Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Правила поведінки та дії населення при стихійних лихах, аваріях та катастрофах

Правила поведінки та дії населення при стихійних лихах, аваріях та катастрофах

Назва:
Правила поведінки та дії населення при стихійних лихах, аваріях та катастрофах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,33 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Контрольна робота
з предмету: „Безпека життєдіяльності”
на тему: „Правила поведінки та дії населення при стихійних лихах, аваріях та катастрофах”


Територія, що підвержена впливу отруйних речовин, в результаті якої виникли або можуть виникнути поразки людей, тварин або рослин, є очагом хімічної поразки.
На зараженній отруйними речовинами території треба рухатися швидко, але не бігти і не піднімати пил. Не можна прислонятися до будинків і торкатись навколишніх предметів (вони можуть бути заражені).
На зараженій території забороняється знімати протигази і інші засоби захисту. В тих випадках, коли невідомо, заражена місцевість або ні, краще діяти так, мов вона заражена.
Особлива обережність повинна виявлятися при русі по зараженій території через парки, сади, городи і поля. На листі і гілках рослин можуть знаходитися осівші краплі отруйних речовин, при дотику до них можна заразити одяг і взуття, що може призвести до пораження.
По можливості слід уникати руху байраками і лощинами, через луги і болота, в цих місцях можливе тривале застоювання парів отруйних речовин. В містах пари отруйних речовин можуть застоюваться в замкнених кварталах, парках, а також в під'їздах і на чердаках будинків. Заражена хмара в місті розповсюджується на найбільші відстані по вулицям, тоннелям, трубопроводам.
Після виходу з очага хімічної поразки як умога швидше проводиться повна санітарна обробка. Якщо це неможливо зробити швидко, проводиться часткові дегазація і санітарна обробка.
Попередження жителів про погрозу землетрусу є досить скрутним, тому що точно пророчити його місце і час поки неможливо. Однак знання непрямих ознак його наближення може допомогти пережити дану ситуацію з найменшими втратами. До таких ознак відносяться: безпричинне, на перший погляд, занепокоєння птахів і домашній тварин (особливо це помітно вночі), а також масовий відтік з місць населення плазуючих. Узимку ящірки і змії в передчутті небезпеки виповзають навіть на сніг. Оповіщення населення здійснюється передачею повідомлення по мережах радіомовлення і телебачення.
Для залучення уваги в екстрених випадках перед передачею інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби. Сирени і переривчасті гудки підприємств, транспортних засобів означають сигнал цивільної оборони «Увага всім». При цьому необхідно негайно включити гучномовець, радіо- або телеприймач і слухати повідомлення штабу цивільної оборони. При погрозі землетрусу таке повідомлення може починатися зі слів:
«Увага! Говорить штаб цивільної оборони міста... Громадяни! У зв'язку з можливим землетрусом...».
Почувши сигнал «Увага всім!», людям необхідно виконати наступні дії:
Негайно включити радіо або телевізор для прослуховування екстрених повідомлень штабу цивільної оборони.
Повідомити сусідам і родичам про те, що трапилося,, привести додому дітей і діяти у відповідності отриманої вами інформації.
При необхідності евакуації виконати наступні рекомендації:
зберіть у невелику валізу (або рюкзак) речі першої необхідності, документи, гроші, цінності;
налийте в ємність із кришкою, яка щільно закривається, воду, приготуйте консервовані і сухі продукти харчування;
підготуйте квартиру до консервації ( закрийте вікна, балкони; перекрийте подачу газу, води, електроенергії, погасите вогонь у печах; візьміть необхідний одяг і засоби індивідуального захисту);
зробіть допомогу старим і хворим, що проживають по сусідству.
У випадку погрози землетрусу необхідно діяти в такий спосіб:
Відключити газ, воду, електроенергію, погасити вогонь у печах, закрити вікна, балкони.
Сповістити сусідів про небезпеку, узяти із собою необхідні речі, документи, гроші, воду, продукти і, закривши квартиру на ключ, вийти на вулицю; дітей тримати за руку або на руках. Звернути увагу на поводження тварин: перед землетрусом собаки виють, кішки виносять потомство назовні, і навіть миші біжать з будинків.
Вибрати місце удалині від будинків і ліній електропередачі і знаходитися там, слухаючи інформацію з переносного радіоприймача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правила поведінки та дії населення при стихійних лихах, аваріях та катастрофах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок