Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Фактори існування. Класифікація факторів. Небезпечні фактори

Фактори існування. Класифікація факторів. Небезпечні фактори

Назва:
Фактори існування. Класифікація факторів. Небезпечні фактори
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Фактори існування. Класифікація факторів. Небезпечні фактори


Людина, як і будь-яка інша жива істота, має своє середовище існування, яке своєрідно заломлюється в ньому у взаємодії всіх його складових. Останнім часом в науках про людину все більш починає усвідомлюватися факт впливу середовища на стан організму, психіки, визначаючи стан його комфорту або дискомфорту. Філософське осмислення людини тому було б істотно неповним без розгляду його в системі «людина-середовище». Звичайно, що «середовище» в даному випадку включає в себе передусім соціальне, тобто суспільство, але не зводиться тільки до нього, а є насправді більш широким. Внаслідок цього воно і неоднорідне; оскільки про соціальне середовище буде йти нижче, тут ми сконцентруємо увагу на так званому природному середовищі.
Наше життя більше, ніж ми думаємо, залежить від явищ природи. Ми живемо на планеті, в глибинах якої постійно бурлить безліч ще невідомих процесів, які впливають на нас. Залежність стану організму людини від природних процесів від перепадів температури, від коливань геомагнітних полів, сонячної радіації, вологості, тиску, шуму і інших факторів навколишнього середовища виражається частіше всього на її нервово-психічному стані і взагалі на стані організму.
Різні місця землі виявляються більш або менш сприятливими для людини. Наприклад, вплив благодатних для організму підземних випромінювань може сприяти звільненню від нервових стресів або полегшенню деяких недуг організму. Більшість природних впливів на людський організм досі залишається невідомою, наука розпізнала лише нікчемно малу їх частину. Так, якщо людину помістити в безмагнітне середовище, вона миттю загине.
Людина існує в системі взаємодії всіх сил природи і виносить її самі різні впливи. Душевна рівновага можлива тільки при умові фізіологічної і психологічної адаптації людини до природного світу, а оскільки людина це передусім істота соціальна, то пристосуватися до природи вона може тільки через суспільство. Суспільний організм діє в рамках природи. Якщо ціннісні орієнтири соціуму направлені не на гармонію з природою, а, навпаки, ізолюють його від неї, проповідуючи урбанізм, що потворно розрісся, то людина, що сприйняла цю ціннісну орієнтацію, стає раніше або пізніше жертвою своєї власної цинічної думки. Крім того, у неї створюється своєрідний вакуум середовища, це наче відсутність сфери діяльності, і ніякі соціальні умови не можуть повернути їй психологічні втрати, пов'язані з «відчуженням» природи. Будучи не тільки соціальною істотою, але і істотою біологічною, людина, точно так само, як він загинув би без суспільства людей, загине і без спілкування з природою.
Поняття середовища не обмежується тільки сферою Землі, бо включає в себе і космос загалом. Земля- не ізольоване від Всесвіту космічне тіло. У сучасній науці вважається встановленим і обгрунтованим те, що життя на Землі виникло під впливом космічних процесів. Тому цілком природно, що всякий живий організм якимсь чином взаємодіє з космосом. Нині наукою встановлено, що сонячні бурі і пов'язані з ними електромагнітні явища впливають на клітки, нервову і судинну системи організму, на самопочуття людини, її психіку. Ми живемо в унісон з всім космічним середовищем, і будь-яка його зміна відбивається на нашому самопочутті і здоров’ї.
В даний час інтенсивно обгрунтовується проблема «вкорінення» живих організмів в контекст энергоінформаційних взаємодій, що відбуваються у Всесвіті, Існує припущення, що не тільки виникнення життя на Землі, але і щосекундне функціонування живих систем не може бути відділене від їх постійної взаємодії з різного роду випромінюваннями (відомими і ще не відомими), що йдуть з космосу.
Ми виховані на досить обмеженому розумінні про життя як на результат гри стихійних сил земного перебування. Але це далеке не так. Вернадский ввів термін «ноосфера», вказуючий сферу живого і розумного на нашій планеті. Ноосфера є природним середовищем людини, що надає на нього формуючий вплив. Об'єднання в цьому понятті двох моментів біологічного (живе) і соціального (розумне).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фактори існування. Класифікація факторів. Небезпечні фактори

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок