Головна Головна -> Реферати українською -> БЖД -> Валеологія. Значення ендокриної системи в здоров’ї людини. Образ духовного життя

Валеологія. Значення ендокриної системи в здоров’ї людини. Образ духовного життя

Назва:
Валеологія. Значення ендокриної системи в здоров’ї людини. Образ духовного життя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,31 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Р Е Ф Е Р А Т
на тему:
Валеологія. Значення ендокриної системи в здоров’ї людини. Образ духовного життя


Значення ендокринної системи в здоров‘ї людини
Складний устрій людського тіла із стародавніх часів приводив учених в благоговійне захоплення. Протягом багатьох століть вони безуспішно намагалися знайти “верховного головнокомандуючого” організмом. Того, хто управляє всім життєво важливими функціями і погоджує роботу окремих кліток, органів і систем з єдиним “виробничим графіком”, в якому кожній дійовій особі відведено належне місце і чітко обкреслений круг обов'язків в повсякденних умовах і надзвичайних ситуаціях. Врешті-решт титул правителя в суверенному королівстві організму відійшов до мозку – головному і спинному.
Але при кожному королі, як правило, існує таємний радник, влада якого дуже велика. Цим сірим кардиналом, що вважає за краще триматися в тіні, і є ендокринна система.
Ендокринна система так ретельно оберігала свої секрети, що була відкрита ученими лише на початку ХХ в. Правда, трохи раніше дослідники звернули увагу на дивні невідповідності в будові деяких органів. По вигляду такі анатомічні утворення нагадували залози, а значить, повинні були виділяти певні рідини (“соки”, або “секрети”), подібно тому як слинні залози виробляють слину, слізні – сльози і т.п. Але не виділяли! Учені не знайшли ні “соків”, ні спеціальних вивідних проток, по яких проведена рідина звичайно витікає назовні. Напрошувалося неймовірне припущення: загадкові органи були. зайвими!
Проте життя свідчило про зворотне. Якщо “неправильні залози” ушкоджували або випадково видаляли під час операції, організм людини приходив у важкий розлад.
Учені – історики затверджували, що про органи ендокринної системи на Сході знали ще в глибокій старовині і шанобливо величали їх “залозами долі”. На думку східних тих, що лікарюють, ці залози були приймачами і трансформаторами космічної енергії, що вливається в невидимі канали (чакри) і підтримуючої життєві сили людини. Вважалося, що злагоджену роботу “залоз долі” можуть розладнати катастрофи, що відбуваються по волі злої долі.
Події ХХ сторіччя підтвердили пророцтва лікарів і мудреців далекого минулого. Після Першої світової війни в Росії і Німеччині учені зафіксували небачений раніше зростання захворювань токсичним зобом і цукровим діабетом, що свідчать про порушення функцій ендокринної системи. Під час Другої світової війни після сильних бомбардувань британських міст у багатьох англійців розвинулася хвороба щитовидної залози, яку лікарі охрестили “зобом бомбосховищ”.
Взагалі Ендокринна система – система залоз, що виробляють гормони, і виділяючих їх безпосередньо в кров. Ці залози, звані ендокринними або залозами внутрішньої секреції, не мають вивідних проток; вони розташовані в різних частинах тіла, але функціонально тісно взаємозв'язані. Ендокринна система організму в цілому підтримує постійність у внутрішньому середовищі, необхідне для нормального протікання фізіологічних процесів. Крім цього, ендокринна система спільно з нервовою і імунною системами забезпечують репродуктивну функцію, зростання і розвиток організму, освіту, утилізацію і збереження (“про запас” у вигляді глікогену або жирової клітковини) енергії.
Ендокринна система - це одна з трьох контролюючих систем організму. Сучасна наука розглядає цю систему в єдності з нервовою і імунною. При цьому, нервовій ситемі справедливо відводиться очолююча роль.
Кожна ендокринна освіта має свій специфічний функціональний об'єм, і бере участь в діяльності певних структур організму (органів, тканин...). Впливи ендокринних утворень і внутрішніх органів двонаправлено (взаємно).
"Біологічна роль ендокринної системи тісно пов'язана з роллю нервової системи; ці дві системи взаємно координують функцію інших (нерідко розділених значною відстанню органів і органних систем. Відмінною рисою ендокринної системи є те, що вона здійснює свій вплив за допомогою ряду речовин - гормонів. Химічеськ гормони є різнорідною групою; різноманіття представлених ними речовин включає стероиды, похідні амінокислот, пептиди і білки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Валеологія. Значення ендокриної системи в здоров’ї людини. Образ духовного життя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок