофи

Назва:
Тектонічні катастрофи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,83 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Тектонічні катастрофи


Надзвичайні ситуації — порушення нормальних умов життя та діяльності людини на об'єкті або території, викликане аварією, катастрофою, стихійним лихом або іншою небезпечною діяльністю, що призвела до загибелі людей або значних матеріальних збитків.
З 1949 року усі можливі природні катаклізми забрали життя більше 1,4 млн чоловік. За півстоліття на Землі сталося більше 250 катаклізмів, які завжди супроводжувалися людськими жертвами. А за все тисячоліття сталося 100 тис. природних катастроф, у яких заги-нуло 15 млн чоловік, із них 3,5 млн — у XX столітті.
За статистикою, перші позиції за кількістю жертв займають по-вені. Доречно буде згадати трагедію у Венесуелі, коли під шаром води та грязі були поховані близько 50 тисяч чоловік.
Серед найбільш страшних катаклізм і n названі землетруси у Вірменії, Китаї, Мексиці та Туреччині.
Експерти однієї з найбільших у світі страхових компаній Munich Дає підрахували, що у 1999 році на планеті сталося більше 700 вели-ких та середніх природних катастроф, внаслідок яких загинули ти-сячі людей.
За останні десять років економічні втрати від природних лих скла-ли 535 млрд доларів.
Є приклади, коли економічні втрати від природних катастроф в окремих країнах перевищують величину валового національного продукту, внаслідок чого економіка таких країн набуває критич-ного стану. Наприклад, прямий збиток від землетрусу в Манагуа (1972) склав 209 % вартості валового продукту Нікарагуа. У США збитки тільки від чотирьох найбільших природних катастроф у 1989—1994 pp. склали 88 млрд доларів.
Природні лиха викликали те, що Генеральна Ассамблея ООН прий-няла 22 грудня 1989 року Резолюцію, в якій період із 1990 до 2000 pp. був проголошений Міжнародним десятиліттям по змен-шенню небезпеки стихійних лих.
Тектонічні катастрофи: землетруси, моретруси, виверження вулканів і т. п.
Історія знає трагічні землетруси, які завдали великого лиха. Землетрус — один з найстрашніших видів стихійного лиха, який супроводжується людськими жертвами. В європейських країнах для визначення інтенсивності землетрусів використовується 12-бальна шкала MSK-64. Умовно землетруси за цією шкалою поділяються на:*
слабкі — 1-3 бали;*
помірні — 4 бали;*
достатньо сильні — 5 балів;*
дуже сильні — 7 балів;*
руйнуючі — 8 балів;*
спустошуючі — 9 балів;*
знищуючі — 10 балів;*
катастрофічні — 11 балів;*
дуже катастрофічні — 12 балів.
Інтенсивність землетрусу — це міра величини стану ґрунту. Визначається вона ступенем зруйнувань будинків, споруд, характером зміни земної поверхні. Підземні поштовхи, удари і коливання поверхні землі, звичайно, охоплюють великі території. При сильних землетрусах порушується цілісність ґрунту, руйнуються будинки і споруди (мости, шляхи), виходять з ладу комунально-енергетичні мережі (водопровідні каналізація, газ, електрика, опалення). На Земній кулі щороку виникає понад 100 землетрусів, які призводять до різних руйнувань і загибелі людей. Виникають землетруси несподівано, і хоча головний поштовх продовжується кілька секунд, його наслідки є трагічними. Землетруси бувають тектонічні, вулканічні, обвальні та інші. Моретруси і землетруси можуть виникати також внаслідок падіння метеоритів або зіткнення нашої планети з іншими космічними тілами.
Найчастіше бувають тектонічні землетруси. Особливістю цього стихійного лиха є те, що руйнуються будівлі і споруди, виникають гірські обвали, лавини, інколи запруджуються річки. Так, наприклад, 6 жовтня 1948 року о 1 год. 12 хв. землетрус в Ашгабаді (Туркменія) силою до 10 балів призвів до загибелі 100 тисяч людей (із 130 тис. жителів, які проживали в Ашгабаді). Уціліло лише декілька будинків.
1956 року у Ташкент/, 1984-го в містах Бухарі і Тамзі (Узбекистан) землетруси спричинили величезні руйнування. 7 грудня 1988 року у Вірменії стався землетруси силою до 10 балів: із 985 населених пунктів було повністю зруйновано 58, значні було пошкоджено 173; із 36 сільських районів було пошкоджено 17.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Тектонічні катастрофи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок