Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Завдання Цивільної оборони України

Завдання Цивільної оборони України

Назва:
Завдання Цивільної оборони України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Завдання Цивільної оборони України


Завданнями Цивільної оборони України є:
запобігання виникненню надзвичайних ситуацій тех-ногенного походження і здійснення заходів, спрямованих на зменшення збитків і втрат у разі аварій, катастроф, ви-бухів, великих пожеж та стихійного лиха;
оповіщення населення про загрозу і виникнення над-звичайних ситуацій у мирний і воєнний час та постійне інформування про наявну обстановку;
захист населення від наслідків аварій, катастроф, стихійного лиха та від небезпеки у воєнний час;
організація і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у районах лиха й осередках ураження;
створення систем аналізу і Прогнозування, управлін-ня, оповіщення і зв'язку, спостереження і контролю за ра-діоактивним, хімічним і бактеріологічним зараженням, підтримання їх у готовності до функціонування у надзви-чайних ситуаціях мирного та воєнного часу;
підготовка і перепідготовка керівного складу, органів управління та сил ЦО;
навчання населення правил застосовування засобів ін-дивідуального захисту і поводження в надзвичайних ситу-аціях.
ОРГАНІЗАЦІЯ ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Цивільна оборона в навчальних закладах організо-вується за тим самим принципом, що й на об'єктах народ-ного господарства, але з навчальною метою. Начальником ЦО навчального закладу (школи, технікуму, ПТУ) є його директор. Розроблено організаційну структуру ЦО навчаль-ного закладу (див. схему). Склад поста радіаційного і хіміч-ного спостереження і його оснащення розглядалися рані-ше. До складу рятувальної групи входять такі ланки: лан-ка розвідки, ланка пожежогасіння, ланка рятувальників, ланка надання першої медичної допомоги. Група Охорони громадського порядку організовує охорону школи після евакуації учнів з її приміщення. Ланка обслуговування сховища підтримує порядок у підвальних приміщеннях, що використовуються як протирадіаційні укриття.
Штаб ЦО розробляє документи й організовує прове-дення заходів із цивільної оборони.
ОРГАНІЗАЦІЯ І ПРОВЕДЕННЯ РЯТУВАЛЬНИХ
ТА ІНШИХ НЕВІДКЛАДНИХ РОБІТ
У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
Рятувальні роботи у мирний час проводяться в райо-нах стихійних лих, повені, землетрусу, масових пожеж, селевих потоків, на місцях аварій на виробництві і транс-порті. Мета робіт — пошук потерпілих, рятування їх з-під завалів, зруйнованих будинків, захисних споруд, на-дання першої медичної допомоги, евакуація з осередків ураження до медичних установ.
Розвідуючи маршрути руху і ділянки (об'єкти) робіт, розвідгрупа (ланка) висувається до осередку ураження за наміченим маршрутом. Розвідники за приладами визнача-ють зараженість маршруту радіоактивними й отруйними речовинами, встановлюють знаки огородження з правого боку дороги за ходом руху. Якщо рівні радіації і заражен-ня ОР високі, то шукають обхід (прохід) і позначають йо-го напрям.
Дані про стан маршруту, його прохідність, кордони за-раження, напрями обходів командир розвідгрупи допові-дає по радіо начальнику штабу ЦО об'єкта і наносить на карту (схему) маршрут.
Виходячи на територію об'єкта, розвідники визнача-ють рівні радіації, наявність отруйних речовин, розшуку-ють сховища, укриття й оглядають їх, встановлюють зв'язок з людьми, які там перебувають. На території об'єкта визначають характер руйнувань будинків і споруд, напрям поширення пожеж, виявляють ушкодження та аварії на комунально-енергетичних мережах. Визначають місця, небезпечні для роботи формувань. Шукають марш-рути для введення сил ЦО й евакуації потерпілих. Розчи-щають проходи (проїзди) у завалах, якщо немає об'їзду. Там, де висота завалу не вище 1 м, шлях прокладають бульдозером по проїжджій частині вулиці, а в зонах суцільних завалів, що перевищують 1 м, — по завалу. Ши-рина шляху при односторонньому русі повинна бути не менше 3,2 — 3,5 м. Для роз"їзду зустрічних машин через кожні 150—200 м влаштовують спеціальні майданчики. Ширина шляху при двосторонньому русі 7—8 м. Шсля закінчення робіт встановлюють дорожні знаки й організо-вують регулювання руху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Завдання Цивільної оборони України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок