Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Алкоголізм: причини, наслідки, запобігання.

Алкоголізм: причини, наслідки, запобігання.

Назва:
Алкоголізм: причини, наслідки, запобігання.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,50 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
Алкоголізм: причини, наслідки, запобігання.


Що потрібно знати про алкоголізм
“Викрадач розуму” – так називають алкоголь з давніх часів. Про п’янкі властивості спиртних напоїв люди довідалися не менш як за 80000р. до нашої ери – з появою керамічного посуду завдяки якому стало можливим виготовлення алкогольних напоїв з меду плодових соків і дикоростучого винограду. Можливо виноробство виникло ще до початку культурного землеробства. Частина спирт почали отримувати в VI-VII століттях араби і назвали його “аль коголь”, що означає “одурманюючий”. Першу пляшку горілки виготовив араб Рагез у 860 році. Перегонка вина для отримання спирту різко посилила пияцтво. Не виключено, що саме це стало приводом для заборони вживання спиртних напоїв основоположником ісламу (мусульманської релігії) Мухам медом. У часи Середньовіччя в Західній Європі також навчилися одержувати міцні спиртні напої шляхом перегонки вина й інших цукристих рідин, що бродять. Відповідно до легенди міцні алкогольні напої швидко поширилися по всьому світу насамперед за рахунок постійно зростаючого промислового виробництва алкоголю з дешевої сировини.
Алкоголь настільки швидко увійшов у побут, що практично жоден художник чи поет не обходив цю тему.
Істориками доведено, що в Давній Русі пили дуже мало. Лише на певні свята варили медовуху, брагу або пиво, міцність яких не перевищувала 5-10 градусів. У будні ніяких спиртних напоїв не дозволялося і пияцтво вважалося великою ганьбою і гріхом.
Але з ХVI сторіччя масово завезення через кордон горілки і вина. У 1652р. вийшов наказ продавати горілку по одній чарці людині.
На сьогодні споживання спиртних напоїв на земній кулі характеризується колосальними цифрами.
Що люди п’ють і наслідки цього
Алкогольні напої – це напої, що містять алкоголь (етиловий спирт) воду та речовини, що надають йому запаху та смаку.
Алкоголь може бути виготовлений як природним шляхом (бродіння) так і штучно.
Бродіння – найдешевший та найпоширеніший спосіб, що дозволяє перетворити рослинну сировину на алкоголь.
Вихідним продуктом а одержанні етилового спирту є злаки, картопля, буряк.
Сирий етиловий спирт (сирець) містить багато домішок, у тому числі отруйних сивушних олій. Спирт очищають шляхом перегонки в особливих апаратах але й в отримаю чому в такий спосіб спирті-ректифікаторі зберігаються частинки шкідливих для організму речовин.
Етиловий спирт широко застосовують у різних галузях народного господарства. Його використовують як розчинник наприклад, при виготовленні лаків, політур у ряді хімічних реакцій для синтезу органічних барвників.
Варто зупинитися на вживанні отруйних технічних рідин – різних сурогатів алкоголю. Їх уживають або помилково вважаючи, що це етиловий спирт або свідомо нехтуючи небезпекою як це іноді роблять запеклі пияки. Подібно звичайному спиртові ці рідини здатні викликати сп’яніння але через 10-12 год. після їх уживання з’являються ознаки важкого отруєння: головний біль, нудота, блювота, хитка хода, слабкість, запаморочення або навіть повна втрата свідомості. Смерть настає від мозкових розладів (через 1-2 доби) або враження нирок (через 1-2 тижні). Метиловий спирт – нервово-судинна отрута і його стограмова доза смертельна для людини. Навіть невелика кількість цього спирту вражає зоровий нерв і систему оболонок ока (зокрема сітківку).
Ще більше небезпечний дихлоретан (хлористий етилен) 10-15 грамів якого викликають незворотні зміни в печінці і нирках.
Як бачимо, алкоголь і його сурогати дуже шкідливі, а наслідки їх уживання дуже небезпечні у різних алкогольних напоях неоднаковий вміст алкоголю. У пиві – близько – 5%, у натуральному вині – 9-12%, а в міцних алкогольних напоях мінімум 35%. Хоча ви це залежить від конкретного напою.
Відрізняють об’ємний та ваговий вміст алкоголю. Оскільки 1л. алкоголю важить 790г. об’ємний вміст завжди буде більшим за ваговий.
Об’ємний відсоток алкоголю – це той об’єм, який займає алкоголь у відсотках до об’єму всього вмісту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Алкоголізм: причини, наслідки, запобігання.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок