Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Пантогонізм і фактори ризику алкоголізму і наркоманії у підлітків

Пантогонізм і фактори ризику алкоголізму і наркоманії у підлітків

Назва:
Пантогонізм і фактори ризику алкоголізму і наркоманії у підлітків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,55 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Пантогонізм і фактори ризику алкоголізму і наркоманії у підлітків”


Розглядаючи фактори, що активно впливають на поведінку, формування характеру підлстатті розглядаються фактори, що активно впливають на поведінку, формування характеру підлітків, на їх залучення до наркотиків. До них відносяться сім’я, школа, відсутність знань про розвиток людини, про підлітковий період, про шкідливість наркотиків та інші. Матеріали статті базуються на даних соціологічних досліджень.
Проблеми наркоманії і токсикоманії довгий час замовчувались і приховувались, що і створило умови для їх значного поширення серед молоді, особливо серед підлітків. Це явище стало справжньою загрозою для молодого покоління. У підлітків, які вживають наркотики, перш за все пошкоджується нервова система, може виникнути епілепсія, недоумкуватість.
Грубі зміни, що призводять до інвалідності, наступають при наркоманії і токсикоманії катастрофічно швидко. Крім того, у стані одурманювання з порушенням свідомості підлітки втрачають контроль за кількістю наркотичної речовини, що часто призводить до смертельних отруєнь. Головна небезпека полягає в деградації особистості, що наступає в 10 – 20 разів швидше, ніж при алкоголізмі. Наркомани перестають цікавитись своєю роботою, а потім і зовсім її залишають. Повільно послаблюються і припиняються корисні соціальні зв’язки з однокласниками, колегами, друзями, виникають ускладнення в сім’ї, формуються егоїстичні риси характеру, брехливість, лицемірство, увага концентрується лише на власній особистості і проблемі придбання наркотиків [1, с. 5].
У грудні – лютому 1999 – 2000 року серед школярів міста Хмельницького міський центр соціальної допомоги молоді провів соціально-психологічне дослідження «Молодь і наркотики» [2, c. 7]. Було опитано 1000 школярів віком від 13 до 18 років. Дані соціологічного дослідження показали, що найменший відсоток (0,5 %) школярів, які спробували наркотик, припадає на 13 років. Проте в 14 років таких уже 20 %; в 15 років – 26,9 %. Потім йде невеличке зниження – у 16 років до 23,5 % і у 17 років до 11,7 %; у 18 років – лише 0,2 %. Чому наркотики так ваблять до себе підлітків? 49,2 % респондентів вказали на бажання відчути «кайф». Медики так описують стан наркомана. «Суб’єктивно наркомани відчувають цілий комплекс відчуттів, із яких основним є відчуття теплової хвилі, які інколи порівнюються з відчуттям оргазму... У наркомана в стані ейфорії з’являється бажання усамітнитися. Всілякі спроби зайнятися будь-чим безплідні... У стані ейфорії у людини пропадає відчуття часу... Інколи виникають слухові галюцинації... Наркоманам сняться неймовірніші «сни», і їх власна думка, як вони розповідають, не бере ніякої участі у їх фантазіях» [3, с. 182-183]. А професор Карл Шрофф описує власний наркотичний експеримент: «Раптом я відчув, що в голові і у вухах сильно зашуміло. Здавалось ніби шумить кипляча вода. Одночасно все навколо засвітилось приємним світлом, яке, здавалось, просвічувало моє тіло і робило його прозорим. Свідомість проясніла, почуття загострились і перед очима швидко промайнули казкові видіння і картини» [4, c. 167].
Підлітки через наркотики втікають від гнітючої дійсності: жорстокості дорослих, байдужості, психічного і фізичного насилля, бідності, зневаги тощо. Фантастичний світ наркотичного оп’яніння на якусь мить відволікає їх від проблем, яких вони не можуть вирішити.
Іншим вирішальним фактором, що впливає на прагнення підлітка спробувати наркотик є колектив. На питання: «Що штовхає до вживання наркотиків?» – 61,9 % опитуваних вказали на компанію, а 40,2 % – на цікавість. Саме друзі або знайомі, які вживають наркотики (46,6 %), ввели респондента у світ наркоманії. Ще одним важливим фактором, що підштовхує неповнолітнього до наркотиків, є складні фізіологічні і психологічні процеси, які відбуваються в організмі підлітка і викликають у батьків і вчителів труднощі у спілкуванні з дітьми, непорозуміння, конфлікти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Пантогонізм і фактори ризику алкоголізму і наркоманії у підлітків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок