Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Наркотики – смертельна небезпека

Наркотики – смертельна небезпека

Назва:
Наркотики – смертельна небезпека
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,50 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
На тему:
Наркотики – смертельна небезпека


Наркоманія, токсикоманія - в чому різниця?
Наркотик - наркотична речовина чи наркотичний засіб, включений в офіційний державний список внаслідок соціальної небезпеки, який при систематичному вживанні спричиняє психічну та фізичну залежність. Якщо речовина володіє подібними властивостями, але з державної точки зору не становить великої соціальної небезпеки, то наркотиком вона не визнається (наприклад, алкоголь). Таке юридичне тлумачення зумовлене тим, що, згідно Кримінального кодексу, незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевезення і збут наркотиків кваліфікується і переслідується як злочин. Відповідно, наркоманія - хвороба, викликана систематичним вживанням засобів, включених в державний список наркотиків, яка проявляється психічною та фізичною залежністю від них.
Психоактивні токсичні речовини володіють тими ж властивостями, що й наркотики, але в офіційний список не включені (наприклад, бензин, ацетон, психоактивні речовини, що містяться у деяких видах рослин). Тому токсикоманія - захворювання, що проявляється психічною та фізичною залежністю від речовини, не включеної в офіційний список наркотиків.
Що таке психічна, а що фізична залежність?
Психічна залежність проявляється постійним бажанням продовжити вживання даної речовини, здобуваючи її будь-яким шляхом, незважаючи на неприємні чи навіть небезпечні наслідки. Перерва у вживанні викликає напруження і неспокій, різке посилення потягу до даної речовини.
Фізична залежність розвивається, коли речовина, якою зловживали, стає постійно необхідною для підтримання нормального функціонування організму. Перерва у регулярному надходженні в організм викликає хворобливий стан (абстинентний синдром), який зникає після введення чергової дози звичної речовини.
Абстинентний синдром - хворобливий стан, який розвивається, зазвичай, через декілька годин після того, як в організм не надійшла чергова доза наркотичної чи психоактивної речовини, і проявляється не лише психічними, але й вираженими соматичними та невроло-гічними проявами.
Чи правда, що деякі наркотики не шкодять здоров'ю?
Усі наркотики, незалежно від виду і способів вживання, обов'язково пошкоджують наступні органи та системи організму: нервову систему (в тому числі головний мозок), імунну систему, печінку, серце, легені.
Окрім того, усі наркотики руйнують особистість, нищать психічне та соціальне здоров'я людини. Се-редня тривалість життя наркомана, який вживає на-ркотики довенно, становить близько 7 років. Звича-йно, є нещасні, які живуть з цією отрутою і 15, і 20 років. Але є і такі, які гинуть на 6-8 місяці після початку регулярного прийому.
Найчастішими причинами смерті наркоманів є травми (в дорожньо-транспортних пригодах, з нео-бережності, в бійках); самогубства; випадкові передо-зування; отруєння фальсифікованими наркотиками; захворювання (пневмонія, сепсис, гепатит, хронічна печінкова недостатність).
Наркоманія - падіння у прірву...
Наркоманія - це в першу чергу тотальне (таке, що торкається усіх аспектів внутрішнього світу, стосунків з іншими людьми і способів існування) ураження особистості, яке до того ж супроводжується ускладненнями з боку фізичного здоров'я. Наркоманію називають "біопсихосоціодуховним" розладом. Це означає, що людина, яка приймає наркотики, поступово втрачає самоповагу; знищує свої кращі моральні якості; стає психічно не цілком нормальною; втрачає друзів, потім сім'ю; не може набути професійних навиків або забуває ті, які мала раніше; залишається без роботи; потрапляє у злочинне середовище; приносить безліч нещасть собі та оточенню і, нарешті, повільно і вперто руйнує своє тіло.
В чому підступність наркотиків?
Наркомани (а часто і їхні рідні) надто пізно розуміють, що це не просто "забава", а вже справжня залежність. Іноді пристрасть розвивається через півроку і навіть рік, частіше через 2-3 місяці, але нерідко людина стає залежною після першої ж ін'єкції наркотика. Що станеться з тим чи іншим конкретним індивідуумом, наперед ніколи невідомо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Наркотики – смертельна небезпека

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок