Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Організація спеціальної обробки техніки і майна при зараженні РР, ХР і БЗ

Організація спеціальної обробки техніки і майна при зараженні РР, ХР і БЗ

Назва:
Організація спеціальної обробки техніки і майна при зараженні РР, ХР і БЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Організація спеціальної обробки техніки і майна при зараженні РР, ХР і БЗ


Дезактивація, дегазація і дезинфекція техніки та транспорту може бути частковою і повною.
Часткова дезактивація проводиться з метою зниження ступені зараження техніки і транспорту.
Проводиться звичайно після виходу з зараженого району, коли дозволяє обстановка. Для її проведення в першу чергу використо-вують підручні засоби, а також розчини для дезактивації і дега-заційні комплекти і прибори.
Повна дезактивація проводиться з метою повного видалення радіоактивних речовин з усієї поверхні техніки і транспорту до допустимих величин зараження.
Способи дезактивації техніки і транспорту:
- змивання радіоактивних речовин розчинами для дезактивації, водою і розчинниками з одночасною обробкою зараженої поверхні щітками дегазаційних машин і приборів дозволяє знизити зараженість у 50-80 разів;
- змивання радіоактивних речовин струменем води під тиском дозволяє знизити зараженість в 20 разів;
- видалення радіоактивних речовин переривистим газо-крапельним потоком з використанням спеціальної техніки з турбореактивними двигунами;
- видалення радіоактивних речовин обтиранням заражених поверхонь тампонами з ганчірок, змоченими розчинами для дезактивації, водою або розчинниками; використовується в основному для внут-рішніх поверхонь техніки і транспорту;
- замітання (змивання) радіоактивного пилу віниками, щітками, мотлохом та іншими підручними засобами; використовується в основному при проведенні часткової дезактивації;
- видалення радіоактивного пилу методом відсмоктування пилу, здійснюється за допомогою спеціальних комплектів (ДК 4).
При частковій дегазації і дезинфекції з використанням дегаза-ційних комплектів насамперед обробляються ті частини і поверхні техніки та транспорту, з якими необхідний контакт при виконанні роботи (поставленої задачі).
Повна дегазація складається з повного знезаражування або видалення зі всієї поверхні техніки і транспорту отруйних речовин шляхом протирання заражених поверхонь розчинами для дегазації; при їх відсутності можуть бути використані розчинники і розчини для дезактивації.
Для протирання використовуються щітки дегазаційних машин, комплектів і приладів.
Повна дезинфекція виконується тими самими способами, що і дегазація, але тільки з використанням активних розчинів для дегазації і дезинфекції.
Якщо можливо, то доцільно провадити відразу повну, а не часткову дезактивацію, дегазацію і дезинфекцію техніки та транспорту.
Засоби знезаражування техніки і транспорту:
- авто-розливальна станція АРС- 12У (АРС-14), комплекти ДК-4, ІДК-1, ДК-3;
- комунальна, сільськогосподарська, дорожня і будівельна техніка, що придатна для використання при виконанні робіт зі знезаражування.
Дезактивація одягу, взуття та індивідуальних за-собів захисту проводиться вибиванням і витрушуванням, миттям або протиранням (прогумованих і шкіряних виробів) водяними розчинами миючих засобів або водою, а також пранням за спе-ціальними режимами з використанням речовин для дезактивації.
Дезактивація бавовняного, сукняного і шерстяного одягу та взуття проводиться витрушуванням і вибиванням, а також чисткою щітками.
Якщо названими способами ступінь зараження одягу не мож-ливо понизити до допустимих величин, то він підлягає дезактивації шляхом прання за відповідною технологією.
Дегазація одягу, взуття та індивідуальних засобів захисту здій-снюється кип'ятінням, пароаміачною сумішшю, пранням і про-вітрюванням .
Станція знезаражування одягу СОО створюється на базі механічних пралень, пралень самообслуговування, фабрик і ательє хімчисток, дезінфекційних відділень бань і санітарних про-пускників.
Призначена для знезаражування одягу та індивідуальних за-собів захисту, заражених радіоактивними, отруйними речовина-ми і бактеріальними засобами.
Розчин для дезактивації приготовляється на основі порошку СФ-2У (СФ-2) шляхом розчинення останнього у воді з розрахунку отримання ОД5-%-го розчину (на двадцятилітровий бідон (каністру) - 30 г, на столітрову бочку - 150 г, на цистерну ємністю 6 000 л - 9 кг).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація спеціальної обробки техніки і майна при зараженні РР, ХР і БЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок